Tampa – Ottawa 4:3 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 1:0 (po pr.) | Washington – Vegas 2:3 (po pr.)
Pittsburgh – Boston 5:6 (po pr.) | Minnesota – Montreal 4:1 (kon.) | Chicago – NY Islanders 1:3 (kon.)
Dallas – Los Angeles 5:2 (kon.) | Calgary – Seattle 4:5 (kon.) | Edmonton – Nashville 7:4 (kon.)
Arizona – Florida 3:1 (kon.) | Vancouver – New Jersey 2:5 (kon.) | San Jose – Anaheim 5:6 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
San Jose Sharks
5:6 (2:3, 2:1, 1:1 - 0:0)
Anaheim Ducks
Středa 02.11.2022, 03:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z mé strany je to tedy vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (06:47:57)

Střely na bránu: 44 – 44 | Přesilová hra: 1/3 – 0/4 | Trestné minuty: 15 – 23
    Nájezdovou loterii nakonec lépe zvládli hokejisté z Anaheimu.

Bonusový bod za výhru po samostatných nájezdech si tedy připisují hosté z Anaheimu, kteří byli úspěšní v obou svých pokusech a naopak za domácí se ze tří trefil jen jeden.

Anaheim Ducks tedy nakonec porazili San Jose Sharks 6:5 po samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
    Autorem vítězné branky je TROY TERRY.
    Erik KARLSSON

3. série
    1:2
    Střelec hattricku Erik Karlsson zkusil překonat Stolarze přímo mezi nohy, ale trefil přesně beton hostujícího brankáře.
    Troy TERRY

2. série
    1:2
    Terry napodobil svého kolegu před chvílí, když se Kähkönen opět pohl o trochu dřív a díky tomu následně Terry zakončil bekhendem do prázdné.
    Kevin LABANC

2. série
    1:1
    Labancovi jeho pokus o kličku absolutně nevyšel.
    Trevor ZEGRAS

1. série
    1:1
    Zegras si najel hodně ze strany a následně poslal Kähkönena zcela opačným směrem, zasekl do bekhendu a trefil puk do okdryté brány.
    Logan COUTURE

1. série
    1:0
    Nájezdy začal domácí kapitán Couture, jenž poslal puk mezi betony Stolarze.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani v prodloužení jsme nepoznali vítěze tohoto utkání. Anaheim v prodloužení spálil přesilovou hru a následně se nastavený čas dohrál při hře čtyř proti čtyřem, protože se po návratu Karlssona hra vůbec nepřerušila.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:28
    Zegras se prodral do dalšího střeleckého zakončení, avšak jeho pokus mířil hodně mimo bránu domácích.

63:57
    Zegrasova střela neprošla přes bránícího hráče San Jose.

63:36
    Meier svým pasem hledal Vlasica, ale tomu přeskočil kotouč přes jeho hůl.

63:07
    Fowler vyzkoušel Kähkönena se svou střelou z levého kruhu, kterou domácí brankář vytáhl svým ramenem.

62:41
    Už kompletní San Jose se vydalo do útoku, a to konkrétně Meier, avšak jeho střela mířila těsně vedle hostující klece.

62:22
    Terry dostal nabito na levou stranu a jeho pokus se domácím podařilo zblokovat za bránu Sharks.

62:02
    Ani další dělovka švédského obránce nemířila mezi tři tyče.

61:42
    Klingbergova střela od modré čáry jen proletěla kolem brány Sharks.

61:26
    Anaheim zatím kombinuje ve svém útočném pásmu.

60:48
    Sharsk se po dalším vhazování podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

60:40
    Klingberg nahrál do pravého kruhu Zegrasovi, jemuž střela příliš nesedla, ale i tak se kotouč dostal pod lapačku Kähkönena.

60:30
    Anaheim vyhrál následné vhazování.

60:22
    Dallas Eakins (ANA) si ihned bere svůj oddechový čas.

60:22
    Domácí hrdina tohoto utkání Erik Karlsson (SJS) však v prodloužení dostává dvě minuty za držení, a tak mají Kačeři velkou příležitost k ukončení tohoto zápasu.

60:01

Ve třetí třetině se Anaheimu znova podařilo dostat do vedení, jelikož se prosadil Comtois, avšak domácím na konci třetí třetiny vyšla hra bez brankáře, při které zkompletoval svůj hattrick obránce Karlsson a za stavu 5:5 musí utkání do prodloužení.

60:00

59:43
    Barabanov se pokoušel projít přes Klingberga, ale to se domácímu útočníkovi příliš nepodařilo.

59:12
    Kotouč se ze středního pásma dostal na domácí střídačku, takže hra musí být přerušena.

58:57
    Až nyní si domácí fanoušci uvědomili, že Erik Karlsson vstřelil hattrick, takže teprve nyní vhazují čepice na ledovou plochu.

58:57
    Hosté chtěli nahodit puk do svého útočného pásma, kde se však od plexiskla odrazil do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:28
    Zegras vyzkoušel Kähkönena se svou střelou z pravého kruhu, kterou si však domácí brankář pohlídal a kotouč vyrazil.
    57:48 Erik KARLSSON - 5:5

57:48
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí hokejisté se dočkávají vyrovnání při své power play! Puk se opět dostal na modrou čáru k ERIKU KARLSSONOVI, který nejprve naznačil střelu příklepem, ale poté si ještě trochu nabruslil dopředu a jeho následná svižná střela tahem prošla Stolarzovi jeho výstrojí, a švédský zadák tak kompletuje svůj hattrick. Asistence: Alexandr Barabanov, Tomáš Hertl.

57:31
    Karlsson dostal nabito na modrou čáru a jeho rána končí na betonech Stolarze.

57:19
    Sharks zatím kombinují ve svém útočném pásmu.

56:50
    Kähkönen už zůstává na své střídačce a domácí hrají v šesti!

56:50
    Anaheim jen podél mantinelu poslal puk přes celé kluziště, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.
    56:24 Anthony Stolarz (ANA)

56:24
    Tak tohle byl zákrok utkání! Lorentz obdržel křižnou přihrávku před zcela prázdnou bránu, ale Stolarz se parádně přesunul a střelu domácího hráče parádně vychytal svou lapačkou!

55:58
    Sharks se zatím nedaří usadit ve svém útočném pásmu, odkud je Kačeři velmi dobře vyhání.

55:28
    Anaheim zastavil další útočnou snahu domácích hokejistů a Henrique následně jen poslal puk do středního pásma.

54:44
    Útočná akce Anaheimu končí na útočné modré, kde se Kačeři dostali do ofsajdu.

54:25
    Terry vyvezl puk až do útočného pásma, kde ho z pravé strany poslal na Kähkönena, jenž raději přikryl kotouč svou lapačkou.

53:55
    Domácí hokejisté si ve středním pásmu nahráli puk rukou, takže je hra přerušena a vhazovat se bude před obranným pásmem San Jose.

53:41
    Anaheim jen odevzdal puk do svého útočného pásma a hostující hokejisté rychle odcházejí střídat.

53:04
    Karlsson poslal puk před bránu Anaheimu, kde Stolarz kotouč neudržel, ale naštěstí pro Anaheim zde nebyl nikdo z domácích, který by ho dokázal dorazit.
    51:42 Maxime COMTOIS - 4:5

51:42
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Nedáš dostaneš tedy platí na druhé straně, kde se hosté opět dostávají do vedení! Nepřesnou střelu Bealieua za bránou sebral Terry a následně ihned přihrál do levého kruhu MAXIMU COMTOISOVI, jenž se trefil do vzdálenější šibenice domácí klece. Asistence: Troy Terry, Nathan Beaulieu.
    51:02

51:02
    Hertl ujížděl na Stolarze, ale byl hodně tísněn vracejícím se obráncem a svou střelou jen trefil tyč hostující klece!

50:29
    Karlsson zkoušel poslat puk před bránu Anaheimu, kde číhal Hertl, který vša nedokázal usměrnit kotouč mezi tři tyče.

50:11
    Barabanov si na levé straně počkal až kolem něj projedou hráči a poté si najel do středu, odkud vystřelil a Stolarz má puk ve své výstroji.

49:38
    Hra musí být přerušena, protože hostující brankář přišel o jeden z nožů na svých bruslích. Stolarz se následně doklouzal až ke střídačce, kde mu dali nový.

49:24
    Vlasicovo nahození od modré čáry bylo před Stolarzem tečováno a kotouč poté mířil přesně vedle brány Anaheimu.

48:42
    Hertl objel s pukem hostující bránu a následně přihrál na modrou Benningovi, jehož okamžitá střela proletěla kolem hostující klece.

