Chicago – Minnesota 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – NY Rangers 2:3 (kon.) | Anaheim – Toronto 4:3 (po pr.)
Vegas – Winnipeg 2:1 (po pr.)
Anaheim Ducks
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Pondělí 31.10.2022, 01:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (03:59:10)

3. Jacob Silfverberg (ANA) – 1+0

Je za námi dnešní duel mezi Anaheimem Ducks a Torontem Maple Leafs. Dva body ze zápasu nakonec berou domácí Ducks, i když to dlouho nevypadalo. Javorové listy totiž vedly na startu třetí části už o dvě branky, Anaheimu se však podařilo srovnat a v prodloužení rozhodnout o své výhře. Hrdinou zápasu se stal Trevor Zegras, který nejprve ve třetí části snižoval na 2:3 a následně v prodloužení rozhodl o výhře svého celku!

Anaheim tak dokázal protrhnout sérii proher, která se zastavila na čísle sedm. Šanci na další bodový zisk mají Ducks v noci z úterý na středu, kdy míří na led San Jose Sharks. Naopak pro Toronto jde o čtvrtou prohru v řadě, hosté nedokázali dotáhnout slibně rozjetý zápas a pokračují ve svém trápení na startu sezony. Zlomit sérii proher budou chtít Maple Leafs ze středy na čtvrtek, kdy je čeká na domácím ledě Philadelphie Flyers.

62:15 Trevor ZEGRAS - 4:3

62:15
    Anaheim právě vstřelil branku! Domácí vítězí! Při přečíslení dva na jednoho vzal situaci na sebe TREVOR ZEGRAS, který ranou pod horní tyč rozhoduje dnešní duel! Asistence: Ryan Strome.

62:01
    Po nabídce Matthewse se natlačil do zakončení Marner, John Gibson vytáhl vynikající zákrok!

60:52
    Nylander to zkoušel individuálně, avšak neuspěl, na druhou stranu mohou mířit domácí.

60:17
    Za obranu hostů se dostal Terry, který však v tváří tvář Källgrenovi neuspěl!

60:01

Na startu třetí části dokázali hosté uspět v oslabení a dostat se do dvoubrankového náskoku, nic nenaznačovalo dramatu. Kačeři však v dalších minutách dokázali díky brankám Zegrase a Kulikova srovnat, a tak zápas rozhodnutí po šedesáti minutách nenabídl. Čeká nás tedy nadstavba v podobě prodloužení!

60:00

58:54
    Po vybojovaném kotouči od Engvalla se dostal k zakončení Giordano. Hostující obránce však svoji střelu poslal pouze do bloku domácí obrany.

57:00
    Tři minuty do konce základní hrací doby, podaří se ještě jednomu z týmů překlopit vedení na svoji stranu?

56:33
    Šikovnost ukázal Nylander, který se proháčkoval mezi domácími obránci a následně vypálil backhandem. Gibson měl po delším čase další práci a raději kotouč podržel pod svojí lapačkou.

55:06
    Domácí dokázali dostat kotouč za Källgrena. Po oslavě branky si však hosté vzali trenérskou výzvu, která byla úspěšná, a tak skóre zůstává nerozhodné!

54:59
    Rána Jonese sražena mimo led, následuje komerční přestávka.

54:39
    Marner váhal s přihrávkou tak dlouho, až ho o puk obral Shattenkirk a domácí tak mohou opět mířit kupředu.
    53:01 Dmitrij KULIKOV - 3:3

Adam Černý

Branky a nahrávky: 12. Silfverberg (Grant, Silfverberg), 48. Zegras (Terry), 54. Kulikov (Vatrano, Shattenkirk), 63. Zegras (R. Strome) – 5. Matthews (Nylander, Marner), 18. Malgin (Nylander, N. Robertson), 41. Järnkrok (Kerfoot, Brodie)

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Klingberg, Kulikov, Fowler (A), White, Shattenkirk, Benoit, Beaulieu – Terry, R. Strome, McTavish – Henrique (A), Zegras, Vatrano – Silfverberg (A), Lundeström, Grant – Comtois, Max Jones.
    Trenér: Dallas Eakins

Toronto Maple Leafs: Källgren (Samsonov) – Brodie, Rielly, Holl, Sandin, Král, Giordano – Marner (A), Matthews (A), Bunting – Järnkrok, Tavares (C), Kerfoot – Nylander, Malgin, N. Robertson – Engvall, Kämpf, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Lee, Bladina – Cormier, Gawryletz

Diváci: 16 084