Jihlava – Šumperk 3:4 (po pr.) | Vsetín – Zlín 4:1 (kon.) | Litoměřice – Slavia 0:3 (kon.)
Sokolov – Frýdek-M. 1:3 (kon.) | Prostějov – Pardubice B 2:1 (po pr.) | Přerov – Poruba 2011 3:2 (kon.)
Třebíč – Kolín 3:2 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice B
Sobota 29.10.2022, 17:00Chance liga • 17. kolo

Pardubice zaváhali v prodloužení a Prostějov po dvou nevyužitých gólových šancí vítězí. O finální branku se postaral Vilém Burian, který si tak vynahradil nastřelenou tyč ze třetí části a Jestřábi se mohou radovat z bodu navíc.

Střely na branku: 27-32
    Vyloučení: 2-2
    Bez využití (20:00:17)

62:49 Vilém BURIAN - 2:1

62:49
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Nespočet šancí přeci jen dopadl lépe pro domácí celek! Pěnčík zpoza branky dostal puk na pravý kruh, kde byl připravený VILÉM BURIAN. Ten měl možnost přihrávat na levé křídlo, ale situaci vzal na sebe a prudkou střelou překonal Kloučka. Asistence: Martin Pěnčík a Jaromír Pytlík.

62:23
    Kaut zaváhal na útočné modré a Jestřábi bleskově vyrazili do protiakce a Klouček byl znova na ledě roztažený.

61:00
    Klouček znova zasahuje betonem. Prostějov měl dvě gólové šance.

60:35
    Vlach vrátil puk zpět na pravou tyč a nejspíše Jáchyma vychytal Klouček skvělým zákrokem, kdy se roztáhl po celé čáře.

60:10
    Pardubice jsou na puku a s rozvahou pomalu kombinují.

60:01

60 minut nám nabídlo dvě branky, po jedné na každé straně a to znamená jen to, že uvidíme prodloužení, potažmo samostatné nájezdy.

60:00

59:00
    Běží poslední minuta základní hrací doby a stav je stále nerozhodný. Prostějov se drží v útočném pásmu, ale hosté nepouští soupeře do žádné šance.

56:17
    Hosté zaváhali ve středním pásmu a Jiránek se dostal znova do skvělé pozice mezi kruhy. Tentokrát msto tyče bezchybně zasáhl Klouček.

55:16
    Hašek tečoval Vlachovu střílenou přihrávku a Klouček vyrazil kotouč před sebe. Následnou dorážku brankář Pardubic pokryl.

54:46
    Vyhozený puk dojel pohotově Machač, který puk vrátil zpět na své spoluhráče a získal tak dost vteřin.

54:27
    Před brankou tečoval Jansovu střelu Venkrbec. Pardubice se stále drží.

53:58
    Lichtag vystihl přihrávku na Jansu, ale kotouč stále neopustil obranné pásmo Dynama.

53:10
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Tomáš Zeman.

52:43
    Pardubice se zapomněli při útoku a dopředu naopak vyrazil Přibyl doplnění Marunou. Přibyl se snažil natlačit na levou tyč, kde byl na hranici pravidel zablokován.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 2. Maruna (Venkrbec, Pytlík), 63. Burian (Pěnčík, Pytlík) – 15. Herčík (Kulhánek, Chabada)

LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Přecechtěl) – Hamšík, Benda, Pěnčík, Poledna, Malák, Valenta – Hašek, Maruna, Jansa – Venkrbec, Jiránek, Burian – Kysela, Vlach, Kotásek – T. Jáchym, Pytlík.
    Trenér: Aleš Totter

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Tvrdík, Zdráhal, Drtina, Oliva, Kubíček, Chabada – Kulhánek, Endál, T. Zeman – Hajný, Půhoný, Kaut – Rohlík, Lichtag, Turek – M. Machač, Pochobradský, Herčík.
    Trenér: David Havíř

Rozhodčí: Cabák, Hucl – Kráľ, Veselý