Vegas – Anaheim 4:0 (kon.) | Columbus – Boston 0:4 (kon.) | New Jersey – Colorado 1:0 (kon.)
Carolina – NY Islanders 2:6 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Arizona – Winnipeg 2:3 (po pr.)
Dallas – NY Rangers 3:6 (kon.) | Florida – Ottawa 5:3 (kon.) | San Jose – Tampa 3:4 (kon.)
Florida Panthers
5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Ottawa Senators
Sobota 29.10.2022, 22:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (00:57:13)

3. Anton Lundell (FLA) 0+1

Florida Panthers vyhrála na domácím ledě 5:3 nad Ottawou Senators, na vítězství se ale pořádně nadřela. Na začátku druhé třetiny přišla o dvoubrankový náskok, následně v 52. minutě zase ztratila vedení 3:2... Nakonec ale využila své herní převahy a dokázala se v 57. minutě opět dostat do vedení zásluhou trefy Brandona Montoura. Střelecký účet pak uzavřel Matthew Tkachuk do prázdné brány.

59:46 Matthew TKACHUK - 5:3

59:46
    Florida právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto. Hosté přišli na modré čáře o puk, kterého se ujal Anton Lundell. Vyrazil do úniku a mohl zakončovat, nakonec ale nesobecky přihrál MATTHEWOVI TKACHUKOVI, který jej doplnil z druhé vlny a nakonec to byl právě on, kdo zaklidil kotouč do prázdné branky. Asistence: Anton Lundell.

59:29
    Obrana Floridy nechala za sebou nekrytého Bradyho Tkachuka, k němuž také zamířil kotouč, ale překonat Knighta se mu nepovedlo. Hra je přerušena.

59:02
    Giroux se snažil o přihrávku do chumlu před brankou Floridy, byla z toho ale nakonec jen ztráta puku a útok Verhaegheho. Tomu se nepovedlo projít přes bránícího protihráče a vystřelil ze středního pásma, prázdnou branku ale netrefil.

58:32
    Oddechový čas pro tým Ottawa Senators.

58:32
    Zakázané uvolnění Floridy.

58:04
    Senators se povedlo v útočném pásmu vybojovat kotouč a rozehráli krátkou kombinaci, která skončila příliš vysokou střelou DeBrincata, která končí až v ochranné síti.

57:47
    Zakázané uvolnění Floridy. Ottawa toho využívá a odvolává brankáře!
    56:28 Brandon MONTOUR - 4:3

56:28
    Obrovský tlak na brankoviště Ottawy. Když už to vypadalo, že Forsberg odolá tlaku ze strany domácích a poradí si nejen se střelou Forslinga, ale i s dorážením M. Tkachuka, dostal se kotouč za branku. Odtud zamířil pas k pravému kruhu, kde číhal BRANDON MONTOUR, jehož pumelice zazvonila o brankovou konstrukci a skončila za zády bezmocného Forsberga. Asistence: Aleksander Barkov, Carter Verhaeghe.

55:32
    Panthers dostali kotouč do středního pásma a rychle prostřídávají.

55:17
    A další zakázané uvolnění Floridy. Ta už by potřebovala prostřídat.

54:51
    Ottawa se tentokrát v útočném pásmu neprosadila, a to i díky Gudasovi, který se prezentoval dobrým blokem proti střele Josepha. Následně se ale domácí dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak vrací před branku Knighta.

53:57
    Balcers střelou z levého kruhu nutí Forsberga k zákroku lapačkou. Florida vede na střely už 52-24! Přesto je skóre vyrovnané. Komerční přestávka.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 8. Verhaeghe (M. Tkachuk, Montour), 12. Barkov (M. Tkachuk), 40. Verhaeghe (Montour, Barkov), 57. Montour (Barkov, Verhaeghe), 60. M. Tkachuk (Lundell) – 21. Pinto (Giroux, Sanderson), 24. B. Tkachuk (Batherson, Holden), 52. Holden (Motte)

Florida Panthers: Knight (Bobrovskij) – Forsling, Montour, Mahura, Gudas, M. Staal, Kiersted – M. Tkachuk (A), Barkov (C), Verhaeghe – Balcers, Bennett, Reinhart – White, Lundell, Luostarinen – Hörnqvist (A), E. Staal, Lomberg.
    Ottawa Senators: A. Forsberg (Hellberg) – Chabot (A), Holden, Sanderson, Hamonic, Zajcev, Brännström – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Brassard, DeBrincat – M. Joseph, Pinto, Motte – Watson, Kastelic, Kelly.

Rozhodčí: Luxmore, South – MacPherson, Baker

Diváci: 15577