Slovan Bratislava – L. Mikuláš 1:0 (kon.) | B. Bystrica – Dunajská Streda 1:3 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
1:3 (1:1)
DAC 1904 Dunajská Streda
sk Neděle 30.10.2022, 18:00Niké liga • 16. kolo

Dunajská Streda potrestala nevyužité šance Banskej Bystrice a na Žitný ostrov si vezie tri body po víťazstve 3:1.

Až na záverečnú časť duelu by si domáci minimálne jeden bod zaslúžil. (20:47:00)

90+3

90+3
    Hrá sa ďaleko od brány hostí, postaral sa o to Kalmár.

90+2
    Premiérový gól vo Fortuna lige nestrelí Lukáš Leginus, ktorý namieril svoj pokus do Hrušku!

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90
    Ammar Ramadan oklamal protihráča, vošiel do šestnástky, ale v stopercentnej šanci vysoko prestreľuje!

89
    Leginus nevymýšľa a nakopáva hoci do prázdnoty, ale získava cenné sekundy.

88
    Migaľov center do pokutového územia, striedajúci Matej Franko z ôsmich metrov hlavičkuje iba do náručia Petráša. Ak by loptu poslal viac k pravej tyči, bolo by 2:3.

87
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
    z ihriska odchádza Nikola Krstović, prichádza Lukáš Leginus.

86
    Mateus Brunetti si dvakrát vymenil loptu pri vhadzovaní s Andzouanom. Žltá karta za zdržovanie hry pre stopéra DAC.

86
    Len aby trojnásobná zmena neprišla príliš neskoro. Zmazať dvojgólové manko za zhruba osem minút bude náročné.

85
    Hostia odvrátili štandardku z hĺbky poľa, lopta sa veľmi rýchlo dostala až k Hruškovi.

85
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
    z ihriska odchádza Martin Rymarenko, prichádza David Depetris,
    z ihriska odchádza Dávid Richtárech, prichádza Adam Hanes,
    z ihriska odchádza Adrián Slávik, prichádza Matej Franko.

84
    Martin Dohál upokojuje Brunettiho i Polievku.

84
    Celok zo Žitného ostrova už bude hru kúskovať. Emócie musia upokojovať hneď dvaja rozhodcovia.

83
    Zbytočnú žltú kartu vidí kapitán DAC-u Zsolt Kalmár. Je to jeho šiesta v aktuálnej sezóne Fortuna ligy.

82
    z ihriska odchádza Željko Gavrić, prichádza Ahmet Muhamedbegovic.

81
    Dunajská Streda dala gól! Nepodarilo sa mu to minútu dozadu, zvládol to teraz. Banskobystričania nechali svoju obranu príliš otvorenú, na ľavej strane zostal voľný ŽELJKO GAVRIĆ. Spracoval si prihrávku Kalmára, dostal sa do šestnástky a koncovkou k ľavej žrdi pravdepodobne rozhoduje o víťazstve!

Asistencia: Zsolt Kalmár.

79
    Zaujímavé je, že sa píše už 79. minúta a my sme doteraz videli len dve striedania. Na lavičke Dukly nastáva konečne pohyb.

Viktor Kalinács

Branky: 39. Faško (Rymarenko) – 44. Andzouana (Pinto), 75. Kalmár, 81. Gavrić (Kalmár)

Karty:   9. Migaľa (BBY), 78. Záhumenský (BBY) – 83. Kalmár (DUN), 86. Brunetti (DUN)

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Willwéber, Uhrinčať – Slávik (85. Franko), Richtárech (85. Hanes), Faško, Ľupták, Záhumenský – Rymarenko (85. Depetris), Polievka (C).
    Náhradníci: Baláž – Mayounga, Köröš, Kupčík, Pišoja, Gašparovič.

Trenér: Michal Ščasný

DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Kružliak (C) (46. Ramadán), Risvanis, Brunetti – Nebyla, Dimun, Veselovský (46. Kalmár) – Gavrić (82. Muhamedbegovic), Krstović (87. Leginus), Andzouana.
    Náhradníci: Ferreira, Veszelinov – Moumou, Blackman.

Trenér: Adrian Guľa