Vítkovice – Sparta 3:2 (kon.) | Motor ČB – Mountfield HK 2:1 (kon.) | K. Vary – Plzeň 4:5 (po pr.)
Kladno – Litvínov 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 04.11.2022, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 18. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše a přeji vám pěkný zbytek večera. (20:39:20)

Kladno díky rychlým gólům srovnalo stav zápasu a ten se tak dostal do prodloužení. 37 vteřin po začátku prodloužení rozhodl utkání domácí kapitán Tomáš Plekanec. Tím se Kladno dostalo na 13. místo extraligové tabulky.

Hráči utkání

Martin Procházka a Denis Godla

60:37 Tomáš PLEKANEC - 3:2

60:37
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno vítězí! I když se to zdá neuvěřitelné, Kladno střílí gól a v tomto zápase bere 2 body. Cibulskis poslal od mantinelu střílenou přihrávku na zadní tyč a TOMÁŠ PLEKANEC puk přesně tečoval až za Godlova záda. Asistence: Oskars Cibulskis, Adam Kubík.

60:28
    Na branku jel úplně sám Kubík, ale trefil vedle.

60:05
    K puku se dostávají hosté.

60:01

Ve třetí třetině se na puku více drželi domácí. Ti ale neměli vůbec štěstí a ani jejich střely neměly potenciál k tomu být gólové. Až na konci třetiny se konečně začalo ve hře něco dít. 2:24 minut do konce opustil kladenskou branku Bow a této šance hned využil Kubík a snížil skóre. Nicméně vzápětí měli šanci hosté, kteří mohli dávat dvakrát do prázdné, ale ani jednou se jim to nepovedlo. A ke kladenské radosti 48 vteřin před koncem Zikmund vyrovnal. Na Kladně tak dojde k prodloužení.

60:00
    59:12 Ladislav ZIKMUND - 2:2

59:12
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno vyrovnává! Dotchin střílel od modré branky, tento puk ještě Godla vyrazil. K odraženému kotouči se ale dostal LADISLAV ZIKMUND, který srovnává stav utkání. Asistence: Matěj Beran, Martin Procházka.

58:56
    Hra se teď odehrává v obranném pásmu Kladna, kteří jsou bez gólmana.

58:26
    Dotchin na modré špatně přihrál a k puku se tak dostali domácí. Jejich střela na prázdnou ale šla vedle.

58:16
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

58:00
    Puk šel na úplně prázdnou branku, ale Bow se vrátil a puk ještě zastavil.
    57:56 Adam KUBÍK - 1:2

57:56
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno snižuje na rozdíl jedné branky! Slováček střílel od modré a ADAM KUBÍK puk ještě nadzvedl nad levé rameno Godly. Asistence: Jakub Klepiš, Ondřej Slováček.

57:36
    Kladenská branka je prázdná.

57:27
    Klepišova střela proletěla kolem branky.

56:05
    Procházka ještě clonil Godlovi a snažil se procpat puk až do branky. Kvůli tomu byl po odpískání důrazně upozorněn litvínovskými hráči, kteří svého gólmana chránili.

54:58
    Puk vyletěl ven až k divákům a bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:00
    I přes to, že se Kladno drželo v útočném pásmu, nedokázalo své výhody využít.

Dnešní utkání sleduje 4379 diváků.

53:15
    Klepiš neodhadl, kde je modrá čára a zajel s kotoučem až do středního pásma.

52:42
    Nicméně se mu nepovedlo se z pásma dostat pryč.

52:15
    Cibulskis zastavil litvínovského hráče a k puku ve svém pásmu se ujalo Kladno.

51:21
    Na druhé straně se dostali hosté do přečíslení, ale ani tam větší šance nebyla.

51:00
    Tentokrát se o to stejné pokusil Kubík, ale ani on nebyl úspěšný.

50:05
    Procházka obkroužil celou branku, ale ke střele se nedostal.

