Liberec – Jihlava 4:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:2 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:2 (po pr.) | Olomouc – Třinec 2:8 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 04.11.2022, 17:15 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Vítám vás u přenosu 20. kola hokejové DHL extraligy juniorů, ve kterém se střetnou domácí HC Dynamo Pardubice a HC Škoda Plzeň. Na pardubický led přijede před reprezentační pauzou Plzeň, která po pomalejším startu zažívá povedené období a opět šplhá na nejvyšší příčky. Pardubicím se stále nedaří odrazit od posledních příček směrem vzhůru. Plzeň v posledním kole přemohla, díky třem gólům v první třetině Mountfield HK celkově 5:4. Dynamo celý zápas dotahovalo Spartu a nakonec prohrálo o gól 3:4.

00:01

00:15
    Gromadzki byl první v pásmu a domácí se tak drží na puku.

01:09
    Remeš si nastřelil puk do pásma, dřív byl u něj ale obránce Dynama.

01:58
    Aktivní napadání Pardubic vyústilo k nahození Červenky, které se ale k bráně nedostalo.

02:58
    Vachun předal na modré čáře Rájkovi, který poslal puk do lapačky Korytara.

03:51
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Matuška – 2 min., podrážení.

04:45
    Dynamo se drželo v pásmu, ale Pavlatova střela byla zablokována.

06:32
    Matěj Houdek nabral puk a poslal jej až k Borovičkovi.

07:30
    Hosté ubránili oslabení a jsou zpět v pěti.

08:41
    Pavlata se vyhnul obránci v pásmu a byl ve střelecké pozici. Jenže ještě hledal na druhém mantinelu Tomase a nahrávka k němu neprošla.

10:00
    Borák až příliš rychle projel přes modrou a spoluhráči nestačili reagovat, rozhodčí pískají ofsajd.

11:13
    Bárta po přihrávce Kalužíka ztratil puk.

13:24
    Štetka prověřil Korytara střelou na betony.

14:20
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Kubíček – 2 min., hákování.

15:04
    Střela od modré skončila nad břevnem.

15:21
    Borák už mířil do odkryté brány, v poslední chvíli ale střele zabránil pardubický obránce.

16:20
    Domácí také ubránili první oslabení.

17:50
    Pavlata si obhodil obránce a vystřelil na bránu. Korytar měl zakrytý výhled a nakonec ani zasahovat nemusel.

19:14
    Fiala dostal přihrávku do složité pozici, přesto vyslal bekhend do protipohybu a Korytar tečoval puk ramenem mimo bránu!

19:32
    Tomas ještě vystřelil z pravého kruhu a bude se vhazovat.

20:00

První třetina byla z obou stran hodně opatrná a k vidění nebylo moc velkých příležitostí. Na kotouči se ale o něco více drželo domácí Dynamo, které na hostujícího brankáře zatím nevyzrálo.

Druhá třetina začne přibližně v 17:58.

20:01

20:18
    Puk se projel podél mantinelu až za bránu Plzně. Píská se zakázané uvolnění.

21:06
    Hosté teď zavřeli Dynamo v pásmu, ale Borovička nakonec zasahovat nemusel.

22:01
    Červenka nahazoval puk od modré čáry a před bránou povedeně tečoval pardubický hráč. Rozhodčí měl však hned jasno, gól neplatí pro hru vysokou holí!

22:56
    Alexandr Remeš se ve slotu napřáhl, ale mířil nad bránu.

23:46
    Fiala si nerozuměl s Kalužíkem a puk mají hosté.

24:20
    Eichler se do puku opřel hned, jak se mu dostal na hůl. Borovička připraven.

24:42
    Remeš prověřil brankáře střelou na beton.

24:51
    Korytar – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník, odpyká Matuška.

26:17
    Tvrdík musí zahajovat hru ze střední třetiny.

26:42
    Puk se potuloval po brankovišti, Gromadzkiho ho ale za brankáře nedostal.

26:51
    Hosté hrají v plném počtu.

27:04
    Dynamo právě vstřelilo branku! Jako první se prosazuje domácí Dynamo. Přesilovou hru sice nevyužilo, poté se ale otevřel prostor pro ADAMA NOVOTNÉHO, proti jehož střele se nestihl Korytar přemístit – 1:0! Asistence: Josef Kubíček a Daniel Burda

27:23
    Plzeň právě vstřelila branku! Hosté ale na srovnání nemuseli čekat dlouho, po neobsazení ONDŘEJE PEŠKA v mezikruží se plzeňský hráče přesně trefil do horní části – 1:1! Asistence: Alexandr Remeš a Dominik Soukup

30:16
    Rájek nabral velkou rychlost, ve které si troufl na kličku před vlastním brankáře a projel až do pásma. Přihrávku už přesně na hokejku neadresoval.

31:42
    Hodinář zariskoval na vlastní modré, puk se ale k němu se štěstím odrazil zpět.

33:08
    Tomas dostal jen přihrávku pod brusle, ani hosté ale nic nevymysleli.

34:50
    Další nepovedený přechod pásma domácích, píská se ofsajd.

35:49
    Po Červenkově nahození chvíli nevěděl Korytar, kde má puk, ale puk nakonec chytil.

36:20
    P. Kubíček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

36:51
    Helikar tvrdě napřáhl na modré a trefil před bránou svého spoluhráče, od kterého se odrazil puk na plzeňské hole.

38:13
    Štetkovi se na pravém kruhu nikdo nenabízel, tak to vzal na sebe a s přispěním Korytara orazítkoval tyč!

