Tampa – Ottawa 4:3 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 1:0 (po pr.) | Washington – Vegas 2:3 (po pr.)
Pittsburgh – Boston 5:6 (po pr.) | Minnesota – Montreal 4:1 (kon.) | Chicago – NY Islanders 1:3 (kon.)
Dallas – Los Angeles 5:2 (kon.) | Calgary – Seattle 4:5 (kon.) | Edmonton – Nashville 7:4 (kon.)
Arizona – Florida 3:1 (kon.) | Vancouver – New Jersey 2:5 (kon.) | San Jose – Anaheim 5:6 (1:2 po s.n.)
Arizona Coyotes
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Florida Panthers
Středa 02.11.2022, 03:00 • Mullet Arena, Tempe • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Välimäki, Moser, Gostisbehere, J. Brown, Nemeth, Stecher, Mayo – Crouse (A), Boyd, Keller (A) – Fischer (A), McBain, O'Brien – Guenther, Bjugstad, Maccelli – Hayton, N. Ritchie.
    Trenér: André Tourigny

Florida Panthers: Knight (Bobrovskij) – Montour, Forsling, Gudas, Mahura, M. Staal, Carlsson – M. Tkachuk (A), Barkov (C), Verhaeghe – Reinhart, Bennett, Balcers – White, Lundell, Luostarinen – Hörnqvist (A), E. Staal, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Schrader, Hanson – Gibbons, Gawryletz.

00:01

00:59
    Opatrnější začátek po devětapadesáti sekundách přerušil Vejmelka, kterému se objevil puk za levou tyčkou.

01:10
    První prověrka pro Spencera Knighta. McBainův švih na břicho byl tak akorát na rozchytání.

01:35
    Stadion s kapacitou 4 600 míst je z velké části prázdný. Na normální poměry NHL je to ze strany Arizony velká ostuda.

01:45
    Fischer přerušil hostující rozehrávku. Těžil z toho McBain, ale Knightovi připravil další jednoduchý zákrok.

02:09
    První minuty jsou hodně rozkouskované. Lundellova střela byla sražena mimo hřiště. Hned po buly si lépe vedl Montour a poprvé zaměstnal Vejmelku.

03:21
    Nemethova střela prosvištěla vedle hostující branky. Arizona zatím vypadá o něco lépe.

03:48
    Nádherné uvolnění kolem Mountoura Travis Boyd korunoval přihrávkou na Guenthera. Tomu chyběly centimetry, aby mu střela z voleje zapadla za bližší tyč.

04:57
    Hayton si povyjel k modré čáře. Z druhé vlny mu přijel Stecher, kterého Knight vychytal za použití hokejky.

05:06
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Anton Lundell – 2 min., hákování.

05:22
    Florida inkasovala v oslabení v šesti zápasech za sebou. Proti prodloužení série byl Knight, jenž pokryl střelu Mosera.

05:32
    Keller vystřelil rovnou z vhazování. Knightova hokejka vytěsnila jedovatý projektil z pravého kruhu do ochranné sítě.

05:42
    Moserova přihrávka neplánovaně prošla až k Knightovi. Gudas se postaral o vyhození přes celé hřiště.

06:10
    Gostisbehere se napravo hlásil o přihrávku. Tu si ale nezvládl zpracovat a na světě byl brejk dvou na jednoho. Bennett čekal s přihrávkou tak dlouho, až skončil za úrovni brankové čáry.

07:06

07:26
    McBain se v mezikruží uvolnil k přihrávce. Fischer už byl z úhlu a z pravé strany Knighta neprověřil.

07:46
    Vejmelka s jistotou vystřelil pozdrav Mahury. Z opačné strany si na něm vylámal zuby také Carter Verhaeghe.

09:21
    White projel s pukem do ofsajdu.

09:46
    Moserův švih od modré účel nesplnil. Knight pátý zákrok předvádět nemusel.

10:26
    Kojoti zastavili sérii přihrávek v blízkosti Karla Vejmelky. Teď už se hromadně střídá, takže mají čas na rozehrávku.

10:56
    Lomberg jel jeden na jednoho. Gostisbehere měl problémy, ale nakonec ho zvládl vytlačit ke krajnímu mantinelu.