47:46
    Kähkönen byl opět v akci, když si domácí brankář nejprve musel poradit se střelou Terryho, kterou vyrazil do levého kruhu, odkud to hned zkoušel Comtois, ale jeho pokus chytá finský brankář svou lapačkou.

47:21
    Hned po následném vhazování od modré nahazoval puk Klingberg, avšak jeho pokus zaletěl přesně do lapačky Kähkönena.

47:13
    Od modré čáry letí další střela směrem na domácí klec, kterou se domácí obraně podařilo přizvednout do ochranné sítě.

46:41
    Vatrano vypálil z levého kruhu, jenže jeho rázná střela letěla hodně mimo bránu San Jose.

46:20
    Kotouč se ze středního pásma odrazil až ke Kähkönenovi, jenž puk raději schoval do své lapačky.

45:32
    Domácí hokejisté následně jen vyhodili puk přes všechny čáry a San Jose je odpískán icing.

45:16
    Zegras velmi chytře zavezl puk za bránu San Jose, odkud přihrával před Kähkönena Vatranovi, ale hostující útočník z velké blízkosti nedostal puk přes beton domácího brankáře.

45:10
    Domácí hokejisté zahráli puk vysokou holí, a tak nás čeká vhazování v obranném pásmu Sharks.

44:18
    Karlsson je ještě stále na ledě a znova střílel od modré, když Stolarz jeho pokus vyrazil za svou klec, kde byl Couture, jenž chtěl o hostujícího brankáře dostat puk do sítě, ale to se mu příliš nepodařilo.

43:43
    Karlsson nahazoval puk před bránu Anaheimu, kde se ještě o teč pokoušel Hertl, ale neúspěšně.

43:21
    Megna křižným pasem hledal najíždějícího Karlssona, avšak na něj byl tento pas o kousek delší.

42:52
    Zegras poslal puk za bránu San Jose, kam pro puk míří Kähkönen, jenž pomáhá z rozehrávkou.

42:11
    Comtois zavezl puk do útočného pásma, kde však posílal hodně pomalou přihrávku do druhé vlny, kterou bez větších potíží přebrali domácí.

41:29
    Kunin ze středu útočného pásma vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, který jeho pokus vyrazil za svou klec.

41:21
    Sharks chtěli nahodit puk za bránu Anaheimu, ale kotouč se od plexiskla jen odrazil do hlediště.

41:08
    Hokejisté Anaheimu jsou již kompletní.

40:28
    Sharks ještě na začátku třetí třetiny dohrávají přesilovou hru, ve které se do zakončení dostal Meier, ale Stolarz byl pozorný.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 28:32
    Zblokované střely:10:4
    Hity: 9:6
    Vyhraná vhazování: 16:23
    Po druhé třetině je zatím stav nerozhodný 4:4. Dočkáme se vítěze ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se Sharks podařilo využít přesilovou hru, když se po individuální akci prosadil Meier. Domácí hokejisté následně nedokázali překlenout svou další aktivitu ve vedoucí branku, a tak se znova do vedení dostali hosté.

Strome totiž svým tělem usměrnil střelu Klingberga za Kähkönena, ale tohle vedení Anaheimu vydrželo jen dvaadvacet vteřin. Hned z následného útoku totiž vlastního brankáře překonal Silfverberg, který chtěl odpálil puk z kontroly Meiera, ale poslal ho přímo za záda Stolarze.

40:00

39:50
    Anaheimu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

39:42
    Karlsson nabil do levého kruhu Labancovi, jehož střela už tentokrát mířila mezi tři tyče, ale jen do připraveného Stolarze.

39:26
    Bonino nahrál křižně Labancovi, jehož okamžitá střela jen těsně minula hostující klec.

39:06
    Derek Grant (ANA) však v poslední minutě druhé části oslabuje svůj tým, protože dostává dvě minuty za hrubost.

38:58
    Hosté šli ve dvou na jednoho a Vatrano celou akci řešil přímou střelou, kterou Kähkönen vyrazil vedle sebe přímo pod brusle Grantovi, jenž už nedokázal usměrnit touš do zcela odkryté brány.

38:37
    Meier si velmi dobře vyjel zpoza hostující klece a jeho následná střela jen proletěla kolem brány Anaheimu.

38:01
    V závěru přesilové hry Anaheimu se domácím podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

37:50
    Vše nakonec ukončuje Klingberg se svým nahozením, které zaletělo přesně do výstroje domácího brankáře.

