Empoli – Sassuolo 1:0 (kon.) | Salernitana – Cremonese 2:2 (kon.) | Atalanta BC – Neapol 1:2 (kon.)
AC Milán – Spezia 2:1 (kon.)
AC Milán
2:1 (1:0)
Spezia Calcio
Sobota 05.11.2022, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán • Italská Serie A • 13. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:00:03)

Červené karty: 1 – 0.

Rossoneri využili prohru Atalanty a posunuli se na druhé místo. Ztráta na vedoucí Neapol zůstala šestibodová. Spezia pošesté v řadě nezvítězila a je sedmnáctá.

Souboj milánského AC se Spezií opět poskytl velké drama do posledních minut. Hosté zde obhajovali lednovou výhru 2:1 a také dnes slavnějšího soupeře notně potrápili. Pioliho tým v reakci na vedoucí gól Thea Hernándeze citelně polevil. Druhému gólu byl blízko pouze jednou. V nastavení prvního poločasu nedisponovali střeleckým štěstím a v 59. minutě tak přišel šok. Daniel Maldini dal gól svému vlastnímu klubu a vzhledem k tomu, že vzápětí neplatila nádherná trefa Tonaliho, platil nerozhodný stav až do emocionálně vypjatého závěru. Domácím tekly nervy a až v 89. minutě je akrobatickým volejem vysvobodil střídající Olivier Giroud. Francouz byl kvůli svlečenému dresu vyloučen, takže Milánu bude proti Cremonense chybět. Stejně tak se vykartoval kapitán Theo Hernández.

90+7

90+6
    Tonali je ve druhé půli u všeho podstatného. Nyní na sebe vzal protiútok. Míč nikomu nepůjčil a ve finále přivodil Drągowskému vcelku snadný zákrok.

90+5
    Kiwior se naštvaně ohnal po Rebićovi, který ho fauloval. Fabrri už to nebude řešit a dává pokyn k jednomu z posledních nákopů z Drągowského produkce.

90+4
    Jednoduchým nákopem získali hosté rohový kop. Verde ho kopl na přední tyč, ale tečovaná hlavička Caldary zapadla přímo do Tătăruşanovy náruče.

90+3
    Sandro Tonali skončil kvůli kolizi s Ampaduem v bolestech ve středovém kruhu. Žlutou kartu ale obdržel on sám.

90+1
    Střídání v týmu Spezia Calcio:
    ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Dávid Strelec.

90+1
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Malick Thiaw.

90
    Giroud se nechal unést emocemi. Svlékl dres a automaticky dostal žlutou kartu, která pro něj byla už druhá. AC bude dohrávat v oslabení.
    89. Olivier GIROUD - 2:1

89
    AC Milán právě vstřelil branku!
    Rossoneri v poslední minutě normální hrací doby nejspíše rozhodují o vydřené výhře! Na Tonaliho diagonální centr si u zadní tyče naběhl OLIVIER GIROUD a impozantním volejem z akrobatické pozice vymazal ze hřiště bránícího Hristova i brankáře Drągowského, kterému to šlo do protipohybu.

88
    Nervózní koncovku obohatila další žlutá karta. Po faulu na Tomoriho si ji prohlédl stoper Mattia Caldara.

87
    Ani z něj nic vzácného nevykvetlo. Balon se přes celou délku hřiště posunul ke kopačkám Cipriana Tătăruşana.

86
    De Ketelaere mohl profitovat z tečované střely Thea Hernándeze. Hosté ho rychle dostoupili a postarali se o to, že se bude kopat jenom roh.

85
    Drągowski se na zadní čáře utkal s Leãem, který předvedl dost nebezpečnou akrobatickou vložku. Míč bude patřit Spezii.

84
    Verde to měl před sebou trochu otevřené. Zkusil vystřelit, jenže pomalu letící míč nemohl Tătăruşana jakkoliv potrápit.

Michal Břuchanský

Branky: 21. Hernández (Binnásir), 89. Giroud (Tonali) – 59. Maldini (Bourabia)

Karty:   40. Binnásir (ACM), 63. Messias (ACM), 83. Hernández (ACM), 83. Giroud (ACM), 90+3. Tonali (ACM) – 74. Ampadu (SPZ), 81. Ellertsson (SPZ), 83. Nzola (SPZ), 88. Caldara (SPZ)   90. Giroud (ACM)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:13.
    AC Milán: Tătăruşanu – Kalulu, Gabbia, Tomori, Hernández (C) – Binnásir (46. Tonali), Krunić – Messias (72. Rebić), Díaz (72. De Ketelaere), Leão (90+1. Thiaw) – Origi (72. Giroud).
    Náhradníci: Jungdal, Mirante – Adli, Bakayoko, Ballo-Touré, Kjaer, Pobega, Vranckx.

Trenér: Stefano Pioli

Spezia Calcio: Drągowski – Ampadu, Kiwior, Caldara – Amian (54. Reca), Ekdal (90+1. Strelec), Bourabia (C) (68. Ellertsson), Agudelo (68. Hristov), Holm – Maldini (68. Verde), Nzola.
    Náhradníci: Zoet, Zovko – Beck, Ferrer, Nguiamba, Sala, Sanca, Sher.

Trenér: Luca Gotti

Rozhodčí: Fabrri – Miele, Vono