11:20
    Marc Staal střílel nepřesně. Napravo něco dalšího vymýšlel Hörnqvist, ale puk byl zvednut mimo hřiště.

11:44
    Nepřesnost v rozehrávce Panthers má za následek icing a buly u Knighta.

12:56
    Lundell rozdal puk na pravý mantinel. Tkachuk byl okamžitě zastaven finským obráncem Välimäkim.

13:35
    Baseballové zakončení Tkachuka se do branky nevešlo. I tak pochvala za pohotové řešení nevšední situace.

14:47
    Sam Bennett – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

15:02
    Yotes by rádi vstřelili desátý přesilovkový gól v sezoně. Nyní se ale nachází mimo útočné pásmo.

15:40
    Luostarinen vyrazil kupředu. Zadovkou nechal puk Lundellovi, který mu nedokázal kotouč přesně vrátit do mezikruží.

16:15
    Reinhart vrátil puk k Vejmelkovi. Arizona nemá v této přesilovce žádný čas strávený v útočné třetině.

16:47

17:12
    Fischer si našel volnější místo u modré čáry. Švih z osy kluziště se stal snadným soustem pro Knightovu lapačku.

17:25
    Knight se postavil ke své pravé tyči. Bjugstadův pokus z ostrého úhlu neměl kudy propadnout do sítě a Ritchieho dorážení už bylo navíc.

18:17
    Vejmelka nadvakrát zkrotil švih Tkachuka, ke kterému došlo bezprostředně po vhazování. Puk mu jmenovitě přisunul Barkov.

18:29
    Barkov si vlevo vyměnil nahrávky s Tkachukem. Centrovaný kotouč prolétl až do protějšího rohu.

18:35
    Další ostrý pokus hned po vhazování. Forsling vyzkoušel pevnost Vejmelkova betonu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:10
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Christian Fischer – 2 min., nedovolené bránění.

19:25
    Verhaeghe byl v pravý čas na místě, kde skončila vyražená dělovka Forslinga. Dorážka však za Vejmelku nezapadla.

19:54
    Bennett ztratil nervy. Krosčekem se ohnal po Stecherovi, ale rozhodčí z nějakého podivného důvodu vyloučili za údajné simulování i domácího obránce.

20:00

V úvodní dvacetiminutovce se bezbrankové skóre nepřepisovalo. Nástup do zápasu měli o něco lepší Coyotes. Závěr úvodní periody zase patřil Panthers. Knight i Vejmelka všechnu svou práci zvládli na výbornou.

Střely na branku po 1. třetině: 8 – 7.

20:01

20:26
    Florida se po dvaceti vteřinách rozestavěla do přesilovkového vzorce. Dvakrát zahrozil Reinhart. Napoprvé minul a podruhé nechal vyniknout zákrok Karla Vejmelky.

20:51
    Po střele Tkachuka zacinkala tyč. Barkova Vejmelka vychytal levým betonem.

21:10

21:30
    Za první minutu toho Florida předvedla více než za celou úvodní třetinu. Za celou dobu v ní vystřelila jen sedmkrát, což je její nejnižší číslo v sezoně.

22:06
    Gostisbehere trefil Hörnqvista, jenž mohl rovnou vystartovat do úniku. Vejmelka se postaral i o tento forhendový blafák.

22:58
    Whiteovi nezafungovala přihrávka podél brankové čáry. Yotes se vysvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

23:38
    Montour vypustil nahození od pravého mantinelu. Gostisbehere ho zablokoval, rána z protější strany byla dost nepřesná.

23:52
    McBain se natahoval po volném kotouči. O chlup blíže to k němu měl poslední obránce Montour.

24:25
    Bennett byl podražen. V ponechané výhodě byla k vidění jedovatá střela zápěstím z dílny Balncerse.

24:42
    Christian Fischer – 2 min., podrážení.

25:06
    Kojoti toho hostům moc nepovolili. Dobrý úsek v oslabení dovršil vyhozením Lawson Crouse.

25:30
    Vejmelky se drží štěstí. Lundell se uvolnil do zakončení švihem a českému brankáři podruhé pomohla tyčka.

25:46
    Reinhartův prudký švih z pravého kruhu připravil Vejmelku o masku. Rozhodčí citlivě přerušili hru.

