Slavia – Kolín 2:1 (kon.) | Prostějov – Zlín 5:6 (0:2 po s.n.) | Vsetín – Jihlava 1:2 (kon.)
Přerov – Frýdek-M. 0:1 (kon.) | Litoměřice – Šumperk 6:3 (kon.) | Třebíč – Pardubice B 4:1 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
HC Dynamo Pardubice B
Sobota 05.11.2022, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vzájemné zápasy

Třebíč a Pardubice B se spolu zatím utkaly jen jednou na zimním stadionu v Chrudimi. Třebíč šla už ve čtvrté minutě do vedení, domácí Pardubice B na to ale zvládly zareagovat. Na druhý gól Horácké Slavie v první třetině Dynamo odpovědělo až v samotném závěru druhé třetiny. Definitivně se tak rozhodlo až ve 3. třetině, kdy ve 48. minutě skóroval Ladislav Bittner. Pardubice už ve třetí třetině nedokázaly vyrovnat a tři body si tak na Vysočinu odvezla Třebíč za výhru 3:2.

Záloha Pardubic na tom není vůbec dobře. Z posledních deseti zápasů vyhrála jen tři, z toho dva až po samostatných nájezdech, ve kterých občas rozhoduje i pouhé štěstí. S devatenácti body jsou Pardubice B až na posledním místě. V posledním odehraném zápase zvládly porazit Slavii alespoň za dva body a stále tak nenabraly výraznou ztrátu na zbytek ligy. Na postup alespoň do osmifinále play-off jim aktuálně chybí čtyři body. K postupu tabulkou vzhůru by ale potřebovaly bodovat i proti papírově silným soupeřům, což se jim zatím příliš nedaří.

Horácká Slavia podobně jako v minulé sezoně vstoupila do Chance ligy dobře a zatím se drží na předních pozicích tabulky. V letošním ročníku zatím ještě neprohrála více jak jednou v řadě. Díky této formě se aktuálně drží na druhém místě tabulky. Dnešní zápas proti poslednímu by se tedy mohl zdát jako formalita. Třebíč ovšem nesmí nic podcenit. Pouze o bod za Horáckou Slavií číhá Přerov, který má navíc dva zápasy k dobru. Na čtvrtém místě má zápas k dobru Vsetín, který aktuálně ztrácí na Třebíč tři body. Pokud by tedy domácí nesplnili roli favorita, mohou se vyrovnanou tabulkou propadnout dolů.

Krásný večer všem fanouškům prvoligového hokeje. Chance liga dnes pokračuje 19. kolem, ve kterém Horácká Slavia Třebíč vyzve na svém ledě Pardubice B. Čeká nás tedy souboj týmů z vrcholu a dna ligové tabulky.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Vodný – Meluzín, Malý, Ferda (A) – Svoboda, Šilhavý, Mat. Novák – Mácha.
    Trenér: Kamil Pokorný

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Chabada, Drtina (A), Kubíček, Zdráhal (A), Nedbal, Sýkora – Lichtag, Kaut (C), Rouha – M. Machač, Herčík, Půhoný – Kulhánek, T. Zeman, Pochobradský – Turek, Hajný, Rohlík.
    Trenér: David Havíř

Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Otáhal, Blažek.

Týmy už nastupují na ledovou plochu, utkání bude za chvíli zahájeno.

00:01

00:02
    Po úvodním vhazování se dostává k puku Třebíč.

00:21
    Bittner hned v úvodu prověřil Kloučka střelou mezi betony, hostující brankář si tuto situaci pohlídal svou hokejkou.

01:05
    Formanova střela na Kloučka nepřesná, Třebíč ale zůstává v útočném pásmu, Pardubicím se nedaří kotouč vyhodit.

01:52
    Poizl zakládal útok až za vlastní brankou. Domácím se ale nepovedla přihrávka a Třebíči se tak nepodařilo usadit v pásmu. Následný průnik už ale vyšel a Meluzín střílel nebezpečně do horní části branky.

02:43
    Zakázané uvolnění vrací hru ke Kloučkovi.

03:00
    Třebíč se pokoušela tečovat střelu od modré těsně před Kloučkem, po odrazu ale puk skončil v ochranné síti.

03:28
    Lichtag se snažil protlačit puk po modré, Třebíč ale dokázala situaci uhlídat a nepustila hosty ven z obranného pásma.

04:27
    Holcovu střelu z úhlu Klouček bez větších potíží pokryl svou hokejkou, Pardubicím se následně povedlo vyhodit puk až do svého útočného pásma a oba týmy tak mohou vystřídat.