37:32
    Zegrasovu střelu lehce zblokoval domácí Bonino a kotouč následně proskákal jen těsně vedle brány Sharks.

37:18
    Tato přesilová hra Anaheimu konečně nějak vypadá a hosté jsou v ní hodně nebezpeční.

36:51
    Henrique útočil na svůj hattrick, když zkoušel překonat Kähkönena střelou z levého kruhu, ale finský brankář byl na svém místě.

36:25
    Klingberg od modré čáry zkoušel nahodit touš na teč, ale Kähkönen nakonec puk vyrazil za svou klec.

36:06
    Anaheim bude hrát svou třetí přesilovou hru, protože je na dvě minuty za nedovolené bránění vyloučen Logan Couture (SJS).

35:58
    Barabanov zkoušel překonat Stolarze se svou střelou z pravé strany, avšak brankář Anaheimu si tento pokus pohlídal.
    35:32 Timo MEIER - 4:4

35:32
    Žraloci však bleskově srovnávají! Hertl ve středním pásmu posunul puk TIMOVI MEIEROVI, který s ním následně vjel do útoku, kde však z pravého kruhu nestihl vystřelit, protože to za něj udělal bránící Silfverberg, jenž tak hodně nešťastně překonal svého brankáře. Bez asistence.
    35:10 Ryan STROME - 3:4

35:10
    Hosté se znova dostávají do vedení. Anaheim zvládl boj u mantinelu a kotouč se poté dostal na modrou čáru, kde Terry nahrál k levému mantinelu Klingbergovi, jehož okamžitou střelu srazil do domácí klece RYAN STROME! Asistence: John Klingberg, Troy Terry.

34:33
    Druhá přesilová hra domácích už branku nepřinesla, a tak se Zegras, po uplynutí svého trestu, vrací do hry.

34:12
    Labancovu střelu z pravé strany se hostům podařilo zblokovat za bránu Anaheimu.

33:28
    Hertl dostal nabito do pravého kruhu a jeho pohotovou střelu se Stolarzovi podařilo vyrazit mimo svou klec.

33:07
    Barabanov chtěl křižně nahrát Karlssonovi, avšak tento pas zblokovali hosté.

32:40
    Anaheim vyhrál následné vhazování a hosté ihned vyhodili puk přes celé kluziště.

32:31
    Trevor Zegras (ANA) neunesl dohrání od Benninga a trefil domácího obránce holí do nepříjemných míst a útočník Anaheimu může být jen rád, že dostal pouze dvě minuty za sekání.

32:01
    Hned po vyhraném vhazování letí na Kähkönena další střela, kterou vyslal Henrique a domácí brankář má svém kontě další úspěšný zákrok.

31:58
    Kačeři následně znova poslali puk směrem na domácí bránu, kde už ho raději Kähkönen tentokrát udržel ve své výstroji.

31:51
    Kulikov bekhendem poslal puk z rohu kluziště na Kähkönena a od jeho betonu se kotouč odrazil na druhou stranu útočného pásma Ducks.

31:01
    Až v samotném závěru přesilové hry se hosté konečně dostali k nějaké střele, když ze středu útočného pásma střílel Strome, ale Kähkönen si velmi dobře povyjel a kotouč vyrazil.

30:34
    Vatrano se svým pasem jen trefil bránícího hráče San Jose a kotouč následně znova letí co nejdále od Kähkönena.

30:15
    Anaheimu se stále nedaří vrátit kotouč do svého útočného pásma.

29:54
    Sharks se podařilo zastavit další rozjíždějící akci Anaheimu a kotouč opět míří přes všechny čáry.

29:28
    Kunin velmi dobře zatlačil na Klingberga a kotouč se následně odrazil až ke Stolarzovi.

29:05
    Anaheim se sám vyhání ze svého útočného pásma, když na modrou čáru letí hodně nepřesná přihrávka.

28:56
    Až nyní přichází přerušení hry a na trestnou lavici míří Kevin Labanc (SJS), jenž si odpyká dvě minuty za hákování.

28:32
    Ducks mají výhodu a hostující hokejisté zatím drží puk za svou bránou.

27:58
    Terry se pokoušel z pravé strany ohrozit domácího brankáře, ale jeho pokus se nedostal přes bránící hráče Sharks.

27:18
    San Jose se hned vydalo do svého útočného pásma, kde před bránou otravoval Stolarze právě navrátilec z trestné Lorentz, ale tomu se z bezprostřední blízkosti nepodařilo překonat hostujícího brankáře.