26:29
    Křížná střela Barkova na Vejmelku neplatila. Muži v černém vyhodili a za chvíli už budou kompletní.

26:42

27:06
    Boyd zahnal Fischera na pravý mantinel. Stihl se tam vrátit obránce a Arizona se první střely v této třetině nedočkala.

28:06
    Vejmelka zacpal levý dolní roh brány. Eric Staal nenašel žádnou mezeru, kterou by procpal kotouč skrz.

28:24
    Florida právě vstřelila branku!
    V devětadvacáté minutě už je tlak Panthers proměněn ve vedoucí gól! Sam Bennett vydal puk k modré čáře. Josh Mahura bez váhání střílel a COLINE WHITE drobnou tečí usměrnil kotouč za Vejmelku, který mohl na změněnou trajektorii jen těžko reagovat. Asistence: Josh Maura, Sam Bennett.
    28:24 Colin WHITE - 0:1

29:15
    Arizoně přišla reklamní pauza vhod. Úvod druhé třetiny vůbec nezachytila a znehodnotila svůj dobrý výkon z první části.

29:40
    Radost trenéru Tourignymu neudělal ani icing. Hra zůstane poblíž Vejmelkova brankoviště.

30:12
    Až teď si Knight zachytal. A rovnou dvakrát, protože po Kellerovi se o vyrovnání snažil i mladíček Guenther.

31:09
    Luostarinen a Lundell neměl dostatek místa k vzájemné kombinaci. Kojoti jim vložili do cesty několik hokejek.

31:44
    Podezřelé střídání Floridy. Nikdo si nebyl jist situací, která zaváněla hrou v šesti. Rozhodčí v tomto případě přivřeli oči.

32:16
    Lucas Carlsson – 2 min., hákování.

33:08
    Marc Staal zalehl přihrávku Boyda. Raději se ale zvedl, aby neriskoval trest za zdržování hry.

33:27
    Clayton Keller nabil Ritchiemu. Střela z jedné ale nesedla a kotouč vycestoval pryč z útočného pásma Kojotů.

33:47
    Arizona právě vstřelila branku!
    Panteři nechali bez povšimnutí Maccelliho na pravé straně. Finskému útočníkovi při přihrávce sjel puk z hokejky tak šťastně, že se ocitl u LAWSONA CROUSE a ten švihem dosáhl na desátý přesilovkový zásah Coyotes v probíhající sezoně. Asistence: Matias Maccelli, Dylan Guenther.
    33:47 Lawson CROUSE - 1:1

34:36
    Vejmelka si našel dlouhou střelu Mahury. Krajan Gudas už mu problémy nezpůsobil. Brána mu byla malá.

35:09
    Keller nevšedně vyřešil únik. Otočil se kolem své osy a nahrál Boydovi, který hostům namazal do rychlého protiútoku. V tom se zase vyznamenal Vejmelka, na kterého se řítil švédský veterán Patric Hörnqvist.

35:09
    Rozhodčí ocenili vzniklou šarvátku menšími tresty za hrubost pro Dysina Maya a Ryana Lomberga.

35:26
    Oba týmy jsou ve čtyřech. Forsling měl moře prostoru na ose. Projektil z golfáku Vejmelka vytáhl mimo bránu.

36:02
    Seřízená mířidla neměl Barkov, který pak dobrovolně vyjel do středního pásma. Opticky to vypadá spíše na přesilovku Floridy.

36:55
    Verhaeghe vyšťoural puk v rohu. Bekhendem ho hodil před brankoviště, ale tam se v daný moment nacházel pouze Välimäki.

37:09
    Oba týmy v plném počtu.

37:42
    Gudas ovlivnil směr Fischerovy střely a Knight zůstal bez zákroku. To Vejmelka se činit musel, zpoza pravého kruhu napřáhl Carlsson.

38:05
    Vejmelka chytá opravdu výborně a s ledovým klidem. Na levém betonu mu nyní přistála rána v podání obránce Marca Staala.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:01
    Kojoti nebyli daleko od obratu na 2:1. Keller geniální přihrávkou dostal do šance Mosera. Švýcar si sjel do levého kruhu a těsně přestřelil.

