Leverkusen – Union Berlín 5:0 (kon.) | Freiburg – Kolín nad Rýnem 2:0 (kon.)
1. FC Union Berlín
Neděle 06.11.2022, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 13. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:17. (17:24:30)
    Utkání okořenil také premiérový bundesligový zásah Adama Hložka.

Fotbalisté Leverkusenu deklasovali druhý tým tabulky 5:0 a sami tak unikají ze sestupového pásma!

Upřímně, zajímalo by mě, co se v poločasové přestávce dělo v domácí kabině. Po nezáživné první půli totiž po změně stran naběhlo na hrací plochu úplně jiné mužstvo Bayeru. Domácí šli do vedení hned ve 46. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Robert Andrich a pak už to byla z jejich strany smršť. Union pak dorazil dvěma zásahy Moussa Diaby, jenž nejprve využil chybu brankáře Grilla v rozehrávce a poté zakončil po nahrávce Bakkera rychlý brejk. A pak přišly také velké chvíle Adama Hložka. Ten se v 68. minutě dočkal své premiérové trefy v Bundeslize, když efektní patičkou usměrnil do sítě nabídku Amiriho. U posledního zásahu si pak připsal asistenci. Míč předložil do šance Mitchelovi Bakkerovi a ten si věděl rady.

90+1

90
    Tah ještě přenášel míč na pravé křídlo, kde byl Fosu-Mensah. Ten získal pro Bayer aut.

90
    Běží už poslední minuta. Sudí nebude mít důvod nastavovat mnoho času.

89
    Seguin hledal obloučkem za obranu domácích nabíhajícího Svena Michela. Ten byl ale v ofsajdu.

88
    Domácí vyčkávají na půlce a sledují, jak si hráči Unionu nahrávají. Publikum zpívá a užívá si závěr duelu. Kdo by po nezáživném prvním poločase řekl, že po změně stran přijde Bayer s takovou smrští.

87
    Hosté kombinují s brankářem Grillem. Ten vrací svým stoperům. Union se nikam nežene. Hráči to chtějí především dohrát.

86
    Centr Svena Michela z levé strany si pohlídal Hrádecký, který míč schoval do náručí.

85
    Amineho Adliho srazil Diogo Leite. Domácí hráč už mohl postupovat do zajímavé pozice, takže z toho byla také žlutá karta.

83
    Tempo hry už přeci jen trochu uvadlo. Domácí se nikam hnát nepotřebují a hráči Unionu se už asi těší domů.

82
    Domácí hrají v pohodě a momentálně kontrolují míč poblíž půlící čáry.

80
    Tenhle zápas může být pro dosud trápící Leverkusen obrovská vzpruha. Bayer se dosud nacházel až na barážové šestnácté příčce. Byť kvalita kádru je samozřejmě mnohem vyšší.

78
    I Adam Hložek už má odpracováno. Ze hřiště ho vyprovázel aplaus ve stoje. Mladý český reprezentant předvedl po změně stran stejně jako celý tým výborný výkon.

77
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Callum Hudson-Odoi,
    ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Timothy Fosu-Mensah.

76
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Hosté odjedou do Berlína s pořádným debaklem! MITCHEL BAKKER založil akci, kterou i sám zakončil. Domácí krajní bek rozehrál doleva na Nadiema Amiriho a vysprintoval směrem k šestnáctce. Amiri mezitím patičkou prodloužil na Adama Hložka, který míč dovedl k pokutovému území a tam ho předložil Bakkerovi, jenž chladnokrevně zamířil na zadní tyč – 5:0.

75
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Tim Skarke.

Martin Augustin

Branky: 46. Andrich (Demirbay), 56. Diaby (Frimpong), 58. Diaby (Bakker), 68. Hložek (Amiri), 76. Bakker (Hložek)

Karty:   19. Amiri (LEV) – 24. Khedira (UNB), 26. Siebatcheu (UNB), 41. Thorsby (UNB), 85. Leite (UNB)

Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:17.
    Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tapsoba (69. Tah), Hincapié – Andrich – Frimpong (77. Fosu-Mensah), Amiri, Demirbay (55. Palacios), Bakker – Diaby (69. Adli), Hložek (77. Hudson-Odoi).
    Náhradníci: Luňov – Sertdemir, Bellarabi, Azhil.

Trenér: Xabi Alonso

1. FC Union Berlín: Grill – Baumgartl, Knoche, Leite – Trimmel (C), Thorsby (60. Seguin), Khedira (69. Pantovič), Haberer (75. Skarke), Ryerson – S. Becker (60. Michel), Siebatcheu (60. Behrens).
    Náhradníci: Busk – Jaeckel, Gießelmann, Haraguči.

Trenér: Urs Fischer