26:55
    Přesilová hra Anaheimu je u svého konce a domácí hokejisté jsou opět kompletní.

26:26
    Kačerům nevyšla ani další útočná akce a Megna jen podél mantinelu odpaluje puk z obranného pásma Sharks.

26:08
    Anaheim je znova zatlačen až za svou bránu.

25:42
    Zegras neudržel puk v útočném pásmu, čehož využil Couture, který ho vyvezl co nejdále od svého brankáře.

25:25
    Comtois chtěl nahrát puk křižně na Henriqua, ale tento pas si pohlídali domácí hokejisté.

24:48
    Přesilovou hru si vyzkouší i hostující hokejisté, protože dvě minuty za podrážení dostává Steven Lorentz (SJS).

24:11
    Domácím nevyšla jejich rozehrávka, když se kotouč podél mantinelu dostal až na zakázané uvolnění.

23:33
    Hned po následném vhazování přichází bitka mezi Lukem Kuninem a Bealieuem (ANA). Bitku nakonec vyhrál domácí hráč a oba kohouti už putují na trestnou lavici, kde si posedí pět minut.
    23:28 Timo MEIER - 3:3

23:28
    Sharks využívají přesilovou hru! TIMO MEIER to vzápětí vzal celé na sebe, když chtěl zavézt puk do útočného pásma, kde byl na modré čáře sice podražen, ale švýcarský útočník se hned zvedl a z levého kruhu poté prostřelil Stolarze. Asistence: Alexander Barabanov, Erik Karlsson.

23:16
    Kačeři však začínají své oslabení vyhraným vhazováním a následným vyhozením puku.

23:05
    Aktivní Sharks si vybojovali přesilovou hru, protože je na dvě minuty za držení hole vyloučen Max Jones (ANA),

22:41
    Hertl se protlačil k zakončení z pravé strany, které se Stolarzovi podařilo vyrazit na druhou stranu pásma.

22:19
    Hosté se dostali do protiútoku dvou na jednoho, kde chtěl Terry nahrát Comtoisovi, avšak do tohoto pasu se skvěle vložil právě poslední bránící hráč Sharks.

21:35
    Málem jsme měli srovnáno, když se kotouč z rohu kluziště dostal před bránu na Coutura, jenž však v obrovské příležitosti přestřelil hostující klec!

21:04
    Barabanov se pokoušel překonat Stolarze zakončením zpoza jeho klece, ale brankář Anaheimu si prostor u své tyče pohlídal.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 10:17
    Zblokované střely: 3:0
    Hity: 7:5
    Vyhraná vhazování: 8:14

Máme za sebou hodně divokou dvacetiminutovku, ve které si vedení vyzkoušely oba týmy. Nejprve se totiž do vedení dostali hosté, když se poprvé v první třetině trefil Henrique.

Sharks však o chvíli později dokázali během třiadvaceti vteřin vstřelit hned dvě branky, jelikož se na listinu střelců zapsali Karlsson se Sturmem a rázem bylo vedení na domácí straně.

Jenže v druhé polovině první části Ducks nejprve srovnali zásluhou Vatrana a jen patnáct vteřin před koncem první třetiny poslal hosty do vedení svou druhou brankou Henrique.

20:00
    19:45 Adam HENRIQUE - 2:3

19:45
    A tak přichází trest na druhé straně. Zegras ve středním pásmu posunul puk ADAMU HENRIQUOVI, jenž si to následně zamířil do útoku, kde parádně přešel přes Benninga a zakončením do protipohybu překonal Kähkönena. Asistence: Trevor Zegras, Kevin Shattenkirk.

19:05
    Žraloci mohli jít v závěru první třetiny do vedení, když Lindblom dostal přihrávku mezi kruhy, jenže domácí útočník nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

18:18
    Hra se poté přesunula na druhou stranu, kde střílel Strome, jenže jeho pokus letěl hodně mimo bránu San Jose.

17:41
    Nieto dostal dobrou přihrávku na střed útočného pásma, avšak jeho následnou střelu se Stolarzovi podařilo vyrazit.

16:39
    Kačeři jen odevzdali puk ze středního pásma domácím hokejistům a hokejisté z Anaheimu rychle střídají.

15:46
    Domácí brankář se v první třetině rozhodně nenudí. Kähkönen totiž musel být znova na pozoru, když ho tentokrát otestoval Strome.

