Havířov – Nový Jičín 3:5 (kon.) | Letňany – Jablonec n/N 9:3 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 3:4 (po pr.)
Tábor – Cheb 5:1 (kon.) | Písek – Chomutov 4:3 (po pr.) | Klatovy – Kobra 4:2 (kon.)
Děčín – Vrchlabí 3:6 (kon.) | Mostečtí Lvi – Příbram 2:5 (kon.) | Žďár n/S – SHKM Hodonín 4:5 (1:2 po s.n.)
Vel. Meziříčí – Vyškov 3:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Znojmo 0:9 (kon.) | Opava – Kopřivnice 3:8 (kon.)
Řisuty – Hronov 4:8 (kon.)
HK Opava
3:8 (0:3, 2:3, 1:2)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 02.11.2022, 18:30 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Výhra právě s Opavou ve druhém nastartovala parádní šňůru Tatrováků, kteří pod vedením nového kouče Ladislava Majkuse odstartovali ročník čtyřmi výhrami a po výhře ve Havířově je čekalo doma suverénní Znojmo. Kdo by čekal, že by Kopřivnice mohla superfavorita potrápit, ten se hrubě mýlil. Orli venku vyhráli 10:0, čímž pro našeho středečního odstartovala drobná čtyřzápasová krize bez výhry. V posledních dvou kolech už se ale Kopřivničtí znovu nadechli a z duelů s Vyškovem a Velkým Meziříčím mají šest bodů.

HK Opava
    Poslední Slezan má za sebou zřejmě nejlepší výkon sezony, za který byl ovšem odměněn ve Vyškově pouze bodem za porážku 2:1 v prodloužení. Opava na promrzlém zimáku díky Rouskovi dlouho vedla, ve třetí třetině byla bohužel pět minut před koncem potrestána za spalování obrovského množství protiútoků. V prodloužení se navíc domácí usadili v pásmu, uchýlili se ke hře bez brankáře a risk se po trefě Vašíčka vyplatil.

HK Opava: Piták (Sotlar) – Thiel, Zapletal, Zelinka, Šindelář (C), Pachula, Štěpánek, Kocián, Věntus – Vojkůvka, Horný, Kadula, Wolf (A), Rousek, Beránek, Buršík, Tomsa, Zelenka, Vojtovič, Štindl (A), Krupa.
    Trenér: Aleš Tomášek.

HC ISMM Kopřivnice: Slíž (Baldik) – Ficek, Már, Bartošák, Marek, Bail, Petrek – Pargáč, Suchý (A), Sluštík (C), Mach M., Kleniar, Pavlík, Urban, Pindel (A), Velecký, Indrst, Fojtík, Gola.
    Trenér: Ladislav Majkus.

Rozhodčí: Vaněk – Rychlý, Vengřin.

00:01

00:34
    Opavští po sklepnutí Štěpánka dokázali kotouč dostat do pásma a tam jej honili po rozích, nakonec o něj však přišli.

00:52
    První rozehrávka Kopřivnice končí nepřesným předáním kotouče, které má za následek zakázané uvolnění.

01:16
    Autorem první rány na branku se stal exopavský Dominik Ficek, jehož ránu Piták utlumil ve výstroji.

01:45
    Zdálo se, že se rodí opavské přečíslení dva na jednoho. Kopřivnický zadák ale situaci nevypustil a u volného kotouče byl jako první, čímž potenciální ohrožení své branky zmařil.

02:50
    Štěpánek nyní rozehrál hodně špatně a jeho přihrávka na útočné modré našla akorát kopřivnickou hůl. Naštěstí pro domácí z toho vážnější problém nakonec nebyl.

03:20
    Dominik Piták chytá střelu od modré a vhazovat se bude po jeho levici.

04:46
    Obrovský tlak první opavské formace! Ta svého soupeře minutu mačkala v pásmu a vznikly z toho střely Rouska, Wolfa a následně ještě Zapletala. Slíž poprvé v utkání výrazně podržel své spoluhráče.

05:04
    Jiří Šindelář před vlastní brankou přidržel protihráče a je prvním vyloučením.

05:13
    Opavští ihned po buly vyhazují.

05:45
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Hosté se prosazují hned z první početní výhody! Zblokovaná střela Macha se mezi kruhy dostala k VOJTĚCHU PINDELOVI, který ranou z otočky procedil kotouč za Pitáka. Asistence: Matěj Mach, Marek Bail.

06:34
    Slezan na nic nečeká a opavská první formace znovu trápí obránce soupeře.

