Třebíč – Přerov 3:0 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Litoměřice – Pardubice B 5:0 (kon.)
Vsetín – Poruba 2011 2:1 (kon.) | Zlín – Šumperk 7:1 (kon.) | Sokolov – Slavia 2:3 (po pr.)
Prostějov – Kolín 2:0 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pondělí 24.10.2022, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 15. kolo

54:01
    Nervy stoupají. Jan Berger s Patrikem Urbancem se tak dlouho pošťuchovali, až muži v pruhovaném obě horké hlavy poslali za hrubost na trestnou lavici.

53:30
    Poruba má příležitost vrátit stav do vyrovnané podoby v početní převaze. Dvouminutový trest za porušení postupu při vhazování si odjíždí odpykat Roman Přikryl.

51:15
    Po vstřeleném gólu Vsetína došlo k potyčce a rozhodčí z ní vyvodili důsledky. Dvouminutové tresty za hrubost inkasovali David Kajínek a Daniel Klímek z domácích řad, Vít Christov a Jiří Brodek za Porubu.

42:49
    Přesilovka Poruby končí předčasně. Za katr usedl útočník Tomáš Šoustal, který si proti Vítu Jonákovi pomohl nedovoleným bráněním.

41:14
    Až ve třetí třetině se Poruba dočká své první početní převahy. Fauloval gólman Maxim Žukov, který podrazil protihráče ve snaze odehrát touš. Trest odpyká Jan Berger.

34:15
    Vsetín čeká druhá přesilovka v krátkém časovém sledu. Na lavici hanby usedl hostující kapitán Patrik Urbanec, ten podrazil rozjetého Jonáka.

31:25
    První přesilovou hru utkání si zahraje domácí Vsetín. Na trestnou lavici usedl autor vyrovnávací trefy Roman Pšurný, ve střední třetině se provinil podrážením.

22:14
    Po přerušení došlo k potyčce, při níž byli nejaktivnější David Vítek s Jiřím Karafiátem, oba hokejisté vyfasovali dvě minuty za hrubost. Hrát se bude čtyři na čtyři.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 4. Rob (Jonák, O. Němec), 52. Sihvonen (Klhůfek, Kajínek) – 26. Pšurný (Lemcke, Střondala)

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Říha, Kajínek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Voženílek – Rob, Přikryl, Jonák (C) – Berger, Lichanec, Jenyš – Klímek, Klhůfek, Sihvonen – Vítek (A), Berzinš, Š. Bláha.
    Trenér: Jiří Weintritt

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Lemcke, Klimíček, Krenželok, Urbanec (C), Mlčák, Sedlák – Berisha, Pšurný (A), Šlahař – Střondala, Toman, Vildumetz – Šoustal, Vachovec (A), Gřeš – Brodek, Karafiát, Christov – Š. Pavlík.
    Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Wagner, Rapák – Bohuněk, Veselý

Diváci: 2 011