14:25
    Střelec vyrovnávající branky Kačerů se dostal do podobné pozice, jako u jeho branky, ale Kähkönen tentokrát kotouč za svá záda nepustil.

13:39
    Následné vhazování sice vyhrál domácí Hertl, jenže k puku se hned dostal Henrique, jehož střelu opět musel krýt Kähkönen.

13:36
    Terry dostal přihrávku na středu útočného pásma, odkud ihned vystřelil a Kähkönen jeho pokus víceméně vyrazil zpět k hostujícímu útočníkovi, který však vzápětí neuspěl ani se svou druhou střelou.

13:07
    San Jose však následně pokračovalo ve své ofenzivní snaze a z levého kruhu nakonec střílel Vlasic, ale pouze do připraveného Stolarze.

12:48
    Žralokům se po delší době podařilo opět dostat do svého útočného pásma, kde Lorentz tečoval nahození od modré čáry a Stolarz puk vyrazil před sebe, kde se právě Lorentz pokusil i o dorážku, ale neúspěšně.

12:11
    Leason zkoušel překvapit Kähkönena střelou z velkého úhlu, avšak jeho pokus jen proletěl kolem domácí klece.

11:51
    Kulikov dostal přihrávku na modrou čáru, a tak nad ničím nepřemýšlel a nahodil puk směrem na Kähkönena, který jeho pokus chytá svou lapačkou.
    10:52 Frank VATRANO - 2:2

10:52
    A je opět srovnáno! Lundeström vletěl s pukem do útočného pásma, kde nejprve objel domácí klec a následně přihrál najíždějícímu FRANKOVI VATRANOVI, jenž pohotovou střelou poslal kotouč po ledě přesně mezi betony Kähkönena. Asistence: Isac Lundeström, Jacob Silfverberg.

10:17
    Shattenkirk nahodil puk od modré čáry a Kähkönen jeho pokus jen vyrazil do rohu kluziště.

09:19
    Domácím hokejistům se nevydařila jejich rozehrávka, když kotouč skončil až na zakázaném uvolnění a hra se tedy vrátí před Kähkönena.

08:55
    Max Comtois (ANA) přidržel Jevgenije Svečnikova (SJS), jenž si to ovšem nenechal líbit a ihned se do svého soupeře pustil, takže si Sharks přesilovou hru nezahrají, protože oba hráči dostávají dvouminutové tresty.

08:09
    Kotouč se ze středního pásma dostal na domácí střídačku a vhazovat se následně bude právě před ní.

07:15
    Barabanov dostal přihrávku do pravého kruhu, avšak jeho následný pokus nemířil mezi tři tyče.
    06:41 Erik KARLSSON - 2:1

06:41
    Sharks bleskově otáčejí vývoj utkání na svou stranu! Domácí hokejisté zvládli souboj za bránu Anaheimu a Sturm poté poslal puk na modrou čáru Megnovi, jenž ihned přihrál ERIKU KARLSSONOVI a jeho následná střela prošla až za záda Stolarze. Asistence: Jaycob Megna, Nico Sturm.
    06:18 Erik KARLSSON - 1:1

06:18
    Nicméně nyní už se domácí hokejisté prosazují! Po následném vhazování se kotouč dostal do rohu kluziště, odkud ho Svečnikov ihned přihrál na modrou ERIKU KARLSSONOVI, jenž si poté nabruslil na střed a jeho svižná střela skončila až v bráně Anaheimu, kde Stolarz vůbec nic neviděl přes několik clonících hráčů. Nejlepší střelec Sharks, tak přidává už svou sedmou branku v sezóně. Asistence: Jevgenij Svečnikov, Tomáš Hertl.

06:11
    Kotouč se vzápětí dostal na modrou čáru ke Karlssonovi, jehož tvrdá rána končí ve výstroji Stolarze.

06:00
    Sharks však ihned po inkasované brance vletěli do svého útočného pásma, kde zkoušel bekhendem své štěstí Meier, ale neúspěšně.
    05:16 Adam HENRIQUE - 0:1

05:16
    Aktivnější hostující hokejisté se dostávají do vedení. Útok Kačerů totiž pokračoval dál, když nakonec Shattenkirk z pravé strany nahrál na střed ADAMU HENRIQUOVI, jenž poslal puk k vzdálenější tyči domácí klece. Asistence: Kevin Shattenkirk.

05:11
    Anaheim přesunul hru do svého útočného pásma, kde od modré střílel Shattenkirk, avšak Kähkönen kotouč vyrazil.