49:48
    Plekancovu střelu od mantinelu Godla počapal svojí lapačkou.

49:23
    Kubíkovi přeskočil puk hokejku a tím se dopustil ofsajdu.

48:55
    Hra se kouskuje kvůli zakázaným uvolněním.

47:45
    Slováčkova střela od modré proletěla jen těsně kolem hostující branky.

47:07
    Odpískáno zakázané uvolnění Vervy.

45:58
    Melka z otočky překvapil gólmana, který ale ani tento puk za sebe nepustil.

44:30
    Teď byl ve velké šanci Klepiš, který ale puk nezpracoval dobře, a tak Godla s přehledem přerušuje hru.

44:15
    Před Godlovou brankou byl závar, ale gólman si svoji branku pohlídal.

43:20
    Dotchinovu střelu od modré zastavil litvínovský hráč. Puk byl vyhozen na hostující střídačku.

41:20
    Klepiš se mohl dostat ke střele před brankou, ale kolem puku jen projel.

40:45
    Brodecki ztratil puk ve středním pásmu a tak se dopředu mohli dostat hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:49.

Druhá třetina nepřinesla příliš gólových šancí. Oba týmy nebyly přesné, Kladno se nedokázalo dostat ze své třetiny a Litvínov toho nevyužil. Až 19 vteřin před koncem dvacetiminutovky se skóre změnilo. Litvínov navýšil svoje vedení po trefě Kudrny, kterému se dostalo volného prostoru, a ten nezaváhal. Na konci třetiny se ještě strhla menší bitka.

40:00
    39:41 Andrej KUDRNA - 0:2

39:41
    Litvínov právě vstřelil branku! 19 vteřin před koncem druhé třetiny Litvínov navyšuje svoje vedení. ANDREJ KUDRNA dostal přesnou přihrávku od Sukeľa a měl před sebou naprosto volný prostor, který využil. Asistence: Martin Sukeľ.

39:26
    Michnáčovu střelu chytá Godla do náruče.

37:59
    Ticháček špatně přihrál a tak se ke střele dostali hosté. Bow puk vyrazil vyrážečkou.

36:09
    Pískáno zakázané uvolnění Kladna a bude se vhazovat před Bowem.

34:05
    Stránský zachytil přihrávku soupeřů a kdyby se s pukem otočil, měl před sebou úplně volný prostor. Nicméně se střelou nebo přihrávkou otálel.

33:30
    Brodecki si obětavě klekl do střely a tím se Kladno mohlo dostat z pásma.

32:21
    Zeman obloučkem poslal puk na gólmana a Bow chytá puk do lapačky až nad svojí brankou.

31:18
    Slováček po souboji ztratil helmu, proto Bow raději puk podržel v lapačce a přerušil hru.

30:28
    Kladno teď dlouho drželo pásmo, ale Kubík špatnou přihrávkou puk ztratil.

29:09
    Kudrna na druhé straně v rychlosti ohrozil branku Bowa, ale ten byl připraven těsně u bližší tyčky.

28:30
    Melka ujížděl sám na gólmana a zkoušel bekhendem zakončit. Střela mu ale nesedla.

27:39
    Puk se dostal k trestné lavici přesně ve chvíli, kdy na led naskakoval Helt. K zakončení ale nedošlo.

26:50
    Slováček pálil od modré, ale puk zastavila hradba z hostů.

26:08
    A domácí mají problém se zpátky do pásma Litvínova dostat.

25:43
    Nicméně po střele Plekance se puk dostává do středního pásma.

25:33
    Domácí vyhrávají vhazování.

25:32
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
    Filip Helt – 2 min., hákování.

25:20
    Zygmunt teď nadvakrát ohrozil kladenskou branku. Ani jeden jeho pokus ale nebyl úspěšný.

24:45
    Ticháček pálil a prostřelil úplně vše, co mu stálo v cestě. Godla ale puk viděl a vyrazil.

