Bohemians 1905 – Zlín 3:2 (kon.) | Olomouc – Jablonec 3:0 (kon.) | Č. Budějovice – Brno 3:2 (kon.)
Plzeň – Sparta 0:1 (kon.)
Bohemians Praha 1905
3:2 (0:2)
FC Zlín
Sobota 05.11.2022, 15:00 • Ďolíček, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 15. kolo

Fotbalisté Bohemians vítězí nad Zlínem 3:2 a zlomili tak kletbu domácího prostředí, která je v dosavadním průběhu této sezóny provázala! Vítězství je pro klokany o to cennější, že přišlo po velkém obratu.

Po prvním poločase totiž domácí prohrávali o dva góly. Ve 30. minutě se prosadil hlavou Martin Fillo a o chvíli později pak nachytal brankáře Bačkovského na švestkách Vachtang Čanturišvili. Domácí pak byli hodně opařeni, nešlo jim nic, ovšem v 55. minutě je vysvobodila hlavička Antonína Křapky, který se prosadil po centru Petra Hronka. V tu chvíli začali zelenobílí hnáni publikem věřit v obrat. V 67. minutě už bylo vyrovnáno, když třináctý rohový kop Bohemky v utkání zužitkoval Lukáš Hůlka. Velkolepý návrat do zápasu pak dokonal v 86. minutě Roman Květ, jenž se parádně trefil z 20 metrů. Fanoušci v Ďolíčku tedy mají důvod oslavovat. (17:02:52)

90+6
    90+6. Bačkovský udržel pro Klokany vedení

90+6
    Hugo Bačkovský chytá přízemní střelu Janetzkého z hranice šestnáctky. Je konec!

90+6
    Už se hraje přes čas. Sudí ještě řešil s pořadateli, že na jeho asistenta přilétlo něco ze sektoru hostí.

90+4
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
    ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Daniel Krch.

90+4
    Mužík si u brankové čáry poradil s Jawem. Jeho přetažený centr pak dobíhal Nový.

90+3
    Ladislav Mužík se nechal u brankové čáry faulovat Fantišem. Domácí budou rozehrávat. Nastavený čas zatím hrají skvěle.

90+3
    Rozehrávka nakrátko a domácí tentokrát získávají aut. Sekundy ubíhají.

90+2
    Domácí drží míč u rohového praporku. Beran s Puškáčem nyní vybojovali roh.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!

90
    Antonín Fantiš sundal hokejovým bodyčekem Ladislava Mužíka. Vyfasoval žlutou kartu.

89
    Najednou jsou tedy hosté v roli týmu, který se musí hnát dopředu. Bohemians jsou blízko prvnímu domácímu vítězství v sezóně.

87
    Roman Květ si ještě odnesl žlutou kartu za to, že si v rámci gólových oslav stáhl dres.

87
    Právě souboj Procházky s Mužíkem ještě řešil VAR. Gól Bohemians je ale potvrzen!

86
    Matej Rakovan po gólu okamžitě vystartoval na sudího Szikszaye. Reklamoval zákrok Mužíka na Procházku. Za protesty dostal žlutou kartu.
    86. Roman KVĚT - 3:2

86
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Domácí dokonávají obrat z 0:2 na 3:2! Po dlouhém nákopu šel Ladislav Mužík do hlavičkového souboje s Václavem Procházkou. Ten z něj odpadl, balón se pak po nedomluvě dvojice Zlínských dostal až k ROMANOVI KVĚTOVI a ten z 20 metrů krásně zamířil k levé tyči z pohledu marně se natahujícího Rakovana.

86
    ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Ladislav Mužík,
    ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Martin Nový.

Martin Augustin

Branky: 55. Křapka (Hronek), 67. Hůlka (Květ), 86. Květ – 30. Fillo (Čanturišvili), 36. Čanturišvili (Vukadinović)

Karty:   87. Květ (BOH) – 45+3. Fillo (ZLN), 63. Reiter (ZLN), 76. V. Procházka (ZLN), 86. Rakovan (ZLN), 90. Fantiš (ZLN)

Rohy: 14:3.
    Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Köstl, Hůlka, Křapka – M. Dostál (61. Beran), Jindřišek (C), Květ (90+4. Dan. Krch), Kovařík (46. Puškáč) – Hronek, Prekop (86. Nový) – Drchal (86. Mužík).
    Náhradníci: Valeš – Vilotić, Bartek, Novák, Hála, Morávek.

Trenér: Jaroslav Veselý

FC Zlín: Rakovan – J. Kolář, Simerský, V. Procházka (C), Bartošák (69. Fantiš) – Hlinka, Janetzký – Vukadinović (69. Jawo), Čanturišvili, Reiter – Silný (20. Fillo).
    Náhradníci: S. Dostál – Didiba, R. Hrubý, Y. Dramé, J. Hellebrand.

Trenér: Jan Jelínek