Třebíč – Přerov 3:0 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Litoměřice – Pardubice B 5:0 (kon.)
Vsetín – Poruba 2011 2:1 (kon.) | Zlín – Šumperk 7:1 (kon.) | Sokolov – Slavia 2:3 (po pr.)
Prostějov – Kolín 2:0 (kon.)
HC Baník Sokolov
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
HC Slavia Praha
Pondělí 24.10.2022, 18:00 • ZS Sokolov • Chance liga • 15. kolo

V prodloužení měli více ze hry domácí, ale nakonec plusový bod bere jejich soupeř, kdy se v poslední minutě dokázal prosadit Knotek, který ujel domácí obraně a překonal gólmana.

V první třetině měli více ze hry hosté, ale žádná branka v ní nespadla. Sokolov do druhé třetiny vstoupil jako jiný tým a vypracoval si dvou brankové vedení. Ve třetí třetině to byla pro změnu Slavia, která zlepšila sovu hru a dokázala vyrovnat. V závěru zápasu a v prodloužení sahali pro vítězství zase domácí, leč byli to hosté, kteří rozhodli ve svůj prospěch. (20:53:16)

64:18 Tomáš KNOTEK - 2:3

64:18
    Slavia právě vstřelila branku!
    Nájezdů se nakonec nedočkáme. Klikorka viděl dobře najetého TOMÁŠE KNOTKA, který ujel sám na Michajlova a přesnou ranou rozhodl pro svůj celek. Asistence: Karel Klikorka a Lukáš Žejdl.

63:50
    Střelecký pokus od Šimona Szathmáryho nebyla přesná, pravděpodobně i zblokovaná.

63:23
    Jiskra se nakonec dostal až ke střele! Málek bezchybný. Domácí mají v prodloužení jasně navrch.

62:53
    Po delší době přišlo zakončení mezi betony Málka, ten si opět pohlídal potřebné mezery.

62:29
    První útočná formace Sokolova svírá soupeře a uvidíme, zda se jim podaří rozhodnout.

62:04
    Pohlovu střelu obětavě zastavil jeden z hráčů Slavie.

61:39
    Zadražil opustil útoční pásmo a bude hledat novou cestu.

61:14
    Michajlov si nyní pokryl puk mezi své betony.

61:00
    Brož se nadechl k možnému sólu, ale nakonec byl vytlačen k mantinelu.

60:23
    Kverka se v tísni dostal do úniku, ale z pravého úhlu neměl šanci na úspěch.

60:05
    Ihned po pěti vteřinách prodloužení musel Málek předvést další úspěšný zákrok.

60:01

Slavia ve třetí třetině zlepšila zase svou hru a dokázala vyrovnat! Sokolov byl poté trochu dole. Nicméně další branku nepřipustil, naopak v závěru třetiny (i díky přesilovce) měl několik slibných šancí k rozhodnutí zápasu. Avšak ani jeden hráč Sokolova nedokázal již překonat dobře chytajícího Málka, rozhodně se v nastaveném čase, případně v nájezdech.

60:00

59:42
    Slavia je na puku a vypadá to, že se dočkáme prodloužení.

59:19
    Málek zaměstnal svou lapačku a přerušil hru. Málek je rozhodně nejlepším hráčem svého týmu v dnešním duelu.

58:52
    Po skončení přesilovky se před Michajlovem zjevil Žejdl a ten po delší době musel vytáhnout zákrok.

58:25
    Obětavý zákrok hráče Slavie, který zablokoval střelu a puk se dostal mimo útočné pásmo.

58:05
    Velký tlak končí zákrokem Málka, který nyní udržel puk a nechává vydýchat své spoluhráče.

57:52
    Málek byl nyní hodně vyjetý od své branky. Nakonec ve spolupráci s obránci dokázal ustrážit svou svatyni.

57:40
    Sokolov se drží v útočném pásmu a snaží se rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

57:20
    Málek dokázal vykopnou pohotovou střelu od Hausera z levé strany!

56:55
    Pohl si to se střelou rozmyslel a oslovil Hausera. Ten vystřelil, ale minul prostor mezi třemi tyčemi.

56:49
    Pohl si vykoledoval faul. Za držení si půjde odpočinout Jan Matyáš.

