Vítkovice – Sparta 3:2 (kon.) | Motor ČB – Mountfield HK 2:1 (kon.) | K. Vary – Plzeň 4:5 (po pr.)
Kladno – Litvínov 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (0:0, 2:1, 2:3 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 04.11.2022, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

První listopadový pátek v rámci 18. kola TELH přivítá tým Energie na svém ledě tradičního rivala Škodu Plzeň. Dnes nás tedy čeká třaskavé západočeské derby. Před tím než proti sobě oba týmy vyjedou na led se krátce podíváme do jejich kabin.

Vzájemná utkání:
    V této sezóně se spolu oba dnešní soupeři již utkali na ledě Plzně. Tento zápas nedopadl pro tým z lázeňského města vůbec dobře. I přes to, že se energetici během zápasu dostali třikrát do vedení, tak plzeňští hráči pokaždé skóre vyrovnali. Obrat přišel v poslední třetině, kdy šli do vedení domácí. Další branku přidali během početní výhody a poté, co trenéři Energie zkusili k obratu využít power-play, inkasovali karlovarští do prázdné branky. Energetici tak ze západočeské metropole odjížděli bez bodů a navíc kvůli zranění zápas nedohrál David Kofroň.

Po šestnácti odehraných zápasech má Energie na svém kontě 23. bodů a v tabulce je na 8. místě. Většinu získaných bodů si energetici připsali za vítězství ve venkovních duelech, kdy o body obrali třinecké Oceláře, pražskou Spartu, mladoboleslavské Bruslaře, Dynamo Pardubice, Bílé Tygry a Mountfield HK. Vítězné tažení Energie po venkovních kluzištích skončilo na hřišti Olomouce. Pod vítězství Olomouce 2:0 se vstřelenými brankami podepsali Lukáš Nahodil a Jakub Orsava. Velký podíl má i olomoucký brankář Jan Lukáš, který vynuloval střelecké pokusy karlovarských.

Nejproduktivnější hráči:
    Tomáš Rachůnek 13 bodů (5 + 8)
    Petr Koblasa 10 bodů (7 + 3)
    Ondřej Beránek 8 bodů (6 + 2)
    Jiří Černoch 8 bodů (4 + 4)
    Dávid Gríger 8 bodů (6 + 2)

Dnešní utkání bude speciální pro Tomáše Rachůnka, který právě v západočeském derby odehraje svůj 500. zápas v extralize. Před zápasem proto proběhne krátký ceremoniál.

Energetiky v posledních týdnech trápila marodka. V jednu chvíli měli mimo sestavu hned pět hráčů. Do posledních dvou utkání již nastoupili útočníci Jan Hladonik, Martin Kohout a Robin Sapoušek. Po utkání s Kometou řady zraněných rozšířil obránce Lukáš Pulpán a utkání s Olomoucí kvůli zranění nedohrál útočník Jiří Černoch. Trenérský štáb se stále musí obejít bez Davida Kofroně a kapitána Tomáše Vondráčka.

Do letošní sezóny nevstoupili plzeňští moc dobře. Po prvních dvou zápasech neměli na kontě ani bod. Po utkání s týmem Vítkovice Ridera vedení klubu odvolalo hlavní trenéry Václava Baďoučka a Miloše Říhu. Hlavním trenérem byl jmenován Petr Kořínek a jeho asistentem František Bombic. První výhru, kterou si noví trenéři zapsali byla právě ta, kdy Indiáni porazili Energii 6:3. Pod novými trenéry tým začal sbírat body a po sedmnácti zápasech mají 22 bodů a v tabulce jsou na 9. místě a od Energie na 8. místě je dělí pouze jeden bod. Což je další důvod proč dnešní utkání sledovat, protože půjde o derby se vším všudy.

Od posledního duelu došlo v kádru Indiánům k menší změně. Své působení v Plzni ukončil dánský útočník Nicolai Meyer. Útočné řady naopak posílil Adrián Holešinský, který do týmu přišel z HK Nitra. V dresu Indiánů vyjel poprvé na led proti pražské Spartě. Nejenom že se stal skoro ihned miláčkem fanoušků, ale svůj první start korunoval rovnou i prvním gólem v extralize, kdy Jakuba Kováře překonal v čase 57:15 a zapsal se pod čtvrtou branku utkání. Plzeňští právě díky tomu, že na domácím ledě porazili Spartu 4:0 poskočili v tabulce na nynější 9. místo.