05:31
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    Daniel Poizl – 2 min., podrážení.

05:37
    Třebíč vyhrála buly a hned v úvodu oslabení posílá kotouč až na druhou stranu hřiště.

06:15
    Holec tentokrát dokonce mohl založit útok během oslabení, mezi dvěma bránícími už ale musel střílet z dálky a mířil do horního rohu, Klouček puk pokryl vyrážečkou.

06:50
    Pardubicím se v přesilovce nedaří usadit v pásmu, tentokrát se dopustili ofsajdu.

07:10
    Třebíč opět vyhrála buly a ubrala na puku spoustu času z oslabení. Dynamo se poté ještě dostalo do útoku a zkusilo střelu, Jekel ovšem zvládl zasáhnout i přes bránícího hráče.

07:31

08:14
    Furch pálil po zemi na Kloučka a Třebíč se tam ještě snažila o dorážku, jenže v ten moment zasáhla hostující obrana a poslala puk do bezpečí.

09:05
    Klouček musel před dojíždějícím Dočekalem přikrýt kotouč a přerušit hru, Třebíč tak z nenápadné akce alespoň vytěžila vhazování v útočném pásmu.

09:10
    Dočekal od modré přestřelil a Pardubice spěchaly do útočného pásma, Kaut ovšem byl v pásmu příliš brzo a hru tak znovu přerušuje ofsajd.

09:21
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Michal Rouha – 2 min., podrážení.

09:26
    Také Pardubice zvládly první buly během oslabení a se štěstím vyhánějí Horáckou Slavii až k Jekelovi.

10:01
    Bořutova střela skončila na betonech Kloučka, poté ještě Bittner zkoušel z bezprostřední blízkosti dorazit puk u tyčky, ale znovu narazil na beton Bittnera.

11:15
    Holec dostal přihrávku na kruh a z první pálil na Kloučka jeho střele ale chyběla větší přesnost. Zřejmě ani Třebíč první přesilovku nevyužije.

11:21

12:10
    Nedbal od modré vyslal nepřesnou střelu na Jekela, Třebíč se snaží dostat ven z pásma.

12:30
    Půhoný těsně před Jekelem ujel všem a zkusil jednoduchou kličku na domácího brankáře, ten se ale nenechal rozhýbat a zlikvidoval střelu hokejkou.

13:15
    Novák se snažil přes obránce probojovat od mantinelu do prostoru mezi kruhy, o puk ale přichází a Třebíč musí do středního pásma.

13:51
    Martin Kubíček – 2 min., sekání.

13:58
    Sýkora se snažil po vyhraném buly vyhodit puk podél mantinelu, domácí jeho vyhození ale vytečovali mimo kluziště a hra tak zůstává v obranném pásmu Dynama.

14:10
    Klouček během zákroku omylem vysunul branku ze své obvyklé pozice a domácí tak nemohli střílet od modré, kapitáni ještě řeší celou situaci s rozhodčími.

14:22
    O puk se dlouho bojovalo na kruhu po vhazování, ze skrumáže nakonec vydoloval puk Nedbal a poslal ho až k Jekelovi.

15:06
    Dočekal si počkal se střelou a z vrcholu kruhu zkusil střelu na Kloučka doprostřed branky, hostující brankář pokryl střelu svou výstrojí.

15:12
    Pardubice vyhrály vhazování a Pochobradský vyváží puk až na prostřední červenou čáru.

15:49
    Michálek chtěl u tyčky tečovat střelu od modré, akce mu ale nesedla, jak by si přál, a Klouček tak poslal puk až k mantinelu.

15:51

16:05
    Ferda nadvakrát zakončoval z malé vzdálenosti, Klouček obě střely po ledě vyřešil svými betony.

16:31
    Pardubice se opět dopouští ofsajdu, hostům se už poněkolikáté nepodařilo na modré přejít správným způsobem.

17:03
    Herčík nahazoval od modré až do horního rohu branky, Jekel bez větších potíží prodlužuje puk až do rohu hřiště.

17:52
    Klouček nedokázal úplně pokrýt střelu Psoty od modré a Bittner několikrát zkoušel puk dorazit až za brankovou čáru, brankář Pardubic ovšem stihl nakonec puk pokrýt svým betonem.

18:41
    Kulhánek vyvezl puk do středního pásma a snažil se přes obránce protlačit až do útoku, na modré už ho domácí o puk připravili a obracejí hru.

