Edmonton – St. Louis 0:2 (kon.) | Ottawa – Arizona 6:2 (kon.) | Winnipeg – Toronto 1:4 (kon.)
Montreal – Dallas 2:5 (kon.) | Washington – Los Angeles 4:3 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 3:6 (kon.)
Tampa – NY Islanders 5:3 (kon.) | Nashville – Philadelphia 1:3 (kon.) | Vancouver – Buffalo 1:5 (kon.)
Vegas – Colorado 2:3 (kon.) | Calgary – Carolina 3:2 (po pr.) | Chicago – Seattle 5:4 (kon.)
Detroit – Anaheim 5:1 (kon.) | NY Rangers – Columbus 1:5 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:2 (kon.)

3. Josh Archibald (PIT) 1+0 (03:56:37)

Na to, jak dobře vstoupil Columbus do utkání – vedl po první třetině 2:0 a na střely 17-7 – tak o to hůře pro něj utkání s Pittsburghem skončilo. Ještě v průběhu druhé třetiny drželi domácí vedení 3:1, ale zhruba od poloviny zápasu převzali otěže definitivně hosté. Tato jízda za obratem odstartovala ve 31. minutě trefou Jana Rutty, přičemž následovalo vyrovnání z hokejky Dantona Heinena. Ve třetí třetině pak Pittsburgh svůj obrat dokonal, když se postupně trefili Sidney Crosby, znovu Danton Heinen a nakonec i Brock McGinn. Penguins na ledě Columbusu zvítězili 6:3 a bodovali i v pátém utkání v nové sezoně.

59:36
    Pouze odevzdali puk nahozením za branku Merzlikinse a rychle se šikují zase do obrany.

59:15
    Hosté drží kotouč za svou brankou a rozhodně nespěchají s rozehrávkou.

58:43
    O poznání lepší pozici měl Zach Werenski, ale Jarryho trefil do připraveného betonu.

58:19
    Blue Jackets se naopak ještě snaží o zázrak, ale nedostávají se do pořádné střelecké pozice. Pokus z dálky vyslal Olivier.

57:35
    Hosté se snaží utkání především v klidu dohrát.

57:03
    Poehling nepropustil střelu Gudbransona až na branku Jarryho a sráží kotouč do ochranné sítě.

56:10
    Nyquist to zkusil zpoza levého kruhu, Jarry ale bez problémů vyráží do bezpečí. Před brankou chyběl některý z domácích hráčů na dorážku.

55:12
    Pochopitelně, domácí ještě zbraně úplně neskládají, je ale z nich cítit frustrace. Není se co divit, vedli 3:1 a nyní prohrávají 3:6.
    54:51 Brock MCGINN - 3:6

54:51
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A pokud oním hřebíčkem nebyl gól Heinena, tak trefa BROCKA MCGINNA už ano. Domácí byli v útoku, ale na útočné modré přišli o puk. Bleskově se za ním vydal Kasperi Kapanen, který ho zavezl až před branku Merzlikinse. Jeho střelu sice domácí brankář betonem vyrazil, ale pouze ke zmíněnému McGinnovi, který kotouč dorazil do branky. Asistence: Kasperi Kapanen, Jan Rutta.
    54:07 Danton HEINEN - 3:5

54:07
    Tohle může být pomyslný hřebíček do rakve! Po vhazování v útočném pásmu sice Merzlikins vyrazil střelu od modré, kterou vyslal Joseph, ale na dorážku DANTONA HEINENA z pravé strany brankoviště už nedosáhl. Asistence: Pierre-Olivier Joseph, Sidney Crosby.

54:02
    Malkin a poté Letang si své střelecké představení zopakovali, Merzlikins nadvakrát šance hostů zlikvidoval a nakonec i přerušil hru. Komerční pauza.

53:35
    Malkin minul Merzlikinsovu klec, útok Pittsburghu ale pokračoval. Letang to ještě zkoušel prudkou střelou z dálky, ale letící puk srazil jeden z obránců.

53:01
    Crosby se prosadil mezi kruhy, za záda Merzlikinse ale kotouč nedostal. Hra pokračuje.

52:07
    Ač byla branka za zády Merzlikinse posunuta, hra pokračovala, jelikož puk měli pod kontrolou domácí. Jakmile ale přišli o puk, hra byla přerušena.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 8. Jenner (J. Gaudreau), 19. Roslovic, 24. K. Johnson (Roslovic) – 24. Archibald (Poehling), 31. Rutta (Kapanen), 35. Heinen (Crosby, M. Pettersson), 46. Crosby (Dumoulin), 55. Heinen (P. Joseph, Crosby), 55. McGinn (Kapanen, Rutta)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Tarasov) – Blankenburg, Werenski (A), Peeke, Gavrikov, Gudbranson, Bean – J. Gaudreau, Jenner (C), Nyquist (A) – Voráček, Roslovic, K. Johnson – Danforth, Sillinger, Činachov – Olivier, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Brad Larsen

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph, Ruhwedel – Rakell, Crosby (C), Heinen – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Poehling.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Sutherland, MacDougall – Alphonso, Marquis

Diváci: 18 051