Slavia – Kolín 2:1 (kon.) | Prostějov – Zlín 5:6 (0:2 po s.n.) | Vsetín – Jihlava 1:2 (kon.)
Přerov – Frýdek-M. 0:1 (kon.) | Litoměřice – Šumperk 6:3 (kon.) | Třebíč – Pardubice B 4:1 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
HC Dynamo Pardubice B
Sobota 05.11.2022, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga • 19. kolo

Utkání je u konce. Třebíč po střele Vodného ve třetí třetině už jen přidala pojistku na své vítězství 4:1. Všechny body tak dnes zůstanou na Vysočině a Pardubice B tak nadále zůstávají na dně tabulky. To je z dnešního zápasu vše, díky za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (19:49:48)

59:55
    Třebíč drží puk ve středním pásmu a v tomto zápase se už nic jiného nestane.

59:20
    Půhoný si udělal s pukem výlet až k Jekelovi, střelou z bekhendu ale na domácího brankáře nevyzrál.

58:11
    Dvě minuty před koncem už Třebíč nikam nespěchá a v klidu rozehrává ve svém obranném pásmu. Domácí už ani nemají důvod vymýšlet nějaký zbrklý útok.

57:45
    Svoboda přihrával před Kloučka na dorážku Vodnému, poslal ho ale příliš blízko na Kloučka a ten tak puk včas pokryl svou lapačkou.

56:59
    Sýkora poslal náročnou přihrávku na Nedbala a ten tak musel i s pukem vyjet až do středního pásma.

56:05
    Bittner nahodil kotouč do rohu hřiště, Psota se ještě pokoušel vybojovat kotouč od obránců Pardubic, ti ho ale k puku nepustili.

55:35
    Ferda se dostal do skvělé pozice na dorážku, jenže puk mu po přihrávce skončil mezi nohama a domácí útočník tak nemohl přidat pátý gól pro Třebíč.

55:07
    Sýkora opět zkusil překonat Jekela z malého úhlu, ten si ale celou situaci pohlídal lapačkou a nedovolil žádné drama na brankovišti.

54:58
    Těsně před Jekelem se pokoušel dorážet Herčík, Jekel ale včas zasáhl svými betony.

54:25
    Dočekal nahazuje puk za hostující branku a Třebíč jede rychle vystřídat.
    52:58 Michal VODNÝ - 4:1

52:58
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč zvyšuje svůj náskok už na tři branky a výrazně se tak přibližuje tříbodovému zisku. Kloučkovi vypadl puk z lapačky, k tomu si dojel MICHAL VODNÝ a po bekhendové kličce uklidil puk za záda bezmocného Kloučka. Asistence: Daniel Poizl.

52:17
    Půhoný přihrával na dorážku ke druhé tyči přímo před brankářem, obrana Třebíče ale včas zasáhla a nedovolila dojíždějícímu hráči zakončit.

51:22
    Kaut vjel s pukem do útočného pásma příliš brzo a rozhodčí tak Dynamu pískají zakázané uvolnění.

50:58
    Nedbal pálil na Kloučka od modré a ten se lapačkou musel daleko natahovat, i kdyby nezasáhl tak by pravděpodobně puk v brance neskončil, letěl totiž mimo branku.

50:29

50:18
    Tureček v závěru oslabení střílel z vrcholu kruhu na Kloučka, ten střelu sice moc neviděl, přesto dokázal pokrýt puk lapačkou.

49:36
    Junkesovi nabil k mantinelu Dočekal a Junkes pálil z první, Kloučkovi střela z lapačky vypadla a Třebíč může pokračovat v útočném snažení.

48:44
    Bořuta od modré pouze trefil bránícího Nedbala a ten tak mohl okamžitě poslat puk až za Jekela.

48:30
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Martin Kubíček – 2 min., nedovolené bránění.

48:08
    Rohlík se objevil sám na puku u mantinelu a z minimálního úhlu prověřil Jekelovu pozornost, ten ovšem dokázal puk pokrýt svým betonem a pohlídal si i dojíždějícího hráče na dorážku.

47:18
    Bořuta se pouště do útoku mezi tři bránící hráče, ke střele se vůbec nedostal, mezi kruhy totiž ztratil puk.

46:25
    Šilhavý se s pukem dostal z obranného pásma až do útoku a z kruhu z malého úhlu prověřil Kloučka střelou ke vzdálenější tyči. Tomu sice na první pokus puk vypadl, na ledě si ho už ale včas přikryl lapačkou.

45:33
    Pardubice dlouho čekaly na čerstvé síly, po střídání se nakonec pouští do útočného pásma.

44:29
    Michálek si počkal u mantinelu na volného Vodného a přihrál mu do prostoru mezi kruhy, druhý jmenovaný pak pálil z první do rohu branky, jeho střele ale chyběla větší přesnost.

43:44
    Zdráhalovo nahození od modré tečuje před Jekelem Psota mimo branku.

43:01
    Tomáš Kaut pálí z kruhu těsně vedle Jekelovy branky, puk minul tyč jen o pár milimetrů.

42:44
    Pardubice nakonec získaly kotouč a Chabada pálil z mezikruží na Jekela, ten akci vyřešil svou hokejkou.

42:20
    O puk se dlouho bojuje u mantinelu, rozhodčí nechává hru plynout dál.

41:25
    Hra se teď obrací ze strany na stranu, v poslední minutě ovšem téměř žádná střela.

40:19
    Tureček pálil před Kloučka a Bittner zkoušel na brankovišti dorážet, brankář Dynama ale celou situaci ustál.

40:02
    Úvodní vhazování pro Třebíč.

40:01

Druhá třetina je u konce. Hned v úvodu se dostala Třebíč po gólu Holce v přesilovce do vedení a dlouho držela hubený náskok. Ve druhé polovině třetiny už ale padal jeden gól za druhým. Nejprve Dočekal znovu gólem v přesilovce poslal Třebíč do dvoubrankového vedení. Kaut ale pět minut před koncem překvapil Jekela a snížil náskok Třebíče na jednu branku. Ta si svůj dvoubrankový náskok ale o necelé dvě minuty vybojovala zpět po povedené individuální akci Dočekala. Po dvou třetinách tak Třebíč vede o dvě branky.

40:00

39:35
    Dočekal se objevil v závěru třetiny sám na kruhu a prověřil Kloučka na zemi, ten hokejkou poslal puk až na mantinel.

38:47
    Meluzín v náročné situaci zkoušel pálit bekhendem na Kloučka, jeho střela ale letí mimo branku.
    37:21 Martin DOČEKAL - 3:1

37:21
    Třebíč si bere po krásné individuální akci dvoubrankové vedení zpět. MARTIN DOČEKAL projel s pukem po mantinelu až do pásma, šikovně se zbavil na kruhu obránců a vstřelil gól do rohu branky nad ramenem Kloučka. Asistence: David Tureček.

36:42
    Dočekalovu střelu chtěl ještě tečovat Bittner, jenže puk po jeho teči letí nad brankou až na zadní plexisklo.

36:22
    Herčík znovu pálil z malého úhlu, tentokrát už ale Jekel nemusel zasahovat, protože útočník Pardubic pouze nastřelil brusli Ferdy.

35:53
    Hosté nyní nemůžou pokračovat v útočné akci, rozhodčí totiž signalizuje ofsajd.
    35:25 Tomáš KAUT - 2:1

35:25
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Pardubice snižují v závěru třetiny na rozdíl jedné branky. TOMÁŠ KAUT překvapil Jekela střelou z minimálního úhlu a domácí brankář si nechal projet puk mezi betony až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Lichtag.

34:43
    Poizl po střetu upadl na led a ohlížel se po rozhodčích, ti tentokrát zůstávají klidní. Třebíč zůstává na puku za brankou a míří střídat.

33:52
    Machač dlouho čekal na střelu a Forman ho ještě před střelou dojel, následné pomalé zakončení tak Jekelovi nedělalo velké problémy.

33:46
    Pardubice budou muset nadále bránit, dopustily se totiž zakázaného uvolnění.
    33:25 Martin DOČEKAL - 2:0

33:25
    Další využitá přesilová hra posílá Třebíč už do dvoubrankového vedení. MARTIN DOČEKAL dostal přihrávku na pravý kruh a střelou z první poslal puk pod horní tyč. Asistence: Martin Vodný, Ladislav Bittner.

32:58
    Psota u tyčky tečoval puk od Vodného, puk ale letí mimo a Klouček nemusí zasahovat.

32:38
    Dočekal po několika přihrávkách střílel od modré, Klouček na tuto střelu ale dobře viděl a pokryl celou situaci svou výstrojí.

32:19
    Michal Rouha – 2 min., vysoká hůl.

31:31
    Lichtag dostal puk na modré a řítil se sám na Jekela, u kruhu ho už ale dojel jeden z domácích obránců a Lichtag tak už musel střílet, nakonec nepřesně.

31:00
    Malý dostal hodně prostoru u Kloučka a snažil se u tyčky poslat puk do branky, Klouček ale včas přesunul svůj beton a puk si pohlídal. Následně se znovu vysunula branka Kloučka a hra se tak přerušuje.

30:20
    Chabada s Meluzínem spěchali po vyhozeném kotouči v útočném pásmu Třebíče. K puku se jako první dostali domácí a zkusili na Kloučka střelu z prostoru mezi kruhy, ten akci vyřešil znovu svou lapačkou.

29:53
    Holec z kruhu trefuje pouze bránícího Sýkoru, Třebíč následně ztrácí kotouč a Machač vyváží puk do útočného pásma.

29:28
    Bittner z malé vzdálenosti pálil bekhendem do protipohybu Kloučka, ten se ale stihl včas natáhnou lapačkou po puku a zlikvidoval tak velkou šanci Horácké Slavie.

29:13
    Lichtag se dostal ke kotouči těsně u Jekela a zkoušel zvednout puk u tyčky, Jekel se ale včas přesunul a pokryl akci svým tělem.

28:43
    Třebíč teď musela spěchat za pukem k Jekelovi, někdo z hostů totiž tečoval puk v útočném pásmu a rozhodčí signalizoval, že zakázané uvolnění pískat nebude.

27:20
    Před Meluzínem se objevila odkrytá branka a puk na dorážku po střele od modré, útočník Třebíče se ale natahoval po puku příliš pozdě a jeden z obránců mu hokejkou zabránil navýšit skóre.

27:00
    Holec se objevil sám s pukem na kruhu a zkusil nahodit puk ke Kloučkovi na dorážku, Vodný byl ale u puku později než hostující obránci a k dorážce se nedostal.

26:38
    Pardubice pouze vyvezly puk do středního pásma a jeden z hostů pouze nahodil na Jekela, Třebíč se ale znovu musí vrátit až k Jekelovi a založit novou akci u své branky.

25:48
    Svoboda se pokoušel vyvézt puk podél mantinelu až do útoku, k nahozenému puku se ale jako první dostal Nedbal a získal tak puk pro hosty.

24:56
    Třebíč po vstřeleném gólu čeká s pukem za svým brankářem a posílá na puk čerstvé síly.
    24:05 Miroslav HOLEC - 1:0

24:05
    Třebíč využívá přesilovou hru a ve druhé třetině otevírá skóre zápasu. MIROSLAV HOLEC se dostal na kruhu k odraženému puku a zkusil sám vystřelit z malého úhlu pod horní tyč a dokázal prostřelit Kloučka. Asistence: David Michálek.

23:48
    Pardubice vyhazují na druhou stranu a Třebíč dlouho váhala se založením útoku.

23:15
    Zdráhal je zpět na ledě, pokračuje téměř minuta a půl přesilovky 5 na 4.

22:43
    Sýkora vyhrál buly a rychle vyhazoval puk podél mantinelu, tam už si na něj ale počkal Bořuta a podržel pro domácí útočné pásmo.

22:41
    Jakub Lichtag – 2 min., nedovolené bránění.

22:29
    Bořuta střílel od modré na Kloučka a Bittner okamžitě spěchal na dorážku, Klouček ale stihl včas puk přikrýt lapačkou.

21:24
    Třebíč ihned po vyhraném buly střílela na Kloučka, ten poslal puk hokejkou na své spoluhráče a ti ho pohotově vyhazují na druhou stranu hřiště.

21:15
    Jan Zdráhal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

20:37
    Pardubice nepolevují v aktivitě na úvod třetiny a snaží se jít do útoku. Jekel ovšem podobně jako Klouček vysunul branku ze své pozice a rozhodčí tak musí akci ukončit.

20:27
    Kubiček prověřil Jekela střelou na vzdálenější tyč, domácí brankář chytá puk do lapačky.

20:11
    Pardubicím se první útok nepodařil, po nepřesné přihrávce a zakázaném uvolnění se musí přesunout ke Kloučkovi.

20:01
    Úvodní vhazování pro Pardubice.

20:01

Týmy už se vrací na ledovou plochu, utkání bude za chvíli pokračovat.

První třetina je u konce. Třebíč si připsala několik zajímavých příležitostí především během dvou přesilových her, Klouček ovšem zatím chytá velmi dobře a několik náročných situací vyřešil. Na druhé straně měl největší šanci Půhoný, který se probojoval s pukem sám až k Jekelovi, ten mu ale do kličky zasáhl hokejkou a tak ani Pardubice nevyužily svou velkou šanci. První třetina tak končí bez branek.

20:00

19:34
    Třebíč musela bránit puk v obranném pásmu u mantinelu, Pardubice tam nepříjemně dorážely na domácí hráče.

18:41
    Kulhánek vyvezl puk do středního pásma a snažil se přes obránce protlačit až do útoku, na modré už ho domácí o puk připravili a obracejí hru.

17:52
    Klouček nedokázal úplně pokrýt střelu Psoty od modré a Bittner několikrát zkoušel puk dorazit až za brankovou čáru, brankář Pardubic ovšem stihl nakonec puk pokrýt svým betonem.

17:03
    Herčík nahazoval od modré až do horního rohu branky, Jekel bez větších potíží prodlužuje puk až do rohu hřiště.

16:31
    Pardubice se opět dopouští ofsajdu, hostům se už poněkolikáté nepodařilo na modré přejít správným způsobem.

16:05
    Ferda nadvakrát zakončoval z malé vzdálenosti, Klouček obě střely po ledě vyřešil svými betony.

15:51

15:49
    Michálek chtěl u tyčky tečovat střelu od modré, akce mu ale nesedla, jak by si přál, a Klouček tak poslal puk až k mantinelu.

15:12
    Pardubice vyhrály vhazování a Pochobradský vyváží puk až na prostřední červenou čáru.

15:06
    Dočekal si počkal se střelou a z vrcholu kruhu zkusil střelu na Kloučka doprostřed branky, hostující brankář pokryl střelu svou výstrojí.

14:22
    O puk se dlouho bojovalo na kruhu po vhazování, ze skrumáže nakonec vydoloval puk Nedbal a poslal ho až k Jekelovi.

14:10
    Klouček během zákroku omylem vysunul branku ze své obvyklé pozice a domácí tak nemohli střílet od modré, kapitáni ještě řeší celou situaci s rozhodčími.

13:58
    Sýkora se snažil po vyhraném buly vyhodit puk podél mantinelu, domácí jeho vyhození ale vytečovali mimo kluziště a hra tak zůstává v obranném pásmu Dynama.

13:51
    Martin Kubíček – 2 min., sekání.

13:15
    Novák se snažil přes obránce probojovat od mantinelu do prostoru mezi kruhy, o puk ale přichází a Třebíč musí do středního pásma.

12:30
    Půhoný těsně před Jekelem ujel všem a zkusil jednoduchou kličku na domácího brankáře, ten se ale nenechal rozhýbat a zlikvidoval střelu hokejkou.

12:10
    Nedbal od modré vyslal nepřesnou střelu na Jekela, Třebíč se snaží dostat ven z pásma.

11:21

11:15
    Holec dostal přihrávku na kruh a z první pálil na Kloučka jeho střele ale chyběla větší přesnost. Zřejmě ani Třebíč první přesilovku nevyužije.

10:01
    Bořutova střela skončila na betonech Kloučka, poté ještě Bittner zkoušel z bezprostřední blízkosti dorazit puk u tyčky, ale znovu narazil na beton Bittnera.

09:26
    Také Pardubice zvládly první buly během oslabení a se štěstím vyhánějí Horáckou Slavii až k Jekelovi.

09:21
    Michal Rouha – 2 min., podrážení.

09:10
    Dočekal od modré přestřelil a Pardubice spěchaly do útočného pásma, Kaut ovšem byl v pásmu příliš brzo a hru tak znovu přerušuje ofsajd.

09:05
    Klouček musel před dojíždějícím Dočekalem přikrýt kotouč a přerušit hru, Třebíč tak z nenápadné akce alespoň vytěžila vhazování v útočném pásmu.

08:14
    Furch pálil po zemi na Kloučka a Třebíč se tam ještě snažila o dorážku, jenže v ten moment zasáhla hostující obrana a poslala puk do bezpečí.

07:31

07:10
    Třebíč opět vyhrála buly a ubrala na puku spoustu času z oslabení. Dynamo se poté ještě dostalo do útoku a zkusilo střelu, Jekel ovšem zvládl zasáhnout i přes bránícího hráče.

06:50
    Pardubicím se v přesilovce nedaří usadit v pásmu, tentokrát se dopustili ofsajdu.

06:15
    Holec tentokrát dokonce mohl založit útok během oslabení, mezi dvěma bránícími už ale musel střílet z dálky a mířil do horního rohu, Klouček puk pokryl vyrážečkou.

05:37
    Třebíč vyhrála buly a hned v úvodu oslabení posílá kotouč až na druhou stranu hřiště.

05:31
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    Daniel Poizl – 2 min., podrážení.

04:27
    Holcovu střelu z úhlu Klouček bez větších potíží pokryl svou hokejkou, Pardubicím se následně povedlo vyhodit puk až do svého útočného pásma a oba týmy tak mohou vystřídat.

03:28
    Lichtag se snažil protlačit puk po modré, Třebíč ale dokázala situaci uhlídat a nepustila hosty ven z obranného pásma.

03:00
    Třebíč se pokoušela tečovat střelu od modré těsně před Kloučkem, po odrazu ale puk skončil v ochranné síti.

02:43
    Zakázané uvolnění vrací hru ke Kloučkovi.

01:52
    Poizl zakládal útok až za vlastní brankou. Domácím se ale nepovedla přihrávka a Třebíči se tak nepodařilo usadit v pásmu. Následný průnik už ale vyšel a Meluzín střílel nebezpečně do horní části branky.

01:05
    Formanova střela na Kloučka nepřesná, Třebíč ale zůstává v útočném pásmu, Pardubicím se nedaří kotouč vyhodit.

00:21
    Bittner hned v úvodu prověřil Kloučka střelou mezi betony, hostující brankář si tuto situaci pohlídal svou hokejkou.

00:02
    Po úvodním vhazování se dostává k puku Třebíč.

00:01

Týmy už nastupují na ledovou plochu, utkání bude za chvíli zahájeno.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Vodný – Meluzín, Malý, Ferda (A) – Svoboda, Šilhavý, Mat. Novák – Mácha.
    Trenér: Kamil Pokorný

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Chabada, Drtina (A), Kubíček, Zdráhal (A), Nedbal, Sýkora – Lichtag, Kaut (C), Rouha – M. Machač, Herčík, Půhoný – Kulhánek, T. Zeman, Pochobradský – Turek, Hajný, Rohlík.
    Trenér: David Havíř

Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Otáhal, Blažek.

Krásný večer všem fanouškům prvoligového hokeje. Chance liga dnes pokračuje 19. kolem, ve kterém Horácká Slavia Třebíč vyzve na svém ledě Pardubice B. Čeká nás tedy souboj týmů z vrcholu a dna ligové tabulky.

Horácká Slavia podobně jako v minulé sezoně vstoupila do Chance ligy dobře a zatím se drží na předních pozicích tabulky. V letošním ročníku zatím ještě neprohrála více jak jednou v řadě. Díky této formě se aktuálně drží na druhém místě tabulky. Dnešní zápas proti poslednímu by se tedy mohl zdát jako formalita. Třebíč ovšem nesmí nic podcenit. Pouze o bod za Horáckou Slavií číhá Přerov, který má navíc dva zápasy k dobru. Na čtvrtém místě má zápas k dobru Vsetín, který aktuálně ztrácí na Třebíč tři body. Pokud by tedy domácí nesplnili roli favorita, mohou se vyrovnanou tabulkou propadnout dolů.

Záloha Pardubic na tom není vůbec dobře. Z posledních deseti zápasů vyhrála jen tři, z toho dva až po samostatných nájezdech, ve kterých občas rozhoduje i pouhé štěstí. S devatenácti body jsou Pardubice B až na posledním místě. V posledním odehraném zápase zvládly porazit Slavii alespoň za dva body a stále tak nenabraly výraznou ztrátu na zbytek ligy. Na postup alespoň do osmifinále play-off jim aktuálně chybí čtyři body. K postupu tabulkou vzhůru by ale potřebovaly bodovat i proti papírově silným soupeřům, což se jim zatím příliš nedaří.

Vzájemné zápasy

Třebíč a Pardubice B se spolu zatím utkaly jen jednou na zimním stadionu v Chrudimi. Třebíč šla už ve čtvrté minutě do vedení, domácí Pardubice B na to ale zvládly zareagovat. Na druhý gól Horácké Slavie v první třetině Dynamo odpovědělo až v samotném závěru druhé třetiny. Definitivně se tak rozhodlo až ve 3. třetině, kdy ve 48. minutě skóroval Ladislav Bittner. Pardubice už ve třetí třetině nedokázaly vyrovnat a tři body si tak na Vysočinu odvezla Třebíč za výhru 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 25. Holec (D. Michálek), 34. Dočekal (Vodný, Bittner), 38. Dočekal (Tureček), 53. Vodný (Poizl) – 36. Kaut (Lichtag)

Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Otáhal, Blažek