Petr Kodýtek 16 bodů (8 + 8)
    Aleksi Rekonen 16 bodů (6 + 10)
    Kryštof Hrabík 13bodů (5 + 8)
    Lukáš Kaňák 12 bodů (2 + 10)
    Petr Zámorský 11 bodů (3 + 8)

Tak to bylo krátké nahlédnutí do zákulisí obou soupeřů a nyní se již můžeme soustředit na samotné utkání.

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa (A), Havlín, Mikyska, Rulík – Rachůnek (C), Gríger, Kružík – Koblasa, Hladonik, O. Beránek (A) – Redlich, Jiskra, Kohout – Sapoušek, Zadražil, Osmík.
    Trenér: David Bruk

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Mi. Svoboda) – Baránek, Zámorský, Kvasnička, Kremláček, Houdek, Kaňák, Vitaloš – Schleiss (C), Kodýtek (A), Holešinský – Blomstrand, Mertl (A), Rekonen – Suchý, Malát, Hrabík – A. Dvořák, Bitten, Adamec.
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Ondráček, Hynek.

Na led vjíždějí hráči obou týmů a řadí se na modré čáře.

Před začátkem utkání proběhne krátký ceremoniál. Útočník karlovarské Energie Tomáš Rachůnek dnes nastupuje ke svému 500. zápasu v extralize.

00:01

00:10
    Kotouč mají hosté.

03:00
    Nyní energetici prověřují Pavlátův postřeh. Ten jejich šance likviduje.

03:45
    Nyní jeden z hostů při zakončení posunul Lukešovu klec.

04:37
    Beránek krouží kolem Pavlátovy branky.

05:14
    Schleissovi nesedl kotouč, ale hosté si kotouč pohlídali.

05:48
    Nyní to z levé strany branky zkoušel Redlich, ale střela skončila v Pavlátových betonech.

06:07
    Do úniku se dostal jeden z plzeňských, ale Lukeš byl připraven.

06:18
    Vhazuje se po Lukešově pravici.

06:42
    Do přihrávky domácích před Pavlátovou brankou se vložili hosté a ujížděli k Lukešovi. Tam se však nezdrželi.

07:18
    Suchý odklonil Hladonikovi hokejku a jeho střela skončila v Pavlátově lapačce.

07:28
    Koblasa to zkusil po buly, ale minul.

07:56
    Beránkova přihrávka našla Koblasu, ale střela šla opět kolem branky.

08:57
    Energetici zakládají akci zpoza své branky.

09:16
    Mertl to zkoušel od modré, ale přestřelil.

10:10
    Nahození jednoho z domácích projelo kolem branky.

10:32
    Kotouč z hole Suchého sebral Lukeš ze vzduchu lapačkou.

10:43
    Hladonikův únik byl odkloněn. Stihl vystřelit. Pavlát zasáhl.

11:01
    Dlapova rána skončila na Pavlátových betonech.

11:22
    U střídaček se bojuje o kotouč.

12:10
    Havlín nestihl zamířit a kotouč přeletěl branku.

13:06
    Bartejsova střela narazila na blok před Pavlátovou brankou.

13:41
    Plzeňští chvíli prověřovali Lukeše, ten odolal.

14:10
    Kodýtek se ocitl sám před brankou, ale jeho střela se odrazila od Lukeše a skončila mimo branku.

14:31
    Po komerční přestávce se vhazuje po Lukešově levici.

14:32
    Zámorský to zkusil hned po buly, ale Lukeš zasáhl.

15:05
    Energetici se probojovávají do pásma.

15:44
    Tahanice o kotouč poslala domácí až k jejich brance.

16:20
    Holešinský napadl přihrávku domácích, ale kotouč hostům moc dlouho nezůstal.

16:39
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Michal Houdek – 2 min., hákování.

16:44
    Energetici v pásmu.

17:10
    Plutnarovu střelu zastavila hradba před Pavlátovou brankou.

