Neapol – Sassuolo 4:0 (kon.) | Lecce – Juventus 0:1 (kon.) | Inter – Sampdoria 3:0 (kon.)
SSC Neapol
4:0 (3:0)
US Sassuolo Calcio
Sobota 29.10.2022, 15:00 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Italská Serie A • 12. kolo

To je z dnešního utkání vše. Přeji pěkný zbytek sobotního dne. (17:00:22)

12. kolo Serie A v souboji mezi Neapolí a Sassuolem přineslo pro diváky atraktivní duel plný šancí. Domácím se povedl první poločas, kdy zásluhou Osimhena a Kvaracchelijy vsítili hned 3 branky. Hosté měli několik slibných příležitostí na srovnání. Brankář Alex Meret ve všech případech strhl pozornost na sebe. Druhý poločas se nesl v duchu taktickém. Hráči Neapole kontrolovali vedení 3:0 a hráli především na jistotu. Hattrick dovršil v 77. minutě Osimhen, kdy svým gólem upravil skóre na konečných 4:0.

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 5:6.

Sudí Rapuano svým hvizdem ukončuje druhý poločas. Víc tak na Stadionu Diega Maradony k vidění nebude.

90+3

90+2
    Střela Lozana měla slušné parametry. Zakončení ze střední vzdálenosti o kousek minulo pravou tyč.

90
    Eljif Elmas nenačasoval správně svůj náběh za obranu. Přihrávka Mária Ruie je tak do ofsajdového postavení.

89
    Hlavní arbitr nastaví 3 minuty nad rámec základní hrací doby.

88
    Alessandro Zanoli upaloval s míčem bezmála padesát metrů. Jeho zakončení mířilo mimo tři tyče.

86
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
    ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Abdou Harroui.

84
    Hlavní rozhodčí Rapuano je nucen po tvrdém zákroku Laurienteho vytáhnout druhou žlutou kartu. Hosté budou dohrávat v deseti!

83
    Obrana domácích si poradila s prvním centrem z rohového kopu i s následným pokusem Traorého.

82
    Sassuolo bude zahrávat rohový kop.

80
    ze hřiště odchází Maxime López, přichází Pedro Obiang.

79
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází Giovanni Di Lorenzo, přichází Alessandro Zanoli,
    ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Diego Demme.
    77. Victor OSIMHEN - 4:0

77
    Neapol právě vstřelila branku!
    Velké chyby v rozehrávce využívá VICTOR OSIMHEN, kterému jeden z protihráčů nachystal balón na vápno. Útočník Neapole s chladnou hlavou přeloboval Consigliho.

76
    Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Armand Lauriente).

75
    První napomenutí vidí od sudího Rapuana López.

Ondřej Kučera

Branky: 4. Osimhen (Kvaracchelija), 20. Osimhen (Kvaracchelija), 36. Kvaracchelija (Rui), 77. Osimhen

Karty:   75. López (SAS), 76. Lauriente (SAS)   84. Lauriente (SAS)

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C) (79. Zanoli), Jesus, Kim Min-ča, Rui – Anguissa (56. Ndombèlé), Lobotka (79. Demme), Zieliński (56. Elmas) – Lozano, Osimhen, Kvaracchelija (71. Raspadori).
    Náhradníci: Idasiak, Marfella – Zerbin, Zedadka, Gaetano, Östigaard, Politano, Simeone, Oliveira.

Trenér: L. Spalletti

US Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Toljan, Erlić, G. Ferrari, Rogério – Frattesi (86. Harroui), López (80. Obiang), Thorstvedt (65. Henrique) – Ceïde (46. Traorè), Pinamonti (65. Álvarez), Lauriente.
    Náhradníci: Pegolo – Romagna, Kyriakopoulos, Antiste, Ayhan, Ruan, Marchizza, L. D'Andrea.

Trenér: A. Dionisi

Rozhodčí: Rapuano – Baccini, Schirru