Chomutov – Hvězda Praha 7:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 1:3 (kon.) | Motor ČB – Havlíčkův Brod 7:3 (kon.)
Jihlava – Liberec 2:3 (po s.n.) | HC Litvínov – Kladno 6:2 (kon.) | Slavia – Sparta 4:3 (2:1 po s.n.)
Přerov – Poruba 2:0 (kon.) | Olomouc – HK MD Šumperk 0:1 (0:2 po s.n.) | Pardubice – Tábor 4:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:0 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 1:4 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
PSG Berani Zlín
Čtvrtek 27.10.2022, 19:00 • Winning Group Arena • Extraliga dorostu • Skupina Východ
Partner:
   
  Vítězná série dorostenců brněnské Komety je u konce. Páté vítězství v řadě nepřidali, na jejich síly byli zlínští Berani. Hrdinou zápasu se stal Martin Vaculík, jenž zaznamenal hattrick, přičemž dvě trefy vstřelil v oslabení. Klíčovou byla druhá třetina, v níž hosté skórovali třikrát, zatímco domácí ani jednou. Navzdory porážce zůstává Kometa na třetím místě skupiny Východ, Zlín se důležitým vítězstvím dotáhl na čtvrtou Porubu, pátý je už jenom o skóre. (21:01:59)
   
  Konec zápasu.
   
  59:08
  V již probíhající poslední minutě utkání si hledal prostor ke střele Oliver Lukaštík. Nenašel, navíc mu čistým způsobem vypíchl puk Patrik Antony.
   
  58:37
  Je pravděpodobné, že závěr střetnutí stráví na trestné lavici Matěj Pavlík, který pod vlnou frustrace atakoval protihráče pozdě po odehrání puku, za což si vysloužil dvě minuty za napadení.
   
  58:20
  Individuálně chtěl projet do útočné třetiny Luca Pečner. Byl ovšem zdvojen, kus černé gumy pro sebe získal Sebastian Mitro.
   
  57:59
  Kometa v plném počtu. Do konce třetí třtiny však zbývají poslední dvě minuty, drama můžeme jen těžko očekávat.
   
  57:12
  Druhý gól v zápase chtěl přidat Jakub Frolo. Využil volného prostoru v pravém kruhu, střelu ovšem za Fajmonova záda neprocpal.
   
  56:47
  Jako další střílel Oliver Lukaštík z pravého kruhu. Martin Fajmon se dobře srovnal a hrací předmět skryl ve výstroji.
   
  56:26
  Po pravém mantinelu získal útočné pásmo Dominik Kos. Pokusil se o zakončení z velkého úhlu, bránu ovšem výrazně minul.
   
  55:59
  Jan Jurný na ledě dlouho nepobyl. Podruhé v krátkém časovém sledu usedl na lavici hanby, tentokráte jej rozhodčí vyloučil za držení.
   
  55:19
  Oliver Lukaštík sám vyjel z dobré střelecké pozice. Po mantinelu naslepo hledal Jana Uřičáře, ten kus černé gumy zachytil až ve středním pásmu.
   
  54:38
  Kousek za levým kruhem natáhl k zakončení ze zápěstí Matěj Holba. Martin Fajmon neměl se zákrokem proti této otevřené střele výraznější problémy.
   
  54:05
  Zlín je v plném počtu a začíná jeho přesilová hra. Oliver Lukaštík pustil na ledovou plochu třetího útočníka.
   
  53:31
  Přesilovka Komety je u konce. Jan Jurný po neúspěšném střeleckém pokusu sekl brankáře do lapačky a rozhodčí ho oprávněně poslali na trestnou lavici.
   
  53:31
  Střelu z levého kruhu v podání Jana Brabence Marek Uherek pouze vyrazil. Poradil si napodruhé, dorážku Jana Jurného už podržel v lapačce.
   
  53:12
  Trpělivou kombinaci v útočném pásmu završil střelou od modré čáry Sebastian Mitro, úspěšný blok převedl Jakub Frolo.
   
  52:47
  Po nepovedené bekhendové nahrávce po mantinelu Dominik Halačka jen nespokojeně zavrtěl hlavou. Zlín osvobodil Tadeáš Schmied.
   
  52:07
  Křižná nahrávka zamířila k Michalu Červenkovi, který ovšem nezvládl zpracování, střela se ve finále vůbec nekonala.
   
  51:48
  Jedna z posledních šancí pro Kometu, jak ještě zdramatizovat střetnutí. Po faulu Olivera Lukaštíka si zahraje přesilovou hru.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Milan Huppert

  Branky a nahrávky: 42. Halačka (Zubíček, Spanel) – 29. Vaculík (Ruml, Heš), 32. Vaculík, 39. Frolo (Kos, Lukaštík), 43. Vaculík (Heš, Hampl)


  HC Kometa Brno: Fajmon (Matoušek) – Spanel, Antony, Jurný, Mitro, Vyhlídal, Zubíček (A) – Zduba, Habermann, Halačka (A), Volf, Červenka (C), Kubín, Pavlík, Brabenec, Štulo, Šichtař, Röss.
  Trenér: Marek Moskal

  PSG Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Lukaštík (A), Schmied, Uřičář, Ruml, Mikel, Kopřiva, Hampl – Vaculík, Kos, Klimek (C), Frolo, Pečner, Heš (A), Pešák, Valášek, Holba.
  Trenér: Lubomír Vosátko

  Rozhodčí: Maťašovský – Smetková, Jurčík

  Diváci: 128