Pardubice – Olomouc 3:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HC Olomouc
Čtvrtek 03.11.2022, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 18. kolo

Ve třetí třetině padly dvě branky, a to na straně domácích. Nejdříve se prosadil Kousal a poté Vála. Pardubice tak vyhrály 3:0 a poosmé v řadě. (20:34:18)

59:37
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Adam Musil – OK, hrubost, odpyká David Musil.

Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Lukáš Klimek – OK, hrubost.

59:37
    Před koncem zápasu Adam Musil s Klimkem se pustili do bitky.

59:06
    Je jasné že v tomto zápase vyhrají domácí a celá hala vstává.

58:50
    Pardubice jsou u kotouče.
    57:25 Ondřej VÁLA - 3:0

57:25
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo vede 3:0. Útok Kousal – Zohorna – Radil zavezl kotouč do útočného pásma, kde na modrou přihrával Kousal ONDŘEJI VÁLOVI, který propálil vše.

55:25
    Orsava chtěl vystřelit, ale byl zastaven.

54:39
    Radil se ujímá puku a jde do útoku.

53:52
    Jan Košťálek – 2 min., hrubost.

Jan Bambula – 2 min., hrubost.

53:27
    Fanoušci se dožadují vyloučeni, ale rozhodčí nevylučují.

52:32
    Škůrek pálil od modré, Will střelu vyrazil betony.

50:58
    Do úniku se dostal Rákos s Kofferem, kdy první jmenovaný nahrával druhému, ten však přihrávku nezpracoval.

50:37
    Na dnešní zápas přišlo 8052 fanoušků.

49:57
    Hra je přerušena kvůli ofsajdu a následuje komerční přestávka.
    48:39 Robert KOUSAL - 2:0

48:39
    Dynamo jde do dvoubrankového vedení. Lukáš vyjel z brány rozehrát puk, ale přihrál Zohornovi, který kotouč poslal ROBERTU KOUSALOVI, který zakončoval do prázdné brány.

47:15
    Musil si najel až před Lukáše, kde zakončoval, ale gól z toho není.

46:20
    Paulovič chtěl jít před Lukáše, ale byl zastaven jedním z hostujících obránců.

45:03
    U kotouče jsou hosté.

44:21
    Musil střílel z levého kruhu a před brankou ještě dorážel Urban, Lukáš střelu zastavil.

44:00
    Hraje se ze strany na stranu.

42:58
    Před Lukášem několikrát dorážel puk Říčka. ale Lukáš puk zastavil.

40:01

Ve druhé třetině šlo Dynamo do vedení zásluhou Filipa Koffera. Tato branka se však ještě zkoumala, ale byla uznána. Olomouc dostala možnost si zahrát početní výhodu, tu ale nevyužila. ke konci třetiny Kohouti začali hrát další přesilovku, kterou budou dohrávat ve třetí třetině.

36:41
    Dujsík střílel z levého kruhu, Will střelu zastavil a přerušil hru.

36:13
    Dynamo se osvobozuje.

35:34
    Zohorna šel ve vlastním oslabení do útoku, ale Lukáš střelu vyrazil.

35:12
    Ondřej Vála – 2 min., podrážení.

34:15
    Menšík zkusil vystřelil z pravého kruhu, ale střela šla mimo Willovu branku.

33:12
    Z ostrého úhlu střílel Káňa, pouze do boční strany branky.

33:03
    Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
    31:39 Filip KOFFER - 2:0

31:39
    Musil ujel do samostatného úniku, kde si před bránu sjížděl ještě FILIP KOFFER, který neměl problém zakončit. Branka se ještě zkoumala, ale byla uznána. Dynamo jde tak do vedení!

31:07
    Černý nahrával svému spoluhráči před Willa, ten ji ale nezpracoval.

30:32
    Následuje komerční přestávka.

30:32
    Hráči bojovali o puk ve středu kluziště a dva olomoučtí hráči se srazili a jeden zůstává ležet na ledě.

29:57
    U kotouče je Olomouc.

28:54
    Pardubice si vytvořily obrovský tlak na bránu, ale branka z toho není.

27:13
    Říčka šel do útoku, ale dobruslil ho jeden z hostujících hráčů a zabránil mu ve střele.

25:27
    Vála vystřelil od modré na Lukáše, kde před brankou chtěl dorážet puk ještě Cienciala, ale mimo.

24:56
    Ondrušek střílel z levého kruhu, Will kotouč zastavil a přerušil hru.

24:10
    Od modré vystřelil Košťálek, Lukáš jeho pokus vyrazil.

23:17
    Paulovič si najel před Lukáše, kde zakončoval, Lukáš stačil střelu vyrazit betony.

23:02
    Mareš vystřelil od modré, pouze do ochranné sítě.

22:15
    Kunc dostal přihrávku od svého spoluhráče, ale Will střelu zastavil.

21:37
    Olomouc se dostala před Willa.

20:43
    Radil střílel z otočky na Lukáše, ale mimo.

20:28

20:07
    Pardubice se ujímají puk.

20:01

V první třetině žádná branka nepadla. Dynamo si ze začátku třetiny zahrálo přesilovou hru, při níž měl velkou šanci Říčka. Olomouc měla také plno šancí, ale žádnou z nich nedokázala využít. Ke konci třetiny si Pardubice zahrály přesilovku, která se bude ještě dohrávat ve druhé třetině.