07:40
    Vojtěch Tomsa dokázal zavézt kotouč do třetiny hostů, pak byl ale v přesile odzbrojen.

8:10
    Kopřivnice získává po drzém průniku a následné střele ze strany vhazování v útočné třetině.

09:01
    Prostor na středu hřiště si udělal Filip Indrst, díky čemuž se dostal až k zakončení bekhendem. Zřejmě mířil mezi betony, Piták připraven.

09:22
    Do úniku se po vhazování ve vlastní třetině dostal zkušený Petr Wolf, který volil zakončení ranou pár čísel nad ledem. Marek Slíž byl ale proti a kotouč srazil až do ochranné sítě.

09:49
    Petrek putuje ven na dvě minuty za držení Kaduly.

10:44
    Slezané nejprve přišli o pásmo, poté se do něj znovu vrátili. Ke střele v těžké pozici se nakonec dostal Vojtovič, ránu sráží gólman hostů znovu mimo hru.

11:18
    Slezan v ofsajdu.

11:55
    Opava přesilovku sehrála hodně špatně, na jejím konci ještě navíc obraně Slezanu pláchl Indrst, který nakonec nezakončil.

12:13
    Opavští navíc dostávají další direkt! Slezan si nepohlídal za vlastní brankou Suchého, který vymyslel před branku skvělou nahrávku pro VOJTĚCHA PINDELA a ten ranou z první dává svou druhou branku. Asistence: Dominik Suchý.

12:13
    Opavská lavička reaguje oddechovým časem!

12:40
    Vojtěch Tomsa mohl po předávce Martina Buršíka snížit opět na rozdíl jediné branky, Slíž proti jeho bekhendu zblízka ovšem vytáhl dobrý zákrok ramenem.

13:50
    Zakázané uvolnění Tatrováků.

14:30
    Po souboji s hráčem Kopřivnice se vzduchem prolétl Dominik Piták, píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.

15:23
    Domácí vyhání Kopřivnici ze své třetiny, hosté budou muset založit akci od vlastní branky.

16:20
    Žlutomodří díky šikovnému nahození získávají buly v útočném pásmu.

16:24
    Hosté ihned po buly zřejmě dotlačili kotouč za brankovou čáru, rozhodčí ovšem okamžitě rozpažují!

17:03
    Po štiplavé střele z levé strany, kterou opavský brankář vyrazil do rohu kluziště, domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

17:28
    Tohle už pro Kopřivnici vypadá hodně dobře! MATĚJ MACH sice napoprvé nedokázal puk usměrnit do poloprázdné branky, poté se ale kotouče zmocnil znovu a zpoza brankové čáry jej dokázal od Pitákových zad dostat do sítě! Asistence: Jiří Pargáč.

18:05
    Ofsajd Kopřivnice.

18:53
    Po rozmíšce před opavskou brankou putují za katr. Hrát budeme ve čtyřech.

19:20
    Pargáč si doslova a do písmene přilepil puk na svou hůl a objel s ním celou opavskou třetinu, Nakonec však vypálil vedle.

20:00

Zdá se, že opavská krize nebere konce. Slezané po dobrém výkonu ve Vyškově doma s Kopřivnicí znovu upadli do nemohoucnosti, která je zatím v sezoně provází. Do první branky měla Opava relativně solidní možnosti, po brankách Pindela se ale její hra úplně sesypala a Kopřivnice ve zbytku periody dominovala. Uvidíme, zda domácí ještě najdou především psychické síly na zvrat.

20:01

20:23
    Matej Petrek stál na konci rychlé akce hostujícího výběru, když pálil z vrcholu kruhu. Mířidla ale neseřídil.

20:50
    Oba týmy v plném počtu.

21:03
    Jan Thiel za svou brankou vyprodukoval nebezpečný krošček, za nějž si vysloužil dvě minuty.

21:30
    Hosté se usazují ve třetině.

21:53
    Hra už je teď na druhé straně, Kocián se dokonce dostal k poměrně nebezpečné střele. Hosté to však přežili.

22:35
    Jan Štindl vyhazuje přes všechny čáry.

23:34
    Slezan už je v plném počtu a hned se mu podařilo zaútočit, Opava získává pásmo.

23:45
    Slezan jde znovu ven, tentokrát je na vině podražení Kociána.

24:16
    Opava přežila několikrát tečovanou střelu od modré a vyhazuje.