17:45
    Hosté vyhazují.

18:09
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Tomáš Redlich – 2 min., nedovolené bránění.

18:40

18:40
    Nyní si zahrají početní výhodu hosté.

19:01
    Střela jednoho z plzeňských se odrazila od Lukešova betonu a energetici vyvezli kotouč k Pavlátovi.

19:51
    Po zákroku Lukeše došlo před jeho brankou ke strkanici.

20:00

V první části bylo k vidění několik zajímavých šancí na obou stranách. Žádnému ze střelců se však nepodařilo obelstít připravené gólmany. Na ledě už také bylo k vidění několik menších strkanic, většinou po zákroku jednoho nebo druhého brankáře. Ke konci třetiny si každý z týmů vyzkoušel početní výhodu, přičemž zhruba deset sekund z té své si plzeňští přenesou do druhé třetiny, která začne zhruba v 18:23 hodin.

20:01

20:19
    Schleiss nabil Zámorskému a ten od modré poslal dělovku na Lukeše.

20:30
    Energetikům nevyšla přihrávka a na kotouči jsou hosté. Jeden z nich pálil na Lukeše. Ten zasáhl lapačkou.

21:03
    Na ledě to začíná vřít.

21:10
    Nyní se musel mít Lukeš na pozoru, ale energetici si na chvíli vyjeli do útočného pásma.

21:52
    Plzeň právě vstřelila branku! Plzeňští se okamžitě vrátili do pásma a Petr Zámorský otevřel svou ranou skóre utkání. Asistence Kryštof Hrabík.
    21:52 Petr ZÁMORSKÝ - 0:1

22:31
    Energetici zlikvidovali únik Holešinského.

23:21
    Energetici se snaží získat kotouč.

23:45
    Únik Suchého byl odkloněn za branku.

24:08
    Na druhé straně skončil Koblasův únik na Pavlátových betonech.

24:16
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Po krásné akci PETR KOBLASA vystihl přesun Pavláta a poslal kotouč za jeho záda. Asistence: Ondřej Beránek a Dalimil Mikyska.
    24:16 Petr KOBLASA - 1:1

24:28
    Energetici se drží před Pavlátem.

25:04
    Bernadovu ránu od modré zblokoval Suchý. Střela proletěla jenom kolem branky.

25:15
    Akci hostů zastavilo zakázané uvolnění.

25:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Asi napotřetí se ujala dorážka energetiků. Kotouč za Pavláta nakonec propasíroval VÍT JISKRA. Asistence: Tomáš Redlich a Martin Kohout.
    25:32 Vít JISKRA - 2:1

26:04
    Po zákroku Lukeše došlo před jeho brankou k bitce.

26:32
    Kremelčákovu ránu zblokoval Hladonik.

26:36
    Před Holešinského střelou Lukeš na poslední chvíli sklapl betony.

27:24
    Kružíkova střela z mezikruží měla velkou razanci a šla nad branku.

27:50
    Kaňákovu ránu od modré pokryl Lukeš lapačkou.

28:04
    Redlich to zkusil z vrcholu kruhu. ale rána byla pomalá.

28:40
    Lukeš si povyjel proti Schleissově ráně.

29:10
    Rachůnkova dorážka se tentokrát neujala.

29:48
    Hosté na modré vybojovali kotouč.

30:10
    Sapoušek odjížděl sám na branku, ale byl zneškodněn hostujícími hráči.

30:24
    Po jednom střetu se Mertl těžce zvedal z ledu a odjel na střídačku.

30:45
    Beránek ujížděl sám na branku, kvůli dojíždějícím hráčům nedostal však šanci zamířit.

31:16
    Rulík to zkoušel okamžitě po buly. Pavlát kotouč skryl na hrudi.

31:30
    Schleissova dělovka z mezikruží rozezněla tyčku Lukešovy branky.

32:10
    Rachůnkova střela od modré byla zblokována.

33:16
    Mertlova střela se odrazila od Lukešových betonů. Lukeš skákající kotouč raději zakryl, aby zabránil dorážce.

34:03
    Blomstrandova střela šla šikmo kolem domácí klece.

34:48
    Nyní na poslední chvíli energetici rozprášili útočnou akci hostů.