19:34
    Třebíč musela bránit puk v obranném pásmu u mantinelu, Pardubice tam nepříjemně dorážely na domácí hráče.

20:00

První třetina je u konce. Třebíč si připsala několik zajímavých příležitostí především během dvou přesilových her, Klouček ovšem zatím chytá velmi dobře a několik náročných situací vyřešil. Na druhé straně měl největší šanci Půhoný, který se probojoval s pukem sám až k Jekelovi, ten mu ale do kličky zasáhl hokejkou a tak ani Pardubice nevyužily svou velkou šanci. První třetina tak končí bez branek.

Týmy už se vrací na ledovou plochu, utkání bude za chvíli pokračovat.

20:01

20:01
    Úvodní vhazování pro Pardubice.

20:11
    Pardubicím se první útok nepodařil, po nepřesné přihrávce a zakázaném uvolnění se musí přesunout ke Kloučkovi.

20:27
    Kubiček prověřil Jekela střelou na vzdálenější tyč, domácí brankář chytá puk do lapačky.

20:37
    Pardubice nepolevují v aktivitě na úvod třetiny a snaží se jít do útoku. Jekel ovšem podobně jako Klouček vysunul branku ze své pozice a rozhodčí tak musí akci ukončit.

21:15
    Jan Zdráhal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

21:24
    Třebíč ihned po vyhraném buly střílela na Kloučka, ten poslal puk hokejkou na své spoluhráče a ti ho pohotově vyhazují na druhou stranu hřiště.

22:29
    Bořuta střílel od modré na Kloučka a Bittner okamžitě spěchal na dorážku, Klouček ale stihl včas puk přikrýt lapačkou.

22:41
    Jakub Lichtag – 2 min., nedovolené bránění.

22:43
    Sýkora vyhrál buly a rychle vyhazoval puk podél mantinelu, tam už si na něj ale počkal Bořuta a podržel pro domácí útočné pásmo.

23:15
    Zdráhal je zpět na ledě, pokračuje téměř minuta a půl přesilovky 5 na 4.

23:48
    Pardubice vyhazují na druhou stranu a Třebíč dlouho váhala se založením útoku.

24:05
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč využívá přesilovou hru a ve druhé třetině otevírá skóre zápasu. MIROSLAV HOLEC se dostal na kruhu k odraženému puku a zkusil sám vystřelit z malého úhlu pod horní tyč a dokázal prostřelit Kloučka. Asistence: David Michálek.
    24:05 Miroslav HOLEC - 1:0

24:56
    Třebíč po vstřeleném gólu čeká s pukem za svým brankářem a posílá na puk čerstvé síly.

25:48
    Svoboda se pokoušel vyvézt puk podél mantinelu až do útoku, k nahozenému puku se ale jako první dostal Nedbal a získal tak puk pro hosty.

26:38
    Pardubice pouze vyvezly puk do středního pásma a jeden z hostů pouze nahodil na Jekela, Třebíč se ale znovu musí vrátit až k Jekelovi a založit novou akci u své branky.

27:00
    Holec se objevil sám s pukem na kruhu a zkusil nahodit puk ke Kloučkovi na dorážku, Vodný byl ale u puku později než hostující obránci a k dorážce se nedostal.

27:20
    Před Meluzínem se objevila odkrytá branka a puk na dorážku po střele od modré, útočník Třebíče se ale natahoval po puku příliš pozdě a jeden z obránců mu hokejkou zabránil navýšit skóre.

28:43
    Třebíč teď musela spěchat za pukem k Jekelovi, někdo z hostů totiž tečoval puk v útočném pásmu a rozhodčí signalizoval, že zakázané uvolnění pískat nebude.

29:13
    Lichtag se dostal ke kotouči těsně u Jekela a zkoušel zvednout puk u tyčky, Jekel se ale včas přesunul a pokryl akci svým tělem.

29:28
    Bittner z malé vzdálenosti pálil bekhendem do protipohybu Kloučka, ten se ale stihl včas natáhnou lapačkou po puku a zlikvidoval tak velkou šanci Horácké Slavie.

29:53
    Holec z kruhu trefuje pouze bránícího Sýkoru, Třebíč následně ztrácí kotouč a Machač vyváží puk do útočného pásma.

30:20
    Chabada s Meluzínem spěchali po vyhozeném kotouči v útočném pásmu Třebíče. K puku se jako první dostali domácí a zkusili na Kloučka střelu z prostoru mezi kruhy, ten akci vyřešil znovu svou lapačkou.