24:11
    Straka se ocitl úplně sám před brankou domácích, nicméně nezakončil přesně a puk letěl jen vedle Bowovy branky.

23:39
    Procházka nastřelil puk z levého kruhu, před brankou byl připraven ještě Plekanec. Godla však kotouč chytil do své náruče a už ho nepustil.

23:23
    Kotouč vylétl pryč z hřiště a vhazovat se bude před Godlou.

22:53
    Domácí stříleli od modré a Beran mohl puk ještě tečovat. Nicméně nebezpečná akce z toho nebyla.

21:52
    Indrák podržel puk ještě na hokejce a zakončil z ostrého úhlu, branku ale netrefil.

21:35
    Bow puk bezpečně chytá do své lapačky.

20:57
    Plekanec zachytil puk ve středním pásmu, ale Rytíři za chvíli o puk zase přišli.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:53.

První třetina nebyla příliš přesná ani z jedné strany. Jako první dostali šanci domácí, kteří si zahráli přesilovou hru, nicméně si nevytvořili žádnou pořádnou šanci. Skóre zápasu naopak otevřeli hosté, kdy bekhendem Havelka překvapil Bowa. Poté mohl Litvínov ještě zvýšit svůj náskok, když si zahrál přesilovou hru, ale ani on svoji výhodu nevyužil.

20:00

19:34
    Procházka dobře nezpracoval přihrávku v předbrankovém prostoru a puk mu ujel.

19:18
    Bow vyráží puk svoji vyrážečkou až do ochranné sítě.

18:48
    Na puku jsou domácí, kteří se ale nedokáží dostat do útočného pásma.

16:36
    Beran přihrál nebezpečně před branku, kde se ale k puku jeho spoluhráč nedostal. Kdyby byl domácí hráč u puku první, dával by puk přímo do prázdné branky.

16:03
    Kladno pouze nahodilo puk do pásma soupeře, kde nikdo z domácích hráčů nebyl.

15:13
    Michnáč střelou od levého kruhu vyzkoušel pozornost Godly, který teď měl pár minut klidu před svou brankou.

14:23
    Bow střelu do modré i přes závar před brankou zastavuje a přerušuje hru.

12:41
    I Litvínov si zahraje svoji první přesilovou hru utkání.

12:41
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Tomáš Plekanec – 2 min., podrážení.

12:33
    Wesley pálil od modré a Bow vyrazil betonem na poslední chvíli.
    10:29 Martin HAVELKA - 0:1

10:29
    Litvínov právě vstřelil branku! Litvínov dává první branku utkání! MARTIN HAVELKA z mezikruží trefil puk skvěle bekhendem a Bow přes zakrytý výhled střelu neviděl. Asistence: Filip Helt, Patrik Demel.

09:09
    Zdráhalovi nesedla přihrávka na modré a o puk byl obrán kladenskými hráči.

07:58
    Odpískána přihrávka rukou.

07:35
    Dopředu mířil Hlava, ale jeho spoluhráči neudrželi brusle na čáře a píská se ofsajd.

06:55
    Šalda pálil od modré, ale trefil pouze tyč Bowovy branky!

06:15
    Kladno v útočném postavení, ale po pár vteřinách opět ztrácí puk.

05:29
    Litvínov se osvobozuje a oba týmy střídají.

04:55
    Stejně jako Kubík pálil i Plekanec, ale Godla opět připraven.

04:52
    Na modré puk zastavil lapačkou Dotchin a Vervě se zatím nepodařilo osvobodit.

04:39
    Kubík pálil od pravého kruhu, ale Godla byl připravený a přerušuje hru.

04:28
    Jan Strejček – 2 min., podrážení.

04:16
    Kubík vybojoval puk v pásmu hostů a tak Kladno zůstává v útočné třetině.

03:00
    Beran pálil na gólmana, ale jeho střela proletěla hodně kolem branky.