04:36
    Kunin zkoušel překvapit Stolarze se svou střelou od modré čáry, ale tohle brankář Anaheimu viděl.

03:33
    Konečně se do útoku dostali i domácí hokejisté, když Meier lehce tečoval nahození od modré čáry, které však Stolarz dokázal vyrazit.

03:13
    Terry se prodral ke střeleckému zakončení z hranice pravého kruhu, ale Kähkönen byl připravený a kotouč vyrazil.

02:56
    Beaulieau dostal nabito na modré čáře, avšak jeho pokus se domácím podařilo zblokovat.

01:45
    San Jose chtělo vyhodit puk ze svého obranného pásma, ale kotouč se od plexiskla odrazil mimo hrací plochu, takže se bude znova vhazovat před bránou Sharks.

01:12
    Nyní už si však Kähkönen svůj první zákrok v utkání připisuje, jelikož si finský brankář musel poradit se střelou Beaulieua z levého kruhu.

00:19
    Ducks se hned pustili do útoku, kde od modré čáry střílel Kulikov, avšak jeho pokus se až k domácímu brankáři nedostal.

00:01

Vzhledem k tomu, že je zápas vysílán na státní televizi, tak se ještě čeká než skončí utkání, které je vysíláno předtím, takže si na start tohoto zápasu chvíli počkáme.

San Jose Sharks: Kähkönen (J. Reimer) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, M. Vlasic, Ferraro, Šimek – J. Svečnikov, Hertl (A), Meier – Barabanov, Couture (C), Nieto – Kunin, Sturm, Bonino – Labanc, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: David Quinn

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Kulikov, Klingberg, Benoit, Fowler (A), Beaulieu, Shattenkirk – Comtois, R. Strome, Terry – Henrique (A), Zegras, Vatrano – Grant, Lundeström, Silfverberg (A) – Max Jones, McTavish, Leason.
    Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Rank, Dwyer – Knorr, Mahon.

(2-6-1)

Nicméně, že by na tom Kačeři byli nějak lépe než jejich nadcházející soupeř, se tedy rozhodně říct nedá. Anaheim se po devíti odehraných utkáních ještě nedočkal výhry v základní hrací době, protože obě vítězství Ducks byly až po prodloužení. Právě proto také jim zatím patří poslední příčka v Západní konferenci.

Bodově zatím tým Anaheimu táhnou útočníci Troy Terry a Trevor Zegras, kteří však na vše nestačí a moc dobře se letos nechytá ani brankáři Johnu Gibsonovi, jenž má za děravou obranou plné ruce práce.

Poslední zápasy

Anaheim Ducks – Toronto Maple Leafs 4:3 pp.
    Vegas Golden Knights – Anaheim Ducks 4:0
    Anaheim Ducks – Tampa Bay Lightning 2:4

(3-8-0)

Ani na začátku letošního ročníku to zatím nevypadá, že by se Žraloci už konečně vydali trochu výše tabulkou, jelikož zatím odehráli jedenáct utkání a na svém kontě mají pouze tři výhry.

Nicméně velkým plusem jsou zatím výkony švédského obránce Erika Karlssona, jenž vzpomíná na své nejlepší roky, protože si zatím drží průměr bod na zápas. Konkrétně zatím vstřelil šest branek a na pět jich přihrál. Je tedy nejlepším střelcem svého týmu, což je z pozice obránce v takovém týmu velký počin.

San Jose Sharks – Tampa Bay Lightning 3:4
    San Jose Sharks – Toronto Maple Leafs 4:3 pp.
    San Jose Sharks – Vegas Golden Knights 2:4

Vítám vás u závěrečného utkání úterního programu NHL, když vše uzavře bitva dvou týmů z Kalifornie, protože San Jose Sharks na svém ledě přivítají Anaheim Ducks.

Utkání startuje něco málo po půl čtvrté ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 7. E. Karlsson (J. Svečnikov, Hertl), 7. E. Karlsson (Megna, Sturm), 24. Meier (Barabanov, E. Karlsson), 36. Meier, 58. E. Karlsson (Barabanov, Hertl) – 6. Henrique (Shattenkirk), 11. Vatrano (Lundeström, Silfverberg), 20. Henrique (Zegras, Shattenkirk), 36. R. Strome (Klingberg, Terry), 52. Comtois (Terry, Beaulieu), rozh. náj. Terry