NY Islanders – NY Rangers 3:0 (kon.) | St. Louis – Edmonton 1:3 (kon.) | Anaheim – Tampa 2:4 (kon.)
Anaheim Ducks
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 27.10.2022, 04:20 • Honda Center, Anaheim • NHL

Tampa dnes dokázala vyhrát na ledě Anaheimu 4:2. Všechny góly utkání padly v posledních pěti minutách každé z třetin. V té úvodní skóroval domácí Zegras, avšak odpověděli Sergačjov s Kučerovem. Ačkoliv byli hosté ve druhém dějství lepší, jedinou branku vstřelil domácí Terry. Rozhodnutí tedy přinesla třetí třetina. V přesilovce v 56. minutě rozhodl Brandon Hagel, na jehož gól ještě 2 sekundy před koncem navázal Nick Paul brankou do opuštěné klece.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (07:01:50)

Tampa právě vstřelila branku!
    Dvě sekundy před koncem Tampa definitivně potvrdila svou dnešní výhru. Bekhendem se z útočné modré čáry trefil do prázdné klece NICK PAUL. 2:4. Asistence: Victor Hedman.

59:31
    Victor Hedman vyhazuje černou gumu za zakázané uvolnění. Anaheim má k vyrovnání ještě 29 vteřin.

59:17
    Troy Terry se na chvíli ocitl sám na brankovišti, ale touš za Briana Elliotta nezastrčil. Brankář Tampy posléze zachytil i střelu Trevora Zegrase z kruhu.

58:49
    Domácí sami sebe vlastní nepřesností vyhostili z útočného pásma.

58:22
    Alex Killorn posunul na Stamkose, který z červené čáry zhruba o dvacet centimetrů minul prázdnou branku.

57:55
    A samozřejmě to Ducks už rovnou zkouší v šesti.

57:55
    Oddechový čas pro tým Anaheim Ducks.

57:55
    Brian Elliott si poradil s nahozením od modré čáry. Dá se očekávat, že domácí střídačka si teď vezme oddechový čas.

57:48
    Jamie Drysdale nahazuje do útočného pásma, kde se za okamžik zřejmě svede několik soubojů.

57:16
    Hosté nyní hrají dostatečně daleko od své svatyně, což jim v tomto čase samozřejmě vyhovuje.

56:42
    Anaheim se snažil tlačit hned po inkasování, ale teď jej zastavil ofsajd. Máme tady poslední reklamní pauzu utkání.
    55:33 Brandon HAGEL - 2:3

55:33
    Tampa využívá přesilovku a teď je blízko k vítězství! Sergačjov posunul na levý kruh k BRANDONU HAGELOVI, jehož rána zápěstím nádherně zapadla do horního růžku. Skvělou práci na brankovišti odvedl Perry, přes kterého toho Gibson mnoho neviděl. 2:3. Asistence: Michail Sergačjov a Ross Colton.

55:18
    Colton vybídl u brankoviště Perryho, jehož rychlá rána z otočky byla o kousek nepřesná.

54:44
    Kevin Shattenkirk precizně zablokoval ránu Stamkose z první. Poté pomohl vyhodit puk z pásma.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 15. Zegras (Kulikov, Terry), 37. Terry – 18. Sergačjov (Paul, Perbix), 19. Kučerov (Hedman, P. Myers), 56. Hagel (Sergačjov, Colton), 60. Paul (Hedman)

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Klingberg, Fowler (A), Drysdale, Kulikov, Shattenkirk, Benoit – Terry, Zegras, Comtois – Vatrano, R. Strome, McTavish – Leason, Lundeström, Max Jones – Silfverberg (A), Grant, Henrique (A).
    Trenér: Dallas Eakins

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Černák, Hedman (A), Perbix, Sergačjov, P. Myers, Cole – Kučerov, Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos (C) – Colton, Naměstnikov, Koepke – Perry (A), Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: St. Laurent, Charron – Kovachik, O’Quinn

Diváci: 14 889