24:59
    Indrstovi sjel při nahrávce kotouč z hole, čehož využil Štindl k rychlému vyhození.

25:41
    Kopřivničtí nyní doslova vymíchali Opavu a kotouč si předávali za zády Pitáka, ale nakonec se jim ve skrumáži puk do branky dopravit nepodařilo!

25:46
    Slezan v plném počtu.

25:50
    Opava právě vstřelila branku!
    Rychlý kontr znamená snížení! Rozjetý KRYŠTOF KADULA ve středním pásmu zpracoval těžkou přihrávku, následně vypálil na zadní tyč a Slíž na kotouč nedosáhl! Asistence: Filip Zapletal.

26:29
    Wolfovi se ve vlastní třetině podařilo vypíchnout kotouč mimo dosah kopřivnických hokejek.

26:51
    Hosté znovu odskakují na tříbrankový rozdíl! Opava před brankou úplně samotného ponechala MATĚJE MACHA, který jen nastavil do střílené přihrávky hůl a usměrnil puk za záda bezmocného Pitáka. Asistence: Patrik Kleniar Michal Velecký.

27:30
    Zakázané uvolnění Opavy.

28:31
    Šindelář si výborně lehl do přečíslení soupeře, čímž dost možná zabránil páté pohromně.

28:50
    Hosté se nicméně stále drží v opavské třetině.

29:18
    Šance pro Opavu vrátit se do zápasu, Marek zasáhl soupeře vysokou holí.

29:23
    A skutečně se Slezan prosazuje! Po přihrávce mezi beky se kotouč dostal k TOMÁŠI ROUSKOVI, který podobně jako Kadula střílí do růžku na zadní tyči. Asistence: Jiří Šindelář, Petr Wolf.

29:53
    Tak tahle branka je hodně kontroverzní! Poslední opavský hráč byl odstaven na vlastní modré docela evidentním nedovolením bráněním, jenže hra pokračovala dál! Nakonec dostal puk do branky v přečíslení tří proti nule DOMINIK FICEK. Asistence: Ondřej Sluštík, Dominik Suchý.

30:14
    Po pěstní výměně názorů putují na dvě minuty ven Věntus s Pargáčem. Hrajeme ve čtyřech.

30:23
    Kryštof Kadula dostal do jízdy mezi kruhy parádní přihrávku a zakončoval bekhendem, vytáhl se ovšem Marek Slíž, který předvedl skvělý zákrok lapačkou!

31:21
    Slezan se sice prostřednictvím Filipa Zapletala dostal ke střele z uctivé vzdálenosti, jenže Slížovi nikdo neclonil a hostující brankář si připisuje snadný zákrok.

32:05
    Tomáš Rousek se vydal osou hřiště na sólovou jízdu. Dostal se až ke střele, ta byla bohužel pro něj sražena mimo hru.

32:32
    Oba týmy hrají ve čtyřech.

33:00
    Velký závar v brankovišti gólem nekončí, při Kopřivnických nyní stáli všichni svatí!

34:10
    Aktivně hrající Dominik Ficek se s pukem na holi obtočil kolem opavské branky a pálil, rána ale až na kasu neprošla.

34:56
    V tuto chvíli je asi hotovo! Rychlá akce Kopřivnických, DOMINIK FICEK dostal puk do jízdy a svižnou ranou z vrcholu kruhu propaluje Pitáka! Asistence: Patrik Gola.

35:09
    Opava se po buly v útočném pásmu dostala k rychlé střele z hole Věntuse, Slíž ale zřejmě na puk viděl dobře.

35:38
    Obrana Slezanu hoří, Kopřivničtí se rychlými útoky dostávají k bleskovým zakončením. Stejně jako nyní, kdy pálil do připraveného Pitáka autor dvou branek Matěj Mach.

36:01
    Marek Slíž kryje ránu Pachuly, který pálil od mantinelu z velkého úhlu.

36:20
    A hostující gólman znovu v akci, zblízka byl znovu úspěšný proti Štindlovi.

37:50
    Zblokovaná střela Thiela také ovoce nepřinesla.

38:53
    Zámek Kopřivnice hasí Opavští jen za cenu icingu.

39:14
    Další zákaz, unavená opavská pětice si pobyt na ledové ploše ještě bude muset prodloužit.

39:25
    Opava rychle přenesla zásluhou Věntuse kotouč na druhou stranu, kde Kadula posléze přihrával Hornému. Ten zakončil jen těsně vedle.

40:00

40:01

40:12
    Poslední tercie začíná sraženou přihrávkou Slezanu mimo hrací plochu, vhazuje se znovu ve středovém kruhu.

40:50
    Nahození Tomáše Rouska se snažilo tečovat několik opavských holí, to se ovšem nedaří.

41:28
    Solidní šance Opavy, po střele od modré vznikl menší závar. Dorážet se snažili dva clonící útočníci, bez úspěchu.

41:58
    Zdá se, že se Slezané s výsledkem nehodlají smířit. Opava do poslední části hry vstoupili aktivně a už si vytvořili několik střel na branku.

42:40
    Nyní už se ovšem Kopřivnici daří hru uklidnit, Dominik Suchý pro své spoluhráče dokonce vybojoval buly v útočné třetině.

43:00
    Po souboji v opavské třetině zůstal ležet na ledě jeden z Kopřivnických, naštěstí ale bude v pořádku a už odjíždí na střídačku.

43:25
    Zakázané uvolnění Slezanu.

44:14
    Adam Beránek neměl síly a jen tak nahodil kotouč ze středního pásma směrem na Slíže. A vyplatilo se, Opava získává pásmo.

44:41
    Kadula se v rohu kluziště nevykašlal na souboj a jeho spoluhráči z toho mohli těžit, ránu ze dvou metrů ale kopřivnický brankář chytil.

46:57
    Opava nyní dostala svého soupeře pod souvislý tlak, hosté jen vyhazují na icing a nemohou vystřídat.

47:20
    Hosté už dokázali vystřídat.

48:25
    2:7. Další rychlá akce z dílny Kopřivnice, kterou po přihrávce Dominika Ficka zakončuje MICHAL VELECKÝ. Piták se nestačil proti jeho projektilu přesunout. Asistence: Dominik Ficek, Dominik Suchý.

48:32
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice:
    Bail – 2 min., podrážení.

49:28
    Slezan se zatím neusadil v pásmu, jednu šanci už naopak měla Kopřivnice.

49:57
    Már – 2 min., krosček.

50:02
    Alespoň nějaká radost pro opavské fanoušky! Podruhé v utkání se v přesilovce tvrdou ranou prosazuje TOMÁŠ ROUSEK! Asistence: Jiří Šindelář, Jan Štindl.

50:21
    Hosté budou ještě minutu a půl ve čtyřech.

51:18
    Ránu Adama Beránka vyráží Slíž do rohu kluziště.

51:59
    Hosté hrají v plném počtu.

52:18
    Hra je nyní přerušená po střetu dvou hráčů ve středním pásmu, oba už ovšem odjíždějí na své střídačky.

52:46
    Další branka Kopřivnice. Opavský brankář vyrazil kotouč před sebe, ten se následně dostal k MICHALU VELECKÉMU, který neměl problém přidat svou druhou branku. Asistence: Ondřej Sluštík.

54:06
    Zápas už se zřejmě v posledních minutách bude spíše dohrávat.

55:05
    S výsledkem se ještě něco snažil udělat Vojtovič, jenže ten vypálil z úhlu nad.

55:20
    Na druhé straně střelu hostů sráží mimo kluziště Piták.

Dnešní utkání sleduje 242 diváků.

56:24
    Ještě menší vzrušení před brankou hostů, kde dostal dorážející Petr Wolf krosček, vylučovat se však nebude.

56:28
    Po buly se odrazil kotouč znovu přímo ke Slížovi, který jej před dotírajícími forvardy Slezanu raději podržel ve výstroji.

57:05
    Další vhazování v pásmu Kopřivnice, Opava ale nebezpečná není.

58:57
    V závěru si zachytá ještě Dominik Piták, před nímž už se zřejmě zápas bude dohrávat...

59:10
    Tomáš Rousek zůstává ležet v rohu vlastní třetiny a nevypadá to s ním moc dobře.

59:37
    Kapitán hostů Ondřej Sluštík se zjevil zcela sám před opavskou brankou a Piták jej vychytal skvělým zákrokem lapačkou!

Konec zápasu. (20:50:41)

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 26. Kadula (Zapletal), 30. Rousek (Šindelář, Wolf), 51. Rousek (Šindelář, Štindl) – 6. Pindel (M., Bail), 13. Pindel (Suchý), 18. Mach (Pargáč), 27. Mach (Kleniar, Velecký), 30. Ficek (Sluštík, Suchý), 35. Ficek (Gola), 49. Velecký (Ficek, Suchý), 53. Velecký (Sluštík)