56:27
    Pohl si udělal pořádky před svou brankou a jeden z hráčů Slavie dostal pořádně naloženo a skončil na ledové ploše.

56:08
    Sokolov nyní nevystřídal zrovna nejlépe. Naštěstí pro ně, Slavia jejich zaváhání nevyužila k šanci.

55:43
    Pěkná souhra od domácích, ale Vrhel to měl na delší hůl a k zakončení nedošlo. Sokolov má o něco více ze hry v závěru třetiny.

55:18
    Novákova střela od modré čáry byla skrytá, přesto Málek dokázal včas zareagovat a sebrat puk.

54:45
    Sokolov se snaží usadit v pásmu Slavie, ale zatím se jim to příliš nedaří.

53:59
    Po poslední komerční přestávce se pokračuje ve hře, uvidíme, zda se někdo dokáže dostat k brance a rozhodnout tak zápas v základní hrací době.

52:52
    Žejdl hledal přihrávkou někoho před brankou Sokolova, ale obránci jej nakonec odstavili od puku.

52:23
    Oba celky se snaží hrát opatrněji a nyní nesledujeme příliš záživnou hru s šancemi.

50:24
    Jurčík zablokoval střelu a puk srazil až do ochranné sítě. Sokolov se zatím úspěšně brání v tomto oslabení.

49:56
    Jurčík se zasloužil o to, aby akce Slavie nepokračovala a té se nyní nedaří usadit v pásmu soupeře.

49:32
    Hosté se nyní sami vyhnali nepřesnou přihrávkou až ke své brance.

49:19
    Slavie se drží v pásmu. Po jedné střele byla zaměstnána lapačka brankáře Sokolova.

48:54
    Klikorka žabičkou posunul puk na Knotka, ale puk mu přeskočil hokejku.

48:49
    Ideální šance pro hosty, aby dovršili své otočení výsledku zápasu...

48:49
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    Tomáš Vracovský – 2 min., naražení zezadu.

48:29
    Do zakončení se protlačil Simon a Michajlov předvedl důležitý zákrok.

48:06
    Slávisté mají nyní puk na svých čepelích a hledají cestu k otočení skóre utkání.

47:22
    Domácí nezačali dobře třetí třetinu a promarnili své dvou brankové vedení. Psychická výhoda je rozhodně nyní na straně hostů. Uvidíme, jak s ní dokážou naložit.
    46:59 Tomáš KNOTEK - 2:2

46:59
    Po vyhraném buly se dostal k puku Všetečka, který v pádu dokázal ještě posunout na TOMÁŠE KNOTKA, který nezaváhal a srovnal stav utkání. Asistence: Robin Všetečka a Tadeáš Hejda.

46:24
    Klikorka se dostal přes dva hráče až do pásma a oslovil Brože, který trefil dobře postaveného Michajlova.

45:56
    Matyáš si poradil s Vracovským, kterého u mantinelu odzbrojil od puku.

45:44
    Po vyhraném buly přišla ihned střela na Michajlova, který bezpečně ukryl puk na své hrudi.

44:49
    Oblouček do středního pásma nakonec pro Slavii nic nepřinesl a jejich soupeř se snaží otočit hru na druhou stranu.

44:10
    Daniel Kružík nyní skončil až v brance Málka. Hra je vykázána do středního pásma.

43:27
    Hrubka ze strany hostů. Kverka ještě hledal Hausera, na kterého však neposlal přesnou přihrávku. Možná to měl nyní vzít Kverka spíše sám na sebe.

42:49
    Rohan to zkoušel na přední tyč. Naštěstí pro brankáře Slavie, puk doklouzal mimo jeho branku.

41:55
    Tomi zůstal zapomenutý před Málkem, který jeho bekhend dokázal vyrazit a drží svůj celek nad vodou.
    40:39 Lukáš ŽEJDL - 2:1

40:39
    Slavia nakonec využila dohrávající přesilovou hru. Autorem branky je LUKÁŠ ŽEJDL, kterému spoluhráč naservíroval puk přesně k pravé tyčce a Žejdl jen doklepl puk do sítě. Asistence: Michal Poletín a Karel Klikorka.

40:01

Ve druhé třetině domácí celek zapnul své motory a jasně přehrál svého soka. Výsledkem byly jejich dvě branky. Slavia se za celou třetinu nedostala do nějakého tlaku a ani přesilovka v závěru třetiny jim nepřinesla kýžené šance. Hosté se všeho všudy dostali do jedné brankové příležitosti, kdy Klikorku vychytal Michajlov! Málek na druhé straně měl zato plné ruce práce.

40:00

39:14
    Další úspěšné vyhození domácího celku. Vypadá to, že si Slavia přesilovku rozpůlí mezi dvě třetiny.

38:42
    Domácím se krkolomně podařilo dostat puk do středního pásma. Nakonec došlo i ke střele na Málka, který si připsal další zákrok.

38:31
    Šance pro hosty. Pohl na útočné modré čáře zahákoval pronikajícího Matyáše.

37:59
    Kverka si vyjel zpoza branky a z otočky se pokusil překvapit Málka, který se však nenechal nachytat.

37:40
    Martin Osmík nakonec vybojoval puk od mantinelu a zajetím za svou branku uklidňuje hru svého celku.

36:55
    Blíží se závěr druhé třetiny a domácí zatím v klidu kontrolují hru a své nabité vedení.

36:49
    Jeden z hráčů Sokolova upadl a Knotek se dostal do dobré šance. Mířil k pravé tyči. Michajlov si však vyjel a pokryl tento pokus slávistického hráče.

36:02
    Nakonec se hosté nedostali po buly ke střele a Michajlov mohl zůstat v klidu.

36:00
    Zakázané uvolnění Sokolova. Michajlov se nyní musí dostat do střehu...

35:36
    Kružík dojel dlouhé vyhození a směřoval puk před branku, kde nedokázal včas dojet Vrhel.

34:49
    Osmík trefil připraveného Málka, který včas zaklapl své betony! Slavie si koleduje o další branku.

34:16
    Pohl projel až do pásma, kdy jej hráči Slavie zcela nechali se dostat ke střele, která nebyla přesná.

33:42
    Hauser v dobré pozici netrefil odkrytou branku, Baník opět přitápí pod kotlem!

33:14
    Sokolov měl další dobrý pohyb v pásmu soupeře. Ovšem tentokrát si nevytvořil šanci na své straně.

32:26
    Strnad se pokoušel prokličkovat mezi dva obránce Sokolova, ale vzal si příliš velké sousto.

31:40
    Nyní moc nechybělo, aby se hosté dostali ke kontaktu. Klikorka si sjel od modré čáry a po kličce nedokázal přehodit betony Michajlova. To byla rozhodně největší šance hostů ve druhé třetině!

31:06
    Nahození hráče Slavie neznamenalo nebezpečí. Sokolov ihned vyrazil do protiútoku, Málek musel řešit další svízelnou situaci.
    29:52 Stanislav VRHEL - 2:0

29:52
    Baník právě vstřelil branku!
    Kružík nahodil puk, který se po dobrém odrazu objevil před Málkem. Celou situaci dojel STANISLAV VRHEL a ten navýšil vedení pro domácí celek. Asistence: Daniel Kružík a Vít Jiskra.

29:27
    Tomi nyní zastavil rodící se útok Slavie, ta zatím ve druhé třetině hledá svou hru z první třetiny.

28:10
    Kverka si najížděl na dobrou přihrávku od Hausera, ale puk mu na poslední chvíli podjel pod hokejkou a nedostal se do šance.
    27:10 Daniel KRUŽÍK - 1:0

27:10
    Sokolov nakonec otevírá skóre zápasu. Baníkovci se dostali po rychlém útoku do přečíslení čtyři na dva a posila z Karlových Varů, DANIEL KRUŽÍK, přesně zacílil po přihrávce Zadražila do branky. Asistence: Matěj Zadražil a Marek Švec.

26:57
    Slavii se podařilo nyní dostat puk až k brance Michajlova, ten zatím nemá tolik práce jako v první třetině.

26:43
    A opět Málek úspěšný a ten drží bezbrankový stav zápasui s blížící se polovinou odehraného zápasu.

26:22
    Po rychlé kombinaci dostal puk do skvělé pozice Vracovský, který si vylámal zuby na Málkovi!

25:56
    Pohlova tvrdá rána od modré nakonec skončila někde před Málkem. Poté Slavia dokázala dostat hru do středního pásma.

25:52
    Hejda podržel Kverku a nabídl soupeři další přesilovku.

25:23
    Po tvrdé ráně vznikla menší trma vrma před Málkem. Ten nakonec našel puk a dokázal jej přikrýt svými betony.

24:57
    Baníkovci tlačí nyní na soupeře a ten má problémy najít protihru.

24:20
    Z rohu kluziště se protlačil před branku Vrhel a ten dokázal čelit dobrému bekhendovému zakončení Vrhela!

23:50
    Před brankou to zkoušel Vrhel, obrana Slavie byla důrazná a ubránila tuto situaci. Sokolov začal druhou třetinu aktivně.

23:20
    Do další šance se pokoušel dostat Petr Hauser, ale ani on se přes bránícího hráče nedokázal prosadit.

22:55
    Jurčík se přes obránce nedostal k přesné střele a jeho pokus byl zablokovaný.

22:10
    Matyáš zablokoval soupeře a nepustil jej do střely. Nakonec se přece jen Sokolov dostal ke střele, která však byla sražená nad branku Málka.

21:36
    Málek vyrazil puk a poté jej ještě hokejkou posunul dál od své branky. Na druhé straně musel dávat pozor Michajlov.

21:05
    Ve zkrácené přesilovce se Sokolov nedostal k žádné šanci a nyní hrají obě mužstva v plném počtu.

20:01

První třetina nám branku nenabídla. Slavia měla rozhodně více ze hry a taky více šancí k otevření skóre. Michajlov se však ukázal dobrými a jistými zákroky. Sokolov se občas taky dostal ke střele, zejména zakončení Tomiho v přesilové hře volalo po brance. Přesilovku si zahráli i hosté, ale vinou mnoha hráčů na ledě jejich výhoda brzy skončila.

20:00

19:35
    Pohl si stáhl hezky puk a jeho dobrá rána šla kousek mimo branku Málka!

19:10
    Kverka vybojoval puk a dal na Vracovského, ten se nedokázal dostat před branku.

18:52
    Přesilovka Slavie končí. Podle rozhodčích hráli v šesti hráčích a hra se vyrovná.

18:30
    Pražanům se nedaří vůbec dostat do pásma. Jurčík byl dalším úspěšným hráčem, který vyhodil puk.

18:05
    Sokolov zvládl buly a ihned se jim podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

17:54
    Mrňa byl zahákován Zadražilem a svou první přesilovku si zahrají i hosté.

16:57
    První přesilovka pro domácí zůstane nevyužita. Sokolov měl jednu velkou šanci, ve které se ocitl Tomi.

16:34
    Moc nechybělo, aby se do úniku dostal Knotek. Nakonec hráč Sokolova na modré čáře zachoval klidnou hlavu.

16:13
    Hosté se zatím dobře brání a dál svého soka do šancí nepouští.

15:32
    Tomi byl sám před brankou, ale přesně trefil přesunujícího se Málka. Škoda pro Baník, že to Tomi nedostal přímo na střelu z jedničky. Slavia poté vyhodila puk.

14:54
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Lukáš Žejdl – 2 min., podrážení.

14:54
    Pohl se zapomněl na modré čáře a nakonec jejich výhoda končí ofsajdem. Nicméně přesilovka pro domácí.

14:35
    Odložené vyloučení a Sokolov se snaží v šesti využít výhodu.

12:59
    Po chybě musel zasahovat Michajlov, poté v protiútoku neuspěl se střelou Vrhel.

12:43
    Michajlov si bezpečně pohlídal nahození od modré čáry a v klidu si puk stáhl ze vzduchu.

11:55
    Těžko se útočníci domácích prosazují v útočném pásmu a nyní jen honí puky podél mantinelu bez střelecké příležitosti.

11:09
    Málek na jistotu přikryl puk a Sokolov si nyní vybojoval buly v pásmu Slavie, která má stále více ze hry v úvodní třetině.

10:45
    Knotek nabral rychlost a ihned poslal puk na branku. Michajlov jen vyrazil puk před sebe. Následovalo další dobré zakončení, tentokrát Michajlov udržel puk ve výstroji.