38:20

39:01
    Burda – 2 min., nedovolené bránění.

39:35
    Tvrdík vyhazuje přes všechny čáry.

40:00

Ve druhé třetině už branky začaly padat. Do vedení se dostalo domácí Dynamo ve 28. minutě, když se na levém kruhu otevřel prostor pro Novotného, který přesně zamířil. Jenže hned po vhazování se do útoku dostala i Plzeň a hned srovnala. Dynamo si špatně rozebralo hráče a z mezikruží se trefil Pešek. Do třetí třetiny tak půjdeme za vyrovnaného skóre.

Třetí třetina začne přibližně v 18:44.

40:01

40:07
    Hosté ještě dohrávají třetí třetinu v přesilovce a málem toho využili. Borák ale v tísni přehazuje bránu.

41:01
    Domácí jsou v plném počtu.

41:33
    Helikar uhlídal na zádech Korčáka.

41:58
    Dynamo právě vstřelilo branku! Z nenápadné akce se domácí dostávají opět do vedení! Daniel Burda nahodil puk do útočného pásma, kam si sjel KRYŠTOF ČERVENKA, který jemnou tečí usměrnil puk pod horní tyč – 2:1! Asistence: Daniel Burda

43:27
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká J. Kubíček.

44:05
    Plzeň právě vstřelila branku! Špatné střídání pardubické strany potrestáno MATĚJEM HOUDKEM, který dostal puk na střelu z první žabičkou přes pásmo od Soukupa – 2:2! Asistence: Dominik Soukup

45:10
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kreuzman.

45:36
    Dynamo se dostalo do pásma poněkud kostrbatě a navíc byla odpískána přihrávka rukou.

46:07
    Gromadzki si před bránou vyhlédl Radka Tomase, kterému se nepodařilo umístit puk pod betony brankáře Plzně.

47:03
    Ani tentokrát se Pardubice v přesilovce neprosadí, Škoda už zvládne zbývající vteřiny ubránit před Borovičkou.

48:21
    Gromadzki – 2 min., vražení na hrazení.

48:53
    Kalužík výborně zapracoval na modré a vyhodil puk.

49:20
    Puk zasáhl pardubickou střídačku, bude se vhazovat před Borovičkou.

50:31
    Borák během přesilovky posílal několikrát puk na Soukupa. Dynamo ale dobře krylo pásmo a nedošlo ani k žádné střele.

51:02
    Korčák – 2 min., vysoká hůl.

51:08
    Dynamo se po vyhraném buly vyhání z pásma.

51:44
    Pavlata trefil jen boční síť.

52:31
    Štetkovu střelu zablokoval Petr Kubíček.

52:43
    Borák vystihl směr přihrávky, Tvrdík se ale stačil vrátit a zasáhnout holí do trajektorie střely.

53:02

54:30
    Alexandr Remeš se zbavil Tvrdíka, ale Borovička se nehnul a puk mu skončil v lapačce!

55:18
    Adam Fiala vystřelil na lapačku Korytara, který puk přikrývá.

55:52
    Kreuzman se dvakrát elegantně vyhnul hráči, ale zakončil jen nad bránu.

58:09
    Červenka s Helikarem trefili bránící hráče.

58:49
    Burda nahodil po zemi na Korytara, bude se u něj vhazovat.

59:58
    Tomas ještě za modrou čarou nahazoval na bránu, je ale písknut ofsajd.

60:00

Ve třetí třetině padly další dvě branky. Nejprve šikovně před bránou tečoval Červenka, na 2:2 vyrovnal v přesilové hře Matěj Houdek. Bude muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.

60:01

60:27
    Štetka posílal puk před bránu na Pavlatu, kotouč byl zvednut do ochranné sítě.

60:50
    Tadeáš Kaulžík se prodral kolem mantinelu až před beton Korytara, který ale nepřehodil!

61:19
    Korčák také nepřekonal Borovičku.

63:05
    Soukup – 2 min., nesportovní chování.

63:05
    Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice.

63:17
    Dynamo právě vstřelilo branku! Pardubice využily přesilovou hru v tu nejvhodnější chvíli! DOMINIK PAVLATA si ve slotu klepl Tvrdíkovi o přihrávku a přesně propálil brankáře – 3:2! Asistence: Vojtěch Tvrdík a Adrian Gromadzki

63:17
    Soukup – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Pardubice nakonec bonusový bod získaly v prodloužení, když střelou v přesilové hře rozhodl Pavlata. (19:31:53)

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 28. Novotný (Kubíček, Burda), 42. Červenka (Burda), 64. Pavlata (Tvrdík, Gromadzki) – 28. Pešek (Remeš, Soukup), 45. Houdek (Soukup)

HC Dynamo Pardubice: Borovička (Matěcha) – Červenka, Helikar, Tvrdík (A), Oliva, Bárta, Rájek, Vachun – Sydorenko, Štetka (C), Burda, Fiala, J. Kubíček, Novotný (A), Pavlata, Kalužík, Tomas, Gromadzki.
    Trenér: Jiří Malinský

HC Škoda Plzeň: Korytar (Bočan) – P. Kubíček (A), Hodinář, Buzek, Eichler, Jánský, Houdek – Pešek, Hořejší, Dáňa (C), Řehoř, Korčák, Mazanec (A), Remeš, Kaiser, Matuška, Borák, Kreuzman, Soukup, Sabiniok.
    Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Bohuněk, Hájková