39:25
    Välimäki zaspal. Verhaeghe se kolem něj prohnal, ale ve snaze o bekhendový blafák mu puk utekl za úroveň brankové čáry.

40:00

Prostřední část byla mnohem zajímavější. Florida ji z velké části opanovala a zaslouženě šla do vedení tečí Colina Whitea. Arizona čekala na první střelu přes deset minut. K dispozici ale dostala třetí přesilovku a tu v čase 33:47 využil Lawson Crouse. Oba úspěšné střelce svým výkonem zastínil Karel Vejmelka. Kromě toho, že předvedl nespočet těžkých zákroků, si ve dvou případech dobře postavil tyče.

Střely na branku po 2. třetině: 11 – 23 (8:7, 3:16).

40:01

40:45
    Välimäki se nebál postavit do Verhaegheho střely. Ofenzivu Coyotes podpořil Brown a přihrál do brankoviště, kde se Knighta snažil zblízka pokořit Keller.

41:58
    Nemeth napřáhl od modré. Bránu netrefil a nic zvláštního svým pokusem od pravého mantinelu nevymyslel ani Stecher.

42:42
    Knightova lapačka pohltila švih Maccelliho, kterému už v několikátém zápase po sobě klape spolupráce s dalším mladíkem Guentherem.

42:57
    Obětavost dnes Arizoně nechybí. Dvakrát na ni doplatil Hörnqvist, který napálil Nemetha a Crouse.

44:37
    Daleko před Vejmelkou se zastavilo i Mahurovo nahození od modré čáry. Prsty v tom měl Gostisbehere.

45:25
    Floridu opustil ofenzivní elán z úvodu druhé třetiny. Crouse přispěchal s dalším blokem, když od modré natáhl Montour.

45:50
    Jen to zahučelo po vyslané střele Browna. Puk vyletěl kousek vedle hostující klece.

46:25
    Zadarmo získávají Coyotes buly v útočném pásmu. Elitní formace Panthers spáchala zakázané uvolnění.

46:52
    Průniku Barkova vystavil stopku McBain. Do drobného forčekinku se poté pustil tvrďák O´Brien.

47:15
    Gudas se opřel do rány zpoza pravého kruhu. Vejmelka ji vykopl směrem k Balcersovi, kterému zastavila dorážku tyč!

47:36
    Guenther přijal puk od Boyda a zprava jen propagačně vypustil do Knightovy přichystané lapačky. Na řadě je reklamní přestávka.

47:40
    Problém pro Floridu. Nějaký čes bude bez vyloučeného Radak Gudase, který se hokejkou ohnal po hlavě Dylana Guenthera.

47:50
    Forsling nepustil na bránu střelu aktivního Guenthera. Z podobné pozice neuspěl ani Hayton.

48:19
    Hayton tentokrát v pozici nahravače. Předložil puk mezi kruhy, kde Crouse bekhendem nepřehodil levou nohu Knighta!

48:25
    Vzpoura domácích talentů končí u Knighta. Americký gólman pokryl další možnost Haytona, kterému ji přichystal Maccelli.

48:55
    Coyotes trestají Gudasův faul a slaví obrat na 2:1! Panteři se až příliš zaměřili na Kellera a nechali opuštěný prostor na ose kluziště. Kotouč tam obdržel NICK RITCHIE a měl čas si připravit střelu, na kterou Knight lapačkou nedosáhl. Asistence: Clayton Keller, Janis Moser.
    48:55 Nick RITCHIE - 2:1

49:15
    Panthers mohou vrátit úder ve vlastní početní výhodě. Jack McBain krosčekem fauloval Rudolfse Balcerse.

49:30
    Montourovu střelu Vejmelka zlikvidoval. O tu Lundellovu se starat nemusel, obětavě ji zmařil obránce Moser.

50:10
    Hayton vyhodil doslova přes všechny čáry a potěšil diváky, kteří na pětitisícovém stadionu vytváří poměrně bouřlivou kulisu.

50:53
    Luostarinen překazil Brownovo vyhození a nabil na modrou. Forsberg podruhé v řadě střílel mimo bránu.