02:20
    Pískáno zakázané uvolnění, ale vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:03
    Hlava z první střílel, ale trefil jen hráče před sebou.

01:10
    Pásmo teď drží Kladno a poprvé vyzkoušelo gólmana Godlu.

00:02
    Úvodní vhazování vyhráli domácí.

00:01

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Dotchin (A), Slováček, Ticháček, Sotnieks, Babka, Cibulskis, Kehar – Kubík, Plekanec (C), M. Procházka – Michnáč, Klepiš, Zikmund (A) – Melka, Indrák, Bláha – Beran, Filip, Brodecki.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Zile, Zeman, Strejček, Jaks, Demel (A), Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Abdul – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Straka, Gut, Hlava – Zygmunt, Helt, Havelka.

Výsledek posledního vzájemného zápasu

HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 1:2p

Litvínov po hrůzném začátku sezony konečně sbírá pod novým trenérem body. Díky posledním výhrám se dostal z posledního místa a se 17 body je na 13. místě. Poslední zápas Verva doma zvládla a proti Motoru sebrala všechny tři body. Nejprve zápas vypadal zcela jednoznačně pro Litvínov, ale Motor v poslední třetině zabral a ještě zápas zdramatizoval. Koncovku si ale Litvínov pohlídal a vyhrál 6:4.
    Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je útočník Giorgio Estephan (4+11), kterého doplňují Patrik Zdráhal (7+6) a Šimon Stránský (5+8). Litvínov je 5. nejlepším týmem v počtu vstřelených gólů, nicméně je po Kladnu 2. nejhorším týmem v počtu obdržených branek. Verva využívá všechny svoje gólmany a nejlepší úspěšnost si drží Matej Tomek s 92,96 %. Ten je ale zraněný a do zápasu tak určitě nenastoupí. Denis Godla si i přes svůj poslední vyhraný zápas statistiky příliš nezlepšil a úspěšnost má pouhých 85,34 %.

Poslední zápasy Litvínova

HC Verva Litvínov – HC Sparta Praha 4:0

Bílí Tygři Liberec – HC Verva Litvínov 2:3p

HC Verva Litvínov – HC Motor ČB 6:4

Po posledním kole se Rytíři nacházejí na posledním 14. místě se 17 body. I když to v posledním odehraném zápase vypadalo, že Rytíři seberou z ledu Hradce všechny 3 body, v posledních třech minutách Hradec skóre vyrovnal a poté vyhrál v prodloužení. Rytířům nestačilo na výhru ani 7 vstřelených gólů. Zápas tak skončil 7:8 po prodloužení. Tolik gólů zatím v této sezoně Kladno nedalo ani jednou. Největší chybou, která mohla rozhodnout o prohraném zápasu, byl počet trestných minut. Rytíři měli celkem 24 trestných minut a jsou s 209 minutami nejvíce vylučovaným týmem.

Do týmu se po delší době vrátil Adam Kubík, který si hned připsal dva body (1+1). Hvězdou posledního zápasu byl také čerstvý čtyřicátník Tomáš Plekanec. Ten se blýskl jedním gólem a přihrál na další tři branky. Díky těmto bodům zůstává Plekanec nejproduktivnějším hráčem Kladna (3+10). Za ním je Martin Procházka (7+3) a Jake Dotchin (1+7). V Hradci se mezi tři tyče postavil Adam Brízgala, na kterého letělo 57 střel. Jeho úspěšnost byla 85,96 % a celkovou úspěšnost si udržel 90,96 %.

Poslední zápasy Kladna

Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec 3:2

Rytíři Kladno – HC Kometa Brno 3:5

Mountfield HK – Rytíři Kladno 8:7p

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 58. Kubík (Klepiš, Slováček), 60. Zikmund (Beran, M. Procházka), 61. Plekanec (Cibulskis, Kubík) – 11. Havelka (Helt, Demel), 40. Kudrna (Sukeľ)

Rozhodčí: Pilný, Šindel – Lhotský, Hnát