Třinec – Olomouc 9:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
HC Olomouc
Středa 12.10.2022, 17:30 • Werk arena, Třinec • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z Werk Arény je do pro dnešek od nás vše. Přejeme příjemný zbytek středečního večera. (19:34:12)

Desítku se Ocelářům nakonec nastřílet nepodařilo, i tak uslyší od svých trenérů za předvedený výkon jen slova chvály. Olomouc dneska byla od začátku utkání zcela bez šance na jakýkoliv bodový zisk a zůstává na posledním místě. Třinečtí se naopak přihlásili o čelo tabulky, když bodově se svým rivalem z Vítkovic srovnal krok.

59:35
    Jakub Milota a jeho další rutinní zákrok lapačkou. V závěru utkání jsou hosté aktivnější.

58:40
    O čestný úspěch se pokusil Roman Přidal, jenž byl před Milotou sám v ideální střelecké pozici. Třinecký brankář si však čisté konto dneska pokazit nehodlá.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty.

56:49
    Olomoucký obránce Adam Kalman si nabruslil do ideální střelecké pozice mezi kruhy. Milota byl ale připraven.

55:42
    Třinecký Marek Čmiel se pokusil nachytat Putina objetím brány. Svůj manévr ale nedotáhl do zdárnému konce.

53:59
    Hra nám nabrala trochu na nepřesnostech. Třinec zahrává icing,

52:58
    Potlesk teď sklidilo skvělé fair-play gesto, když jeden z domácích hráčů hráčů odvolal vyloučení.

52:06
    Oceláři si mohou připsat do statistik další ubráněnou přesilovku soupeře. Okamžitě otáčejí do útočných pozic.

51:02
    Tahle početní převaha olomouckých už není tak povedená. Problém s rozehrávkou nejlépe vykresluje zakázané uvolnění.

50:06
    Ale ne na dlouho. Pár vteřin po návratu Čmiela vyfasoval dvě minuty Michal Rybnikár.

49:55
    Třinec v plném počtu.

48:56
    Sledujeme nejlepší pasáž hostujícího celku. Během první minuty přesilovky musel Milota vytáhnout hned tři velmi kvalitní zákroky.

47:42
    Naskýtá se šance hostujícího celku alespoň na čestný úspěch. Třinecký obránce Marek Čmiel vyhodil kotouč z vlastního pásma mimo mantinely.

47:20
    Olomoucký Bošek páli ale minul branku.

45:19
    Výjimečně se vyhazuje taky v útočné třetině Olomouce. Milota si po dlouhé době sáhnul na puk, ale ten neměl naději dostat se do sítě. Jinak řečeno – rutina.

43:27
    Třinec právě vstřelil branku!
    Debakl je opravdu hodně slabé slovo! Znovu Oceláři vířili v útočném pásmu, až vypálil zápěstím od modré čáry David BLAHA. Jeho rána zaplula přesně do růžku Putinovy klece.
    Asistence: Rybnikár, Hladoník

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 3. Švančara (Dravecký, Holub), 6. Mikula (Sikora, Weiss), 12. Sajdok (Hebar, Mrtka), 24. Granečný (Hebar), 25. Holub (Hladoník, Čmiel), 28. Dravecký (Weiss), 40. Švančara (Dravacký, Holub), 42. Holub (Dravecký), 44. Blaha (Rybnikár, Hladoník)

HC Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – Mrtka, Čmiel, Dravecký, Solowski, Zelinski, Holub (A) – Urbánek, Granečný, Rybnikář, Blaha (A), Sikora (C), Hebar, Sajdok, Švančara, Hladoník, Mikula, Weiss
    Trenér: Marek Malík

HC Olomouc: Čerbák (Putin) – Přidal, Dostál, Bohatý, Polzer, Vrána, Kalman – Němec, Navrátil, Drábek, Bartok, Pravda, Pastrnek, Nemerád, Neoral, Šulgan, Bošek
    Trenér: Mojmír Trličík

Rozhodčí: Koziol – Hladík, Frais