Empoli – Sassuolo 1:0 (kon.) | Salernitana – Cremonese 2:2 (kon.) | Atalanta BC – Neapol 1:2 (kon.)
AC Milán – Spezia 2:1 (kon.)
US Salernitana 1919
2:2 (2:1)
US Cremonese
Sobota 05.11.2022, 15:00 • Stadio Arechi, Salerno • Italská Serie A • 13. kolo

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 14:10. (17:06:07)

Salernitana nedokázala skvěle rozehraný zápas dovést do vítězného konce, přestože až do poslední minuty základní hrací doby vedla. V 84. minutě kapitán domácích Federico Fazio fauloval ve vápně Zanimacchiu. Rozhodčí nejprve faul neodpískal, po zhlédnutí záznