Columbus – Arizona 3:6 (kon.) | Boston – Dallas 3:1 (kon.) | Montreal – Minnesota 1:3 (kon.)
Detroit – New Jersey 2:6 (kon.) | NY Rangers – Colorado 2:3 (1:2 po s.n.) | Chicago – Florida 4:2 (kon.)
Calgary – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Seattle – Buffalo 5:1 (kon.) | Los Angeles – Tampa 4:2 (kon.)
San Jose – Vegas 2:4 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Florida Panthers
Středa 26.10.2022, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný středeční den a všem Erikům vše nejlepší k svátku! (05:27:51)

Střely na bránu: 22 – 31 | Přesilová hra: 1/3 – 0/6 | Trestné minuty: 14 – 6

Florida po většinu utkání marně hledala recept na obranu Chicaga, kterou jistil skvělý Alex Stalock. Naopak domácí zvládali udeřit v nečekaných situacích, takže vedli po dvou třetinách 3:0. V poslední části však Panthers přeci jen snížili, a to dvěma brankami v krátkém rozmezí rovnou na jednogólový rozdíl. Poté pochopitelně následovalo oživené dobývání Stalockovy klece, další puk už se do ní ovšem nedostal. V poslední minutě tak kapitán Chicaga Jonathan Toews upravil skóre zakončením do prázdné branky a pojistil čtvrtou výhru svého celku v řadě.

59:37 Jonathan TOEWS - 4:2

59:37
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Ani třetí vyhozený kotouč nezamířil do prázdné klece, tentokrát ho ale dojel kapitán domácích JONATHAN TOEWS, jenž s ním branku objel a v klidu ho do ní uklidil. Asistence: Jason Dickinson.

59:11
    Po Barkovově střele od pravého mantinelu to Hawks zkusili znovu, výsledek byl stejný. Bude se vhazovat před Alexem Stalockem, a tak si trenér Floridy Paul Maurice bere timeout.

58:30
    Pokus o trefu do prázdné branky přes celé hřiště domácím nevyšel, je z toho zakázané uvolnění.

58:25
    Montour střílel z ostrého úhlu, Reinhart okamžitě poté dorážel, ale vyhodil tím puk mimo hřiště.

57:48
    Florida odvolává brankáře a bude hrát se šesti hráči v poli.

57:48
    Sam Bennett střílel zápěstím za jízdy od levého mantinelu, Stalock raději uklidňuje hru přikrytím kotouče.

57:00
    Po Gudasově dalekém pokusu se puk vrtěl v mezikruží, hostující útočníci však nedokázali dorazit.

56:25
    U pravého mantinelu útočného pásma Floridy se domácím podařilo udržet kotouč téměř nehybně alespoň na 15 sekund.

55:07
    Chicago hraje v plném počtu.

54:58
    Na pravém kruhu vyšla střela na Cartera Verhaegheho, ale i jeho pokus byl zblokován.

54:29
    Forslingova rána od modré byla zblokována, domácí poté v rohu vybojovali kotouč a znovu ho vyhodili.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 3. Raddysh (T. Johnson, P. Kane), 20. P. Kane (Athanasiou, Domi), 36. Kurashev (Entwistle, Cal. Jones), 60. J. Toews (Dickinson) – 52. Luostarinen (White, Lundell), 53. M. Tkachuk (Montour, Verhaeghe)

Chicago Blackhawks: Stalock (A. Söderblom) – Set. Jones (A), J. Johnson, Murphy, Tinordi, Cal. Jones, McCabe – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Lafferty, Dickinson, Kurashev – Blackwell, Entwistle, Khaira.
    Trenér: Luke Richardson.

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Montour, Forsling, Gudas, Mahura, M. Staal, Kiersted – Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – M. Tkachuk (A), Bennett, Balcers – White, Lundell, Luostarinen – Hörnqvist (A), Cousins, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: Sutherland, Kea – Baker, Alphonso.