Arsenal – Nottingham 5:0 (kon.) | Manchester Utd. – West Ham 1:0 (kon.)
Arsenal FC
5:0 (1:0)
Nottingham Forest
Neděle 30.10.2022, 15:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 14. kolo

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:8. (16:55:22)

Arsenal naprosto přejel zoufalý Nottingham pěti brankemi, k čemuž nejvýrazněji přispěl Reiss Nelson, jenž v závěru úvodní půlhodiny nahradil zraněného Bukaya Saku, během prvních dvanácti minut druhého poločasu ale vstřelil dvě branky a na další přihrál Parteymu. Trefili se také Gabriel Martinelli a Martin Ödegaard.

90+3

90+3
    Neco Williams v samém závěru vystřelil z dálky přímo doprostřed branky, rozhodčí Hooper vzápětí odpískal konec zápasu.

90+3
    I v závěrečné minutě nastavení Arsenal kontroluje hru s míčem na kopačkách, domácí jej mají ve středu hřiště.

90+1
    Ödegaard s Nelsonem se protlačili před brankou Nottinghamu, tam se domácím tentokrát nepovedlo střelecky zakončit.

90
    Rozhodčí Hooper oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

88
    Gabriel Jesus trefil bránícího Worralla, Thomas Partey pak odražený míč napálil vysoko nad branku.

87
    Po Nelsonově přihrávce se nepovedlo vystřelit Vieirovi, stále ale pokračuje obléhání pokutového území.

85
    Po rohovém kopu White prodlužoval míč ke vzdálenější tyči, kde před Gabrielem Jesusem zívala prázdná branka, Brazilec ale na míč těsně nedosáhl!

85
    Williams nedokázal u brankové čáry pohlídat míč v souboji s Nelsonem, do zámezí se míč odrazil od velšského fotbalisty a následovat bude rohový kop.

83
    Při Worrallově zpětné přihrávce trochu zaváhal brankář Henderson, míč ale směřoval výrazně mimo branku a Henderson měl situaci přeci jen pod kontrolou.

81
    Střídání v týmu Nottingham Forest FC:
    ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Lewis O'Brien.

80
    Williamsův centr byl sražen na rohový kop, právě Neco Williams se pak ujal zahrávání rohu, tomu se Arsenal znovu ubránil.
    78. Martin ÖDEGAARD - 5:0

78
    Arsenal právě vstřelil branku! Pátá trefa Arsenalu! Domácím vyšla další jednoduchá kombinace, po kolmici do pokutového území Gabriel Jesus přiťukl míč MARTINU ÖDEGAARDOVI, jenž měl plno času si míč připravit a nasměrovat jej prudce pod břevno.

77
    Domácí trenér Arteta už má dostřídáno, jeho protějšek Steve Cooper ještě může využít jednu možnost poslat někoho z lavičky do hry.

76
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází William Saliba, přichází Kieran Tierney.

Tomáš Kohlmann

Branky: 5. Martinelli (Saka), 49. Nelson, 52. Nelson (Jesus), 57. Partey (Nelson), 78. Ödegaard (Jesus)

Karty:   45. Gibbs-White (NOT)

Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:8.
    Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Saliba (76. Tierney), Gabriel, Tomijasu (63. Soares) – Ödegaard (C), Partey, Xhaka (75. Nketiah) – Saka (27. Nelson), Jesus, Martinelli (63. Vieira).
    Náhradníci: Hein – Holding, Lokonga, Marquinhos.

Trenér: Mikel Arteta

Nottingham Forest: D. Henderson – Aurier, S. Cook, McKenna, Lodi (64. Worrall) – Yates (C), Freuler, Kouyaté (81. O'Brien) – Gibbs-White (56. Br. Johnson), Awoniyi (64. N. Williams), Lingard (56. E. Dennis).
    Náhradníci: Hennessey – Boly, Mangala, Surridge.

Trenér: Steve Cooper