Aston Villa – Brentford 4:0 (kon.) | Leeds – Fulham 2:3 (kon.) | Southampton – Arsenal 1:1 (kon.)
Wolverhampton – Leicester 0:4 (kon.) | Tottenham – Newcastle 1:2 (kon.)
Aston Villa FC
4:0 (3:0)
Brentford FC
Neděle 23.10.2022, 15:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 13. kolo

Úvod jako z říše snů! Už ve druhé minutě otevřel skóre Bailey, o chvíli později se trefil Ings a stejný hráč skóroval i z penalty. Běžela teprve 14. minuta, když Aston Villa už vedla už 3:0. A do neškodného Brentfordu bušila dál. Další šance už ale tým z Birminghamu do přestávky neproměnil a pak jeho aktivita opadla. Po změně stran už hrál více s míčem Brentford, ale slabinu v defenzivě Aston Villy nenašel. Naopak půl hodiny před koncem zatloukl čtvrtý a už poslední hřebíček do jeho rakve Watkins. Aston Villa porazila Brentford vysoko 4:0 a pod novým koučem oslavila první výhru, která tým vzdálila od sestupových pozic. (17:07:07)

Držení míče: 45% : 55%.
    Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 3:5.
    Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:11.
    Aston Villa spustila pod novým koučem kanonádu, Brentford rozstřílela 4:0 v vzdálila se sestupu

90+2

90+1
    U balonu Danny Ings. Ale ve středu pole už na hattrick nedosáhne. I tak to byl pro něj vydařený zápas, stejně jako pro celý tým Aston Villy.

90
    Utkání se chýlí ke konci, výhru s novým koučem bude Aston Villa slavit za 2 minuty.

88
    Standardka na pravé straně. Domácí ji rozehráli překvapivě rychle. Evidentně překvapen byl i Cameron Archer, jemuž se míč odrazil od zad.

87
    A následoval roh. Přihrávku na kratší vzdálenost vystřídal centr přímo do náruče Rayi.

86
    Aston Villa otočila hru a Ramseymu nabíhal do vápna Cameron Archer. Přihrávku do nebezpečné pozice zablokoval ve skluzu Kristoffer Ajer.

84
    Hosté roztáhli hru do křídla a v pokutovém území čekali na centr tři hráči, mimo jiné i Toney. Jeden z nejlepších střelců letošního ročníku Premier League se však míče nedočkal, nepustil ho k němu Ashley Young.

83
    Josh Dasilva si na vlastní obranné polovině pokryl balon před Luizem a ten ho fauloval.

81
    Dvojici vyprovází ze hřiště bouřlivý potlesk, takový výkon se fanouškům Aston Villy zamlouvá.

81
    Střídání v týmu Aston Villa FC:
    ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Cameron Archer.

81
    ze hřiště odchází Matthew Cash, přichází Calum Chambers.

80
    Po Ajerově podražení nastal v týmu Aston Villa čas na dvojnásobné střídání.

79
    Emiliano Martínez hledal dlouhým výkopem Watkinse, před ním ale hlavičkoval Pinnock.

78
    Střídání v týmu Brentford FC:
    ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Shandon Baptiste.

76
    Brentford měl k dispozici další dva rohy. První odklidil do bezpečí John McGinn a po jeho hlavičce musel Mathias Jensen přeběhnout celou šíři hřiště. Od protějšího praporku pak centroval podruhé a tentokrát spolehlivě zasáhl Ezri Konsa.

Lukáš Jasoněk

Branky: 2. Bailey (Luiz), 7. Ings (Bailey), 14. Ings (pen.), 59. Watkins

Karty:   35. Ings (ASV)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:11.
    Aston Villa FC: E. Martínez (C) – Young, Konsa, Mings, Cash (81. C. Chambers) – Buendía (71. Coutinho), Luiz, Dendoncker (63. McGinn) – Bailey (71. Ramsey), Ings, Watkins (81. Archer).
    Náhradníci: Olsen – Bednarek, Sanson, Nakamba.

Trenér: Aaron Danks.

Brentford FC: Raya – Ajer, Jörgensen (62. Damsgaard), Pinnock – Roerslev (46. Canós), Onyeka (46. Dasilva), Janelt, Jensen (78. Baptiste), Henry – Mbeumo (62. Wissa), Toney (C).
    Náhradníci: Cox – Ghoddos, Mee, Crama.

Trenér: Thomas Frank.

Rozhodčí: England – Mainwaring, Smith.