Vegas – Anaheim 4:0 (kon.) | Columbus – Boston 0:4 (kon.) | New Jersey – Colorado 1:0 (kon.)
Carolina – NY Islanders 2:6 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Arizona – Winnipeg 2:3 (po pr.)
Dallas – NY Rangers 3:6 (kon.) | Florida – Ottawa 5:3 (kon.) | San Jose – Tampa 3:4 (kon.)
Dallas Stars
3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
New York Rangers
Sobota 29.10.2022, 20:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

59:10
    Po úspěšném zákroku Šesťorkina Barclay Goodrow zbytečně atakoval Ty Dellandreu, za což oprávněně vyfasoval dvě minuty za hrubost.

56:54
    Poslední příležitost pro Dallas se zápasem ještě něco udělat? Za krosček usedá na trestnou lavici hostující forvard Sammy Blais.

34:23
    Krátce po vstřelení třetí branky míří hosté do čtyř. Důvodem je faul K'Andreho Millera, bek ve střední třetině nedovoleně zabránil v pohybu Marchmentovi.

33:15
    Podruhé v zápase usedá na trestnou lavici domácí zadák Joel Hanley. V blízkosti vlastní svatyně podrazil aktivního Carpentera.

26:23
    Po přerušení hry došlo k početné roztržce, v níž byli nejaktivnější Jamie Benn s Vincemtem Trocheckem. Domácí útočník vyfasoval dvě minuty za hrubost, ten hostující dvě minuty za krosček.

21:42
    Hokejisté v černo-zelených dresech musí zpozornět směrem do defenzivy, protože je čeká další oslabení. Joel Hanley dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

19:42
    Závěr úvodního dějství přináší další vyloučení na domácí straně. Ty Dellandrea projížděl brankovištěm hostujícího týmu a vypadalo to, že úmyslně podrazil nic netušícího brankáře Šesťorkina, který bolestivě spadl na záda. Není divu, že se hráči v bílých dresech okamžitě vydali zákrok na maskovaného muže pomstít. Po následné strkanici dostal Ty Dellandrea ještě dvě minuty za hrubost, z hostujících řad za stejný přečin Artěmij Panarin.

17:51
    Přesilovka Dallasu netrvala ani půl minuty. Jason Robertson provlékal hokejku kolem těla, přitom nešťastně podrazil Foxe.

17:30
    Premiérová přesilovka čeká na Dallas. V útočném pásmu vyrobil zbytečný faul Ryan Carpenter, když drobným, leč viditelným háčkem zpomalil Lundkvista.

10:35
    První přesilovou hru si zahrají hosté. Jejich brejk zastavil švédský zadák Nils Lundkvist pouze za cenu nedovoleného bránění.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 2. Marchment (Seguin), 22. Hintz (Pavelski, J. Robertson), 39. J. Robertson – 9. Kreider (Kakko, Schneider), 21. Trocheck (Zibanejad, Fox), 35. Zibanejad (Panarin, Kreider), 52. Zac. Jones (Trocheck, Gauthier), 52. Gauthier (Blais, Zac. Jones), 54. Trocheck (Zibanejad, Lafreniere)

Dallas Stars: Oettinger (27. Wedgewood) – Lundkvist, R. Suter, C. Miller, Lindell (A), Hakanpää, Hanley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Seguin (A), Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Kiviranta, Glendening, Faksa.
    Trenér: Peter DeBoer

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, Zac. Jones – Kakko, Zibanejad (A), Kreider – Lafreniere, Trocheck, Panarin – Kravcov, Goodrow (A), Vesey – Gauthier, Carpenter, Blais.
    Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Skilliter, MacDougall – Hughes, Cherrey

Diváci: 18 532