20:00

19:27
    Radil chtěl vystřelit, to se mu nepovedlo.

18:24
    Košťálek střílel od modré, ale před Lukášem nebyl nikdo kdo by dorážel.

17:51
    Košťálek zaváží kotouč do útočného pásma.

16:52
    Cienciala střílel z pravého kruhu, ale přestřelil.

15:27
    Rostislav Olesz – 5 min., napadení.

15:27
    Urban je za pomoci doktora odvezen na střídačku.

15:21
    Jeden z pardubických hráčů byl tvrdě naražen na mantinel a z toho vznikla bitka mezi hráči.

14:20
    Hraje se velmi pomalý hokej.

13:20
    Z mezikruží střílel Navrátil, Will střelu vyrazil betony.

12:03
    Kousal se Zohornou vyjeli do útočného pásma, ale nevystřelili.

11:12

10:17
    Chabada nahazuje kotouč za Lukáše, tam si ho přebírá Olomouc.

09:06
    Orsava chtěl vystřelit na Willa, ale byl zablokován jedním z domácích hráčů.

08:15
    Po menší potyčce mezi hráči následuje komerční přestávka.

07:55

07:42
    Dynamu se teď nedaří dostat se do útočného pásma.

06:27
    Říčka mohl poslat Dynamo do vedení, kdy střílel z levého kruhu, ale Lukáš se stačil přesunout.

05:53
    Tomáš Černý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

05:32
    Do útoku jde Olomoucký Rutar, ale je zatlačen na mantinel.

04:20
    Zohorna z otočky přihrával Radilovi, ten však to nečekal a nezpracoval ji.

03:30
    Košťálek přihrával před branku Urbanovi, nahrávka ale byla zablokována jedním z hostujících obránců.

03:00
    Je pískáno zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Willem.

02:20
    Vála střílel od modré, ale mimo.

01:34
    Hostující Klimek ujel před Willa, kde střílel z levého kruhu, Will střelu vyrazil.

00:58
    Káňa si nahazuje puk za Willa.

00:02
    Úvodní vhazování vyhrály Pardubice.

00:01

Oba týmy už nastupují na ledovou plochu.

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Chabada, Vála, Bučko, Hrádek – R. Kousal (A), Zohorna (A), Radil – Říčka, Poulíček (C), Cienciala – Paulovič, A. Musil, Matýs – Koffer, Rákos, Urban.
    Trenér: Radim Rulík

HC Olomouc: Lukáš (Jak. Sedláček) – Ondrušek (C), T. Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Mareš – J. Káňa (A), Nahodil, Orsava – Klimek, Kusko, Navrátil – Kunc, Knotek, Bambula (A) – Olesz, Menšík, Rutar.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Kika, Veselý – Ondráček, Rampír.

Tento zápas bude doprovázet druhý ročník akce Dynamo děkuje, kdy klub před začátkem zápasu ocení opravdové hrdiny, které zachraňují lidské životy. Slavnostní ceremoniál začne v 17:45.

Pardubice stále vévodí extraligové tabulce, už sedm zápasů v řadě neprohrály. V posledním zápase Dynamo přidalo sedmou výhru v řadě, a to na ledě Mladé Boleslavi, kde vyhrálo 1:0. O jedinou branku se postaral Matěj Paulovič. Pardubice přivítají ve čtvrtek na domácím ledě Olomouc, kde před domácími fanoušky budou chtít přidat osmou výhru v řadě.

Mezi nejproduktivnější hráče Dynama patří Lukáš Radil, který už nasbíral dvacet bodů. O pět bodů míň má Tomáš Zohorna.

Pardubice mají silnou brankářskou dvojku. Dominik Frodl má už dvě čistá konta, a Roman Will právě v posledním zápase v Mladé Boleslavi vychytal také svoji první nulu za Dynamo.

Hokejistům Olomouce se v letošní sezoně daří. Z 15 odehraných zápasů odešli Hanáci poraženi pouze čtyřikrát a momentálně jsou tak na čtvrtém místě v tabulce. Kohouti mají také velmi dobrou aktuální formu. Na kontě mají tři výhry v řadě, když dokázali uspět rovněž na ledě Mladé Boleslavi a poté na Spartě a doma s Karlovými Vary.

Mezi nejproduktivnější hráče Olomouce patří Jan Káňa a také Jakub Orsava.

Olomoučtí brankáři jsou na tom velmi podobně jako v Pardubicích. Jan Lukáš tak i Branislav Konrád mají vychytané dvě čisté konta.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zuzana Miřatská

Branky a nahrávky: 32. Koffer (A. Musil), 49. R. Kousal (Zohorna), 58. Vála (R. Kousal, Zohorna)

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Chabada, Vála, Bučko, Hrádek – R. Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Cienciala – Paulovič, A. Musil, Matýs – Koffer, Rákos, Urban.

HC Olomouc: Lukáš (Jak. Sedláček) – Ondrušek, T. Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Mareš – J. Káňa, Nahodil, Orsava – Klimek, Kusko, Navrátil – Kunc, Knotek, Bambula – Olesz, Menšík, Rutar.

Rozhodčí: Kika, Veselý – Ondráček, Rampír