Pardubice – Sparta 3:4 (kon.) | Zlín – Třinec 4:3 (3:0 po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 5:4 (po pr.)
Mountfield HK – Plzeň 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 1:2 (po pr.) | Olomouc – Vítkovice 4:8 (kon.)
po prodl.
Bílí Tygři Liberec
5:4 (1:3, 0:0, 3:1 - 1:0)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 03.11.2022, 17:15 • Zimní stadion Ludvíka Koška • DHL extraliga juniorů • 19. kolo
Partner:
   
  Konec zápasu. (19:22:29)
   
  60:53
  Liberec právě vstřelil branku! A je rozhodnuto! RICHARD PATZELT to vzal na sebe a prokličkoval se přes dva brněnské beky. Na Malečka si poté přichystal vynikající bekhendový blafák, kterým rozhoduje o majiteli bonusového bodu.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Závěrečné dějství nabídlo čtveřici branek. Tři z nich skončili po kontaktu s libereckými holemi v brněnské brance a Tygrům se tak povedlo vyrovnat. Rozhodovat tak bude muset prodloužení.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:30
  S posledními vteřinami třetí třetiny se Kometa snaží hru uklidnit a puk odehrát bezpečně pryč před vyrovnáním povzbuzenými Tygry.
   
  58:16
  Liberec právě vstřelil branku! A máme tu hattrick! Puk se dostal k FILIPU KŘÍŽOVI, jenž přesnou střelou z oblasti pravého kruhu vyrovnává stav utkání.
   
  58:00
  Jenčovského projektil po Koštovalov nahrávce míjí branku a zastavuje ho až mantinel.
   
  57:10
  Liberec právě vstřelil branku! Zblokované nahození FILIPA KŘÍŽE si našlo přes skrumáž před brankou cestu až za Malečkova záda. Liberec tak ještě neřekl poslední slovo. Zbývají necelé tři minuty do konce.
   
  56:15
  Osamoceně rozjetý Roman Otava zkusil najít mezírku mezi Královými betony. Liberecký fantom si ale prostor mezi nohami pohlídal.
   
  54:47
  Kometa právě vstřelila branku! Po pravé straně kluziště se ze středního pásma rozjel KEVIN HORVÁTH. Ten střelou zápěstím vymetl pavučiny v rohu Královy svatyně. Asistence: Masař, Harmim
   
  54:11
  Icing hostů. Vhazuje se po pravici Malečka.
   
  53:05
  Po Harmimově přihrávce zpoza branky musel Král zasahovat proti číhajícímu Bělohlavovi v leže.
   
  51:48
  Dva Patzeltovy pokusy od modré končí neúspěchem. První prosvištěl kolem brankové konstrukce, druhý byl zblokovaný.
   
  51:18
  Zakázané uvolnění hostů přesouvá hru zpátky do jejich obraného pásma.
   
  50:34
  Kříž s Przybylou si vykombinovali přihrávkami vyloženou šanci. Na konci ní stál prvně jmenovaný, jenž ale nedokázal zvednout střelu nad Malečkův beton.
   
  48:50
  Střelu z nápřahu Svobodovi zmařila zlomená hokejka. Brněnští však dokázali udržet pásmo.
   
  47:40
  Do útočné třetiny se vehnal Adam Boltvan, jenž svižnou střelou vyzkoušel Krále. Následné dorážky si však liberecký gólman pohlídal.
   
  47:20
  Pokus o zavezení kotouče do útočného pásma Komety zastavuje ofsajd.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Kryštof Havíř

  Branky a nahrávky: 13. Kříž (Przybyla), 46. Plos (Brouček), 58. Kříž, 59. Kříž, 61. Patzelt – 4. Harmim, 6. Rakus (Bělohlav), 14. Boltvan (Zembol), 55. Horváth (Masař, Harmim)


  Bílí Tygři Liberec: Král (Krátký) – Ehrenberger, Culek, Hladík (A), Meisel, Koštoval (A), Duschka, Patzelt – Hois, Brouček, Kofroň, Janata, Jansa, Przybyla, Fiala, Jenčovský (C), Pérez (A), Plos, Kříž, Vološín
  Trenér: Richard Lobo

  HC Kometa Brno: Maleček (Kavan), Eich, Němec (A), Bůžek, Svoboda, Kuswito, Řehák (C) – Bělohlav, Zembol, Šantora, Bárta, Masař, Rakus, Harmim (A), Otava, Boltvan, Horký, Horváth, Cakl, Nesvadba
  Trenér: Jan Zachrla

  Rozhodčí: Jechoutek, Červenka – Lhotský, Hlinka