35:30
    Kodýtkova střela z kruhu skončila v bezpečí Lukešovy náruče.

36:10
    Hosté napadli přihrávku domácích a jsou před Lukešem.

37:05
    Střela jednoho z domácích zpoza branky skončila u Pavláta.

37:30
    Havlín vybojoval kotouč, ale hosté si ho následně získali zpět.

38:35
    Holešinský to zkoušel z otočky, kotouč narazil do jednoho z domácích.

38:35
    Jan Schleiss – 2 min., hrubost.

39:30
    Energetikům se kombinace nedaří.

39:55
    Kohoutova střela z kruhu skončila na betonech Dominika Pavláta.

40:00

Ve druhé části se fanoušci obou celků dočkali gólových oslav. Nejprve se radovali ti plzeňští poté, co svou parádní ranou otevřel skóre Petr Zámorský. Po necelých třech minutách postavil na nohy karlovarské fanoušky vyrovnávací gól z hole Petra Koblasy. Poslední z několika dorážek, kterými snažili dostat karlovarští kotouč do branky hostů, byla ta Víta Jiskry. Poslední část začne v cca v 19:21 hodin a energetici si do ní přenesou něco přes půl minuty početní výhody.

40:01

40:22
    Zámorský se zkoušel proháčkovat mezi domácími, jeho střela z úhlu orazítkovala Lukešovy betony.

41:14
    Rachůnek si po seknutí jednoho z hostů kontroluje obličej, ale zůstává na ledě.

41:30
    Rekonen byl před brankou odzbrojen.

42:10
    Baránek z úhlu trefil Lukešovy betony.

43:15
    Kohout to zkoušel zpoza branky, připravenému spoluhráči kotouč na dorážku nesedl.

44:06
    Adamec pálil od modré. Lukeš kotouč vyrazil.

44:45
    Zámorského rána ztroskotala na tyčce.

44:57
    Zámorského dělovka od modré neskončila v místě určení.

45:03
    Tomáš Redlich uháněl k Pavlátově brance, jeho střela se odrazila od betonů, ale v záloze byl VÍT JISKRA, který poslal kotouč za Pavláta. Asistence: Tomáš Redlich a Martin Kohout.
    45:03 Vít JISKRA - 3:1

46:16
    Hosté v útoku. Lukeš s pomocí svých spoluhráčů odolává.

46:25
    Ondřej Dlapa – 2 min., vražení na hrazení.

46:40
    Rekonenova střela přeletěla branku.

47:19
    Domácí se osvobozují vyhozením.

47:57
    Nyní Lukeš několikrát za sebou zasál a ustál neskutečný tlak hostů.

48:36
    Plzeň právě vstřelila branku! Neskutečný závar před brankou nakonec využil LUDWIG BLOMSTRAND a přes zmatek dostal kotouč do branky. Asistence Sebastian Malát a Adrián Holešinský.
    48:36 Ludwig BLOMSTRAND - 3:2

49:27
    Plzeň právě vstřelila branku! Další nátlak před brankou domácích proměnil PETR ZÁMORSKÝ. Asistence: Aleksi Rekonen a Petr Kodýtek.
    49:27 Petr ZÁMORSKÝ - 3:3

50:12
    Martin Kohout – 2 min., podrážení.

50:45
    Schleiss nastřelil betony Lukeše.

51:49
    Kotouč po Kaňákově ráně skončil v Lukešově lapačce.

52:27
    Domácí vybojovali kotouč.

53:06
    Dvořákova dělovka proletěla těsně nad brankou.

53:06
    Michal Plutnar – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

53:29
    Zámorský na modré promáchl.

53:44
    Nyní to Zámorský zkoušel znovu, ale kotouč se zastavil v Lukešově lapačce.

54:10
    Domácí na chvilku vyhnali hosty z pásma.

54:34
    Plzeň právě vstřelila branku! ADRIÁN HOLEŠINSKÝ se nad kruhem rozmáchl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence Petr Zámorský.
    54:34 Adrián HOLEŠINSKÝ - 3:4

55:21
    Domácí se snaží srovnat skóre za mohutného povzbuzování fanoušků.