10:16
    Všetečka si objel obránce a naservíroval přesně na čepel Brože. Michajlov fantastickým zákrokem lapačkou odmítl úvodní branku. Zatím zákrok dnešního zápasu.

09:26
    Michajlov čelil další dobré střele soupeře a i nyní byl úspěšnější než střelec Slavie.

09:01
    Pohl si počkal na nepříjemný poskakující puk, nakonec dokázal rozehrát na Baláže a ten se snaží založit útok.

08:26
    Nakonec rychlý protiútok, který skončil dobrou střelou Havrdy, který přes Pohla prověřil Michajlova.

08:11
    Teď už mají slávisté puk pod svou kontrolou a hledají cestu kudy jej vyvézt.

07:34
    Domácí si nyní vytvořili menší tlak, ale zatím postrádáme nějakou lepší střelu na branku Málka.

07:05
    Omlouváme se Vám za menší výpadek. Na první branku stále čekáme. Sokolov nyní vyhrál buly v pásmu Slavie.

04:43
    Michajlov se ukázal dalším dobrým zákrokem. Hosté mají zatím více ze hry a díky brankáři Sokolova se skóre nezměnilo.

03:52
    Hráč Slavie se dostal do samostatného úniku, ovšem neotevřel skóre dnešního utkání!

03:01
    Pohl zavřel cestu hráči Slavie a nepustil jej do před brankového prostoru.

02:26
    Domácí nezvládli přechod do pásma a po signalizovaném ofsajdu museli vyklidit útočné pásmo.

01:53
    Pokus Havrdy vyšel na prázdno, Slavie se však stále snaží něco vymyslet v útoku.

01:24
    Málek raději přikryl puk po nahození, když se k němu Baníkovci rychle sjeli.

01:10
    Kern se dostal k pěkné střele a puk musel utlumit na svém hrudníku Michajlov.

00:15
    Kverka se ihned po přechodu modré čáry dostal ke střele a brankář Slavie si připsal první úspěšný zákrok. Hosté následně špatně založili svůj první útok.

00:01

HC Baník Sokolov: Michajlov (Cichoň) – Jan Novák, Tomek, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Vodička – Vracovský, Kverka (A), Hauser – Vrhel, Tomi, Švec – Rohan (C), Jurčík (A), Zadražil – Osmík, Kružík, Jiskra.
    Trenér: M. Štrba

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Klikorka, Matyáš, D. Němeček, Žovinec, Hejda, Szathmáry, Fiala – Mrňa, Žejdl, Závora – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Havrda, Kern, Strnad – Pšenička, Poletín (A), Simon.
    Trenér: D. Tvrzník

Rozhodčí: M. Petružálek – D. Čáp, O. Kokrment.

Sokolov si drží dlouhodobě dobrou formu, kdy se jim daří sbírat pravidelně body. Výsledkem je jejich aktuální šesté místo v tabulce. V minulém kole sehrál duel s B-týmem z Pardubic. Baníkovci z duelu vytěžili nakonec dva body po výsledku 4:3 po prodloužení. Rozhodující trefu dal Tomáš Vracovský.

Slavia je v tabulce posledním týmem! Nicméně v posledním kole si nečekaně vyšlápla na favorita z Třebíče. Horáky deklasovala po výsledku 6:1, kdy se pod výsledkem výrazně podepsali Vladimír Roth (0+3) a Tomáš Knotek (1+2).
    Pražané tak mohli slavit vítězství po čtyřech prohrách. Spodní polovina tabulka je však velmi vyrovnaná a v případě dalšího vítězství, může Slavia opustit poslední místo v tabulce.

Zajímavost ze zápasu proti Třebíči: Slavia se dostala do vedení ihned po 48 sekundách zápasu. Kuriózní branku vstřelil Robin Všetečka, poté co Žovinec nahodil puk do útočného pásma a ten se ideálně od zadního mantinelu odrazil před branku, kam si dojížděl právě Všetečka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 28. Kružík (Zadražil, Švec), 30. Vrhel (Kružík, Jiskra) – 41. Žejdl (Poletín, Klikorka), 47. Knotek (Všetečka, Hejda), 65. Knotek (Klikorka, Žejdl)

Rozhodčí: M. Petružálek – D. Čáp, O. Kokrment