51:09
    Forsling měl vlevo Bennetta. Vejmelka byl zase na správném místě a velmi nahlas si říká o to, aby byl vyhlášen jednou ze tří hvězd zápasu.

51:15

51:26
    Obránci Floridy střílí jako zběsilí. Jen málokdy ale trefí branku. V tomto ohledu nic nezměnil ani Montour.

52:38
    Gudas sestřelil Boyda, který ve velkých bolestech vleže sebral kotouč z hokejky Lomberga. Fantastická bojovnost!

53:09
    Fischer na chvíli ulevil obraně diagonálou do útočného rohu, kde svádí tuhou bitvu O´Brien. Cenné sekundy pro Coyotes.

53:42
    Gudasovu rozehrávku Hayton na půlce hřiště vytečoval do ochranné sítě. Další plány Panthers nastřádají během komerční pauzy.

54:06
    Nic jistého Coyotes ještě nemají. Dobře to vědí, protože ve dvou předchozích zápasech vedení 2:1 ztratili a nakonec boje s Jets a Rangers prohráli.

54:53
    Neškodný pozdrav Forslinga vyrazil Vejmelka do rohu. Montour si nevedl o moc lépe, český gólman přerušuje.

55:15
    Zase nastala hostující palba od modré čáry. Jmenovitě od Forslinga, kterého Vejmelka spolehlivě vychytal betonem.

56:15
    Keller byl napadán za vlastní brankou. Inkasoval tam i tvrdý hit, jenž byl podle názoru sudích v souladu s pravidly.

56:39
    Radko Gudas co nejrychleji dobruslil vyhozený puk. Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Floridy.

56:43
    Forslingův příklep od modré zapadl do Vejmelkovy náruče. Panteři by asi potřebovali větší příspěvek od hvězdných forwardů.

57:21
    Forsling táhl puk přes dvě třetiny hřiště. Nabídky od ostatních se mu ale nedostalo, takže zase přišla propagační prověrka Vejmelky.

57:36
    Zakázané uvolnění využili Panthers k odvolání Knighta. Vyrovnat se pokusí v šesti proti pěti.

58:01
    Obrovský zmatek kolem brankoviště. Coyotes toho na Vejmelku moc nepustili a Bjugstad odvezl puk aspoň do středního pásma.

58:20
    Lundellův pokus zleva Vejmelka vyškrábl stihl se připravit i na dorážku z ostrého úhlu. A to nebylo vše, protože vyrazil dělovku Montoura. Další dorážka Tkachuka vypadla vedle pravé tyče.

58:53
    Coyotes nejspíše pečetí první vítězství v nové Mullet Areně! Nemeth a Fischer pomohli dostat puk na CLAYTONA KELLERA, který měl volnou cestu za třetím gólem v sezóně. Asistence: Christian Fischer, Patrik Nemeth.
    58:53 Clayton KELLER - 3:1

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:26
    Knight zůstal na střídačce. Gól si chtěl dát i O´Brien, jenže místo toho se podepsal pod zakázané uvolnění.

59:56
    Ovace ve stoje pro Karla Vejmelku! Zase stál na tom správném místě, takže se nemusel nikam natahovat za dělovkou Tkachuka. Puk se mu zjevil na břiše.

Po dvou těsných porážkách má Arizona v kapse první domácí výhru. Nadlidským výkonem ji vychytal Karel Vejmelka, který v 29. minutě pustil jedinou teč z hole Colina Whitea. Arizona si útočení moc neužila. Zase ale prokázala sílu v přesilových hrách. Crouse v ní srovnal krok a Nick Ritchie v 49. minutě dokonal obrat. Ve třetí třetině pokračoval velký tlak Floridy. Kvalita střelby valná nebyla. Spousta pokusů byla jen od modré čáry. Vejmelkovi nejen v těchto případech masivně pomáhala dobře připravená obrana. Spoluhráči se mu obětavě vrhali do střel. Dohromady jich pohltili 22.

Vítězné foto Coyotes

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (06:07:38)

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 34. Crouse (Maccelli, Guenther), 49. N. Ritchie (Keller, Moser), 59. Keller (Fischer, Nemeth) – 29. White (Mahura, Bennett)

Rozhodčí: Schrader, Hanson – Gibbons, Gawryletz

Diváci: 4 600