31:00
    Malý dostal hodně prostoru u Kloučka a snažil se u tyčky poslat puk do branky, Klouček ale včas přesunul svůj beton a puk si pohlídal. Následně se znovu vysunula branka Kloučka a hra se tak přerušuje.

31:31
    Lichtag dostal puk na modré a řítil se sám na Jekela, u kruhu ho už ale dojel jeden z domácích obránců a Lichtag tak už musel střílet, nakonec nepřesně.

32:19
    Michal Rouha – 2 min., vysoká hůl.

32:38
    Dočekal po několika přihrávkách střílel od modré, Klouček na tuto střelu ale dobře viděl a pokryl celou situaci svou výstrojí.

32:58
    Psota u tyčky tečoval puk od Vodného, puk ale letí mimo a Klouček nemusí zasahovat.

33:25
    Další využitá přesilová hra posílá Třebíč už do dvoubrankového vedení. MARTIN DOČEKAL dostal přihrávku na pravý kruh a střelou z první poslal puk pod horní tyč. Asistence: Martin Vodný, Ladislav Bittner.
    33:25 Martin DOČEKAL - 2:0

33:46
    Pardubice budou muset nadále bránit, dopustily se totiž zakázaného uvolnění.

33:52
    Machač dlouho čekal na střelu a Forman ho ještě před střelou dojel, následné pomalé zakončení tak Jekelovi nedělalo velké problémy.

34:43
    Poizl po střetu upadl na led a ohlížel se po rozhodčích, ti tentokrát zůstávají klidní. Třebíč zůstává na puku za brankou a míří střídat.

35:25
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Pardubice snižují v závěru třetiny na rozdíl jedné branky. TOMÁŠ KAUT překvapil Jekela střelou z minimálního úhlu a domácí brankář si nechal projet puk mezi betony až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Lichtag.
    35:25 Tomáš KAUT - 2:1

35:53
    Hosté nyní nemůžou pokračovat v útočné akci, rozhodčí totiž signalizuje ofsajd.

36:22
    Herčík znovu pálil z malého úhlu, tentokrát už ale Jekel nemusel zasahovat, protože útočník Pardubic pouze nastřelil brusli Ferdy.

36:42
    Dočekalovu střelu chtěl ještě tečovat Bittner, jenže puk po jeho teči letí nad brankou až na zadní plexisklo.

37:21
    Třebíč si bere po krásné individuální akci dvoubrankové vedení zpět. MARTIN DOČEKAL projel s pukem po mantinelu až do pásma, šikovně se zbavil na kruhu obránců a vstřelil gól do rohu branky nad ramenem Kloučka. Asistence: David Tureček.
    37:21 Martin DOČEKAL - 3:1

38:47
    Meluzín v náročné situaci zkoušel pálit bekhendem na Kloučka, jeho střela ale letí mimo branku.

39:35
    Dočekal se objevil v závěru třetiny sám na kruhu a prověřil Kloučka na zemi, ten hokejkou poslal puk až na mantinel.

40:00

Druhá třetina je u konce. Hned v úvodu se dostala Třebíč po gólu Holce v přesilovce do vedení a dlouho držela hubený náskok. Ve druhé polovině třetiny už ale padal jeden gól za druhým. Nejprve Dočekal znovu gólem v přesilovce poslal Třebíč do dvoubrankového vedení. Kaut ale pět minut před koncem překvapil Jekela a snížil náskok Třebíče na jednu branku. Ta si svůj dvoubrankový náskok ale o necelé dvě minuty vybojovala zpět po povedené individuální akci Dočekala. Po dvou třetinách tak Třebíč vede o dvě branky.

40:01

40:02
    Úvodní vhazování pro Třebíč.

40:19
    Tureček pálil před Kloučka a Bittner zkoušel na brankovišti dorážet, brankář Dynama ale celou situaci ustál.

41:25
    Hra se teď obrací ze strany na stranu, v poslední minutě ovšem téměř žádná střela.

42:20
    O puk se dlouho bojuje u mantinelu, rozhodčí nechává hru plynout dál.

42:44
    Pardubice nakonec získaly kotouč a Chabada pálil z mezikruží na Jekela, ten akci vyřešil svou hokejkou.

43:01
    Tomáš Kaut pálí z kruhu těsně vedle Jekelovy branky, puk minul tyč jen o pár milimetrů.

43:44
    Zdráhalovo nahození od modré tečuje před Jekelem Psota mimo branku.

44:29
    Michálek si počkal u mantinelu na volného Vodného a přihrál mu do prostoru mezi kruhy, druhý jmenovaný pak pálil z první do rohu branky, jeho střele ale chyběla větší přesnost.

45:33
    Pardubice dlouho čekaly na čerstvé síly, po střídání se nakonec pouští do útočného pásma.

46:25
    Šilhavý se s pukem dostal z obranného pásma až do útoku a z kruhu z malého úhlu prověřil Kloučka střelou ke vzdálenější tyči. Tomu sice na první pokus puk vypadl, na ledě si ho už ale včas přikryl lapačkou.

47:18
    Bořuta se pouště do útoku mezi tři bránící hráče, ke střele se vůbec nedostal, mezi kruhy totiž ztratil puk.

48:08
    Rohlík se objevil sám na puku u mantinelu a z minimálního úhlu prověřil Jekelovu pozornost, ten ovšem dokázal puk pokrýt svým betonem a pohlídal si i dojíždějícího hráče na dorážku.

48:30
    Martin Kubíček – 2 min., nedovolené bránění.

48:44
    Bořuta od modré pouze trefil bránícího Nedbala a ten tak mohl okamžitě poslat puk až za Jekela.

49:36
    Junkesovi nabil k mantinelu Dočekal a Junkes pálil z první, Kloučkovi střela z lapačky vypadla a Třebíč může pokračovat v útočném snažení.

50:18
    Tureček v závěru oslabení střílel z vrcholu kruhu na Kloučka, ten střelu sice moc neviděl, přesto dokázal pokrýt puk lapačkou.

50:29

50:58
    Nedbal pálil na Kloučka od modré a ten se lapačkou musel daleko natahovat, i kdyby nezasáhl tak by pravděpodobně puk v brance neskončil, letěl totiž mimo branku.

51:22
    Kaut vjel s pukem do útočného pásma příliš brzo a rozhodčí tak Dynamu pískají zakázané uvolnění.

52:17
    Půhoný přihrával na dorážku ke druhé tyči přímo před brankářem, obrana Třebíče ale včas zasáhla a nedovolila dojíždějícímu hráči zakončit.

52:58
    Třebíč zvyšuje svůj náskok už na tři branky a výrazně se tak přibližuje tříbodovému zisku. Kloučkovi vypadl puk z lapačky, k tomu si dojel MICHAL VODNÝ a po bekhendové kličce uklidil puk za záda bezmocného Kloučka. Asistence: Daniel Poizl.
    52:58 Michal VODNÝ - 4:1

54:25
    Dočekal nahazuje puk za hostující branku a Třebíč jede rychle vystřídat.

54:58
    Těsně před Jekelem se pokoušel dorážet Herčík, Jekel ale včas zasáhl svými betony.

55:07
    Sýkora opět zkusil překonat Jekela z malého úhlu, ten si ale celou situaci pohlídal lapačkou a nedovolil žádné drama na brankovišti.

55:35
    Ferda se dostal do skvělé pozice na dorážku, jenže puk mu po přihrávce skončil mezi nohama a domácí útočník tak nemohl přidat pátý gól pro Třebíč.

56:05
    Bittner nahodil kotouč do rohu hřiště, Psota se ještě pokoušel vybojovat kotouč od obránců Pardubic, ti ho ale k puku nepustili.

56:59
    Sýkora poslal náročnou přihrávku na Nedbala a ten tak musel i s pukem vyjet až do středního pásma.

57:45
    Svoboda přihrával před Kloučka na dorážku Vodnému, poslal ho ale příliš blízko na Kloučka a ten tak puk včas pokryl svou lapačkou.

58:11
    Dvě minuty před koncem už Třebíč nikam nespěchá a v klidu rozehrává ve svém obranném pásmu. Domácí už ani nemají důvod vymýšlet nějaký zbrklý útok.

59:20
    Půhoný si udělal s pukem výlet až k Jekelovi, střelou z bekhendu ale na domácího brankáře nevyzrál.

59:55
    Třebíč drží puk ve středním pásmu a v tomto zápase se už nic jiného nestane.

Utkání je u konce. Třebíč po střele Vodného ve třetí třetině už jen přidala pojistku na své vítězství 4:1. Všechny body tak dnes zůstanou na Vysočině a Pardubice B tak nadále zůstávají na dně tabulky. To je z dnešního zápasu vše, díky za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (19:49:48)

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 25. Holec (D. Michálek), 34. Dočekal (Vodný, Bittner), 38. Dočekal (Tureček), 53. Vodný (Poizl) – 36. Kaut (Lichtag)

Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Otáhal, Blažek