Zlín – Sokolov 3:0 (kon.) | Jihlava – Prostějov 3:5 (kon.) | Poruba 2011 – Litoměřice 3:2 (po pr.)
Šumperk – Třebíč 0:2 (kon.) | Kolín – Přerov 1:4 (kon.) | Pardubice B – Slavia 2:1 (2:1 po s.n.)
DRACI PARS ŠUMPERK
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 02.11.2022, 18:00 • Škoda aréna, Šumperk • Chance liga • 18. kolo

Střely na branku: 20 – 33. (20:29:11)

Útočné řady se v tomto duelu moc nevyznamenaly. V pravidelnějším intervalu začaly vznikat šance až ve druhé polovině zápasu. Obě mužstva jich měla zhruba stejně. Lepší efektivitu ale ukázala Třebíč která o svém tříbodovém vítězství rozhodla mezi 47. a 50. minutou zásluhou dvou ostřílených veteránů. Vítězný gól zaevidoval Jiří Hunkes a krásnou trefou do šibenice na něj navázal Holec. Draci už se na nic nezmohli a Jekel tak má v kapse druhou nulu v sezoně.

59:15
    Jelínek na vlastní pěst prošel středním pásmem. Ve finální fázi střílel na přední tyč, kde byl Jekel s předstihem připraven zasáhnout.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:39
    Dočekalovi nebylo umožněno precizněji namířit puk na opuštěnou klec. Plány mu zhatili Kunst s Bartošem.

58:12
    Částečné uklidnění pro Třebíč. V důsledku zakázaného uvolnění se vhazuje po pravé ruce Jekela.

57:26
    Neuvěřitelné střídání Žálčíka. Jako automatická zbraň pálil od modré jednu ránu od modré. Horáci mu do všech střel obětavě padli.

57:06
    Ve velkých bolestech je Malý. Kromě něj byl obětavý také Matyáš Svoboda, který schytal ránu Žálčíka.

56:40
    Žálčík si vyjel na střed. Mezi diváky to jen zahučelo, tečovaná střela málem zapadla pod břevno.

56:19
    Jelínek netakticky nahazoval z vlastní poloviny. Kvůli icingu se Lackovič musí vrátit do branky. Trenér Majer už ho chtěl stáhnout.

56:05
    Během minuty se snad pětkrát zastavil čas. Hosté udělali dva icingy, domácí přechod zase zhatil ofsajd.

55:26
    Zoufalý nástřel Hrachovského ještě před červenou čarou. Rozhodčí zapískaný ofsajd opravili a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

54:56
    Vícero nepřesností neumožnilo Drakům dlouhodobý pobyt před Jekelem. Pokračuje ofenzivní křeč.

54:12
    Bittner neměl velkou podporu z řad spoluhráčů. Vlastní střelou se do branky netrefil. Stejně tak na druhé straně Vachutka.

53:56
    Až po konci bídné přesilovky předvedla Třebíč precizní přechodovou fázi. Gradovala Dočekalovou sehrávkou na pravý kruh k Psotovi, proti jehož střele se Lackovič bleskurychle přemístil.

53:22

52:35
    Holcova přihrávka na modrou byla pro Poizla nechytatelná. Horáci musí vyklidit útočnou třetinu.

51:56
    Třebíč může v poskytnuté přesilovce definitivně rozhodnout o svém vítězství. Čas v útočném pásmu však netráví.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 47. Hunkes (Svoboda, Šilhavý), 50. Holec (D. Michálek, Vodný)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (Hamalčík) – Eliáš, Hrachovský, Kadeřávek, J. Michálek, Dudycha, Kunst – Žálčík (C), Bartoš (A), Průžek (A) – Jelínek, Šuhaj, Svoboda – Kohút, Nedvídek, Vachutka – Jouza, Motloch, Bernat – Horký.
    Trenér: Lukáš Majer

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Vodný – Meluzín, Malý, Ferda (A) – Svoboda, Šilhavý, Mat. Novák – Mácha.
    Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Cabák, Rapák – Vašíček, Bezděk