Tampa – Ottawa 4:3 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 1:0 (po pr.) | Washington – Vegas 2:3 (po pr.)
Pittsburgh – Boston 5:6 (po pr.) | Minnesota – Montreal 4:1 (kon.) | Chicago – NY Islanders 1:3 (kon.)
Dallas – Los Angeles 5:2 (kon.) | Calgary – Seattle 4:5 (kon.) | Edmonton – Nashville 7:4 (kon.)
Arizona – Florida 3:1 (kon.) | Vancouver – New Jersey 2:5 (kon.) | San Jose – Anaheim 5:6 (1:2 po s.n.)

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 12:26

1. Marc-Andre Fleury (MNS) – 34 zákroků
    2. Kirill Kaprizov (MNS) – 2+0
    3. Mason Shaw (MNS) – 1+0 (03:53:49)

59:28
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Connor Dewar – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
    Arber Xhekaj – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
    Sean Monahan – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

59:28
    Máme tu další potyčku ve středním pásmu. Hodně emotivní závěr zápasu.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v zápase.

58:40
    Mason Shaw – 5 min., bitka,
    Jared Spurgeon – 2 min., hrubost.

Jake Evans – 5 min., bitka + 2 min., hrubost,
    Chris Wideman – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

58:38
    U střídaček se strhla potyčka.

58:17
    Rem Pitlick dokázal dostat hru do středního pásma, ale k puku se rychle znovu dostali domácí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, domácí celek se nastěhoval do útočného pásma, kde kombinuje.
    56:52 Matthew BOLDY - 4:1

56:52
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté zkoušeli hru bez brankáře, přišli o útočné pásmo, a pak Dewar přenechal dobruslený kotouč spoluhráči. MATTHEW BOLDY pohodlně skóroval. Asistence: Connor Dewar a Jared Spurgeon.

56:45
    Hosté hrají bez brankáře.

56:29
    Marc-Andre Fleury kryje kotouč po tlaku soupeře v útočném pásmu. Komerční přestávka.

56:00
    Hosté jsou nyní výrazně lepším týmem, ale prohrávají o dvě branky.

55:37
    Cole Caufield se rychle přes střední pásmo dostal do útoku, kde byl Kaiden Guhle, ale ten neuspěl.

55:07
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, sledujeme dobrou hru domácích. Jacob Middleton rozehrává od své branky. Jared Spurgeon však nedokázal vypálit.

53:46
    Marc-Andre Fleury se nyní vyznamenal proti další velké šanci soupeře, zakončoval Brendan Gallagher, ale brankáře neprostřelil.
    53:30 Nick SUZUKI - 3:1

53:30
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí brankář mít čisté konto nebude, to je už jasné. Po krásné a rychlé kombinaci v útočném pásmu se rychlou střelou z předbrankového prostoru prosazuje NICK SUZUKI. Asistence: Kirby Dach a Chris Wideman.

53:21
    Montrel hraje přesilovku dobře, dostal se do útočnéhé pásma, kde kombinuje.

52:11
    Tyson Jost – 2 min., krosček.

51:41
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, střely na branku jsou 30:29.

49:26
    Bez výraznějších šancí se hra přelévá ze strany na stranu.

49:04
    Jake Allen rozehrává od své branky, následně se jeho tým dostal sice do útoku, ale vypálit nedokázal.

48:33
    Connor Dewar byl malý moment volný před brankou, ale prosadit se nedokázal. Obrana Canadiens byla připravená.

48:04
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek má tříbrankový náskok a pokračuje v aktivní hře. Canadiens čekají na velké šance.

47:00
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, David Savard to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice.

46:52
    Matthew Boldy vypálil, jeho pokus kryje brankář. Komerční přestávka.

46:19
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale obrana Wild byla pozorná.

46:00
    Šest minut je pryč ze třetí třetiny a Montrela zjistil, že ho nic snadného nečeká.

45:34
    Marc-Andre Fleury zastavil kotouč za svou brankou, následně rychle rozehrál. Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

45:14
    Joel Armia pálil jako obránce od modré čáry, jeho rána končí vysko nad brankou.

43:11
    Jacob Middleton se výborně dokázal vrátit a zastavil střelecký pokus soupeře.

42:56
    Matt Dumba rychle otočil směr hry, a tak mohou jeho spoluhráči vystřídat.

42:30
    Hosté zakončovali od modré čáry, Marc-Andre Fleury nic moc neviděl, ale puk končí vedle branky.

42:01
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

40:34
    Joel Eriksson Ek se dostal do útočného pásma, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

40:01

40:00

39:45
    Calen Addison je autorem jedné z posledních střel ve druhé třetině.

38:00
    Dach vypálil z pravé strany, Marc-Andre Fleury si poradil s jeho projektilem.

36:53
    Kirill Kaprizov to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, ale jeho ránu dokázal zblokovat Johnny Kovacevic.

35:59
    Joel Eriksson Ek zakončoval z hranice brankoviště, puk kryje brankář Canadiens.

35:51
    Kirill Kaprizov autorem rány z hranice kruhu, brankář Jake Allen si s jeho pokusem dokázal poradit.

34:55
    HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Cole Caufield.
    34:55 Kirill KAPRIZOV - 3:0

34:55
    Po několika šancích hostů se do střelecké pozice dostali domácí, kteří uspěli. Kotouč do branky dostal dnes aktivně hrající KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Marco Rossi a Tyson Jost.

32:05
    Cole Caufield se znovu propracoval do střelecké pozice, ale ani tentokrát neskóroval. Brankář Marc-Andre Fleury puk našel včas.

31:51
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou domácího celku.

30:50
    Brendan Gallagher se po pěkné akci dostal do zakončení, ale jeho rána o malý kousek skončila nad brankou Wild. Nechybělo moc a hosté snížili.

29:57
    Situace se opakovala, znovu zakončoval Cole Caufield. I tentokrát se souboje vyšel lépe domácí brankář.

28:56
    Cole Caufield pálil z dobré pozice, jeho ránu dokázal domácí brankář Marc-Andre Fleury vytěsnit nad branku.

28:50
    Matthew Boldy – 2 min., držení.

28:12
    Connor Dewar to vzal na sebe, jeho ránu z bezprostřední blízkosti kryje brankář. Bude se vhazovat.

28:01
    Rem Pitlick byl připravený a dokázal zastavit puk po střele od modré čáry, pálil nebezpečně Connor Dewar.

26:16
    Jonas Brodin to zkoušel individuálně, dostal se do dobré střelecké pozice, ale jeho bekhendovou ránu kryje brankář.

25:47
    Matthew Boldy vypálil z pravé strany, jeho pokus ovšem kryje brankář Allen. Bude se vhazovat.

24:41
    Jake Allen si dokázal poradit se střelou, kterou tečoval výborně před brankou postavený Joel Eriksson Ek.

24:22
    Juraj Slafkovský – 2 min., podrážení.
    23:30 Kirill KAPRIZOV - 2:0

23:30
    Domácím se podařilo proměnit přesilovku, a tak Wild navyšuj své vedení. Z dobré pozice před brankou se dokázal prosadit KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Matthew Boldy a Joel Eriksson Ek.

22:37
    Joel Armia – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

22:23
    Arber Xhekaj jen nahodil kotouč na branku, a pak šel střídat.
    21:09 Mason SHAW - 1:0

21:09
    Domácí celek se prosazuje jako první, z hranice brankoviště se dokázal trefit obranou neobsazený MASON SHAW. Asistence: Joel Eriksson Ek.

20:55
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu druhé třetiny. Zatím platí bezbrankový stav.

20:08
    Vhazovat se bude před brankou Wild po zakázaném uvolnění.

20:01

Po první třetině platí v tomto zápase bezbrankový stav. Dobré střelecké pozice si vypracovaly oba kluby, brankáři zatím neinkasovali.

20:00

19:20
    Johnny Kovacevic rychle zakončoval, s jeho ránou neměl brankář Wild mnoho práce.

18:08
    Juraj Slafkovský se dostal do dobré střelecké pozice, Jon Merrill dokázal jeho projektil zblokovat.

17:35
    Chris Wideman to vzal na sebe, jeho ránu od modré čáry dobře viděl Marc-Andre Fleury, který v pohodě zasáhl.

16:33
    Domácí Steven Fogarty následně vyhrál buly, ale do výraznější šance se jeho kolegové dostat nedokázali.

16:32
    Jake Allen raději přerušuje hru. Po střele Spurgeona už nechtěl rozehrávat. Bude se vhazovat.

15:21
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekáme.

14:25
    Jacob Middleton vybojoval kotouč a rychle jej poslal před branku, brankář Jake Allen raději přerušil hru. Bude se vhazovat.

13:29
    Evans ani Rossi nedokázali své střelecké příležitosti proměnit.

12:43
    Joel Eriksson Ek vypálil z pravé strany, jeho projektil končí vedle branky, Allen zasahovat nyní nemusel.

11:17
    Marc-Andre Fleury poměrně snadno zastavil kotouč po střele od modré čáry, zkoušel to hostující Joel Armia.

09:15
    Joel Eriksson Ek vypálil a jeho ránu zblokoval jeden z hráčů hostů. Brendan Gallagher to byl, kdo si před svou brankou počínal dobře.

08:26
    Jon Merrill se jako obránce dostal do střelecké pozice, jeho tvrdou ránu kryje poměrně snadno brankář Allen. Následně je hra přerušena pro ofsajd.

06:46
    Jake Allen byl připravený a ukryl kotouč po střele od modré čáry do výstroje, Neuspěl Janos Brodin.

06:11
    Harris dokázal zblokovat střelecký pokus, který vyslal z dobré pozice Matt Boldy.

04:39
    Brendan Gallagher mohl přihrávat, ale rozhodl se pro individuální akci, se kterou neměl brankář problém.

03:43
    Armia autorem další střely, znovu jej domácí brankář dokázal vychytat. Zatím platí bezbrankový stav.

03:26
    Joel Armia se propracoval k zakončení, s jeho pokusem neměl domácí brankář mnoho práce.

01:56
    Cole Caufield z pravé strany zkoušel vypálit, jeho pokus kryje brankář domácích.

01:52
    Marc-Andre Fleury musel nyní zasahovat proti střele od modré čáry, dobře vypálil hostující Chris Wideman. Bude se vhazovat.

00:35
    Jacob Middleton se dostal do střelecké pozice mezi kruhy, jeho pokus kryje hostující brankář Jake Allen.

00:01

Zápas brzy začne.

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon, Brodin, Addison, Merrill, Dumba – Kaprizov, F. Gaudreau, Zuccarello – Shaw, Eriksson Ek, Duhaime – Jost, Rossi, Steel – Dewar, Fogarty, Boldy.

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Guhle, Savard, Harris, Kovacevic, Xhekaj, Wideman – Caufield, Suzuki, Dach – Jos. Anderson, Dvorak, Gallagher – Drouin, Monahan, Armia – R. Pitlick, Evans, Slafkovský.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase ve středu brzy ráno proti sobě nastoupí Minnesota Wild a Montreal Canadiens. V úvodu sezony se více daří Canadiens, kteří z devíti zápasů mají deset bodů. Wild odehráli stejný počet utkání, ale mají o bod méně. Poslední vzájemný zápas se odehrál 26. října a Wild vyhráli 3:1. Přichystá Montreal odvetu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Shaw (Eriksson Ek), 24. Kaprizov (Boldy, Eriksson Ek), 35. Kaprizov (Rossi, Jost), 57. Boldy (Dewar, Spurgeon) – 54. Suzuki (Dach, Wideman)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Addison, Merrill, Dumba (A) – Kaprizov, F. Gaudreau, Zuccarello – Shaw, Eriksson Ek (A), Duhaime – Jost, Rossi, Steel – Dewar, Fogarty, Boldy.
    Trenér: Dean Evason

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Guhle, Savard (A), Harris, Kovacevic, Xhekaj, Wideman – Caufield, Suzuki (C), Dach – Jos. Anderson, Dvorak, Gallagher (A) – Drouin, Monahan, Armia – R. Pitlick, Evans, Slafkovský.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Syvret, Lee – Toomey, Kovachik

Diváci: 16 385