Jihlava – Pardubice 3:1 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:2 (1:0 po s.n.) | K. Vary – Olomouc 5:4 (po pr.)
Sparta – Třinec 4:7 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 28.10.2022, 14:30 • Zimní stadion Moravské Budějovice • DHL Extraliga juniorů • 17. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava zdolala v souboji na státní svátek pardubické Dynamo 3:1 a dorovnala s 31 body na druhém místě Vítkovice, se s Vámi loučí a hezký sváteční den přeje Tomáš Lysý. (16:50:36)

Jihlavští berou další tři body a Pardubice mohou žehrat zejména na nevyužité přesilovky v první třetině, kterých měli dost. Zkraje druhé části se prosadil Adam Sojka a v polovině zápasu naopak přesilovku využil jeho spoluhráč Daniel Pavelec, takže Dukla vedla již 2:0.

Ve třetí třetině sice hosté snížili trefou Vojtěcha Tvrdíka po odrazu puku od zadního plexiskla, ovšem Dukla i díky výbornému výkonu brankáře Filipa Maláče nedopustila srovnání stavu a naopak minutu před koncem po dobré práci Báti na buly trefil Hynek Peš prázdnou branku – 3:1.

58:54
    Dukla právě vstřelila branku!
    Pardubičtí hokejisté si nevedli dobře na buly. Báťa ho vyhrál dopředu na HYNKA PEŠE, který odmítl soupeře, udělal tři rychlé kroky a z vlastní modré trefil prázdnou klec. Asistence: Šimon Báťa.

58:40
    Jihlavské vyhození končí zakázaným uvolněním, byť se to domácím příliš nelíbí.

58:27
    Domácí vyváží puk z pásma.

58:00
    Chabada vystřelil od modré, kotouč si před brankou poté našel Kalužík, který si zkusil položit Maláče, ale ten mu jeho jeho nápad nezbaštil a zůstal stát, takže útočník hostí neměl čas na zakončení. Poté jihlavský brankář vychytal i pokus Gromadzkiho z kruhů.

57:49
    Střela jednoho z hráčů Dukly mířila dva metry vedle tyče, pískáno je zakázané uvolnění a buly se stěhuje před Maláče.

57:10
    Což se vzápětí i děje.

57:10
    Po zakázaném uvolnění si berou Pardubičtí oddechový čas a zřejmě nastoupí v šesti hráčích v poli bez gólmana Borovičky.

57:00
    Tři minuty před koncem rozjíždí hosté další útok, ale puk před klecí Maláče jde znovu na hokejky Dukly.

56:20
    Kombinace Pardubic v útočném pásmu nebyla přesná, domácí posílají kotouč ven z obranného pásma.

54:59
    Adrian Gromadzki si z levého úhlu sjel před branku a zkusil zavěsit do bližšího horního rohu nad rameno Maláče, který ale tento záměr opět přečetl.

54:43
    Hned po buly následuje zakázané uvolnění Dukly.

54:42
    Po přerušení hry se bude vhazovat ve středním pásmu. Mezitím bylo ohlášeno, že na juniorský hokej do Moravských Budějovic dorazilo 145 diváků.

53:31
    Zakázané uvolnění Dukly.

53:01
    Na začátku čtyřiapadesáté minuty se bude vhazovat po levici Maláče.

52:17
    A vzápětí ještě dokázal Straka s Modlem jít do kombinace dva na dva. Poté už hrají domácí v pěti.

51:54
    Dukla se osvobozuje vyhozením až k levému rohu za brankou Pardubic, stejně tak o chvíli později.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 21. Sojka (Klapica, Vovsík), 30. Pavelec (Tomšík, Modl), 59. Peš (Báťa) – 47. Tvrdík (Bárta)

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Vovsík (C), Chvátal, Šabatka, Ludvík, Matějíček, Tomšík, Vandas – Bulík, Pavelec, Sojka, Klapica, Kravec (A), Rauš (A), Coufal, Peš, Báťa, Broš, Modl, Straka
    Trenér: Michal Broš

HC Dynamo Pardubice: Borovička (Červinka) – Chabada (C), Rájek, Červenka, Tvrdík, Bárta, Koudelka, Helikar, Vachun – Pavlata, Sydorenko, Štetka (A), Kubíček, Novotný, Fiala, Kalužík, Burda, Gromadzki
    Trenér: Jiří Malinský

Rozhodčí: Jan Grygera, Tomáš Mejzlík – Ondřej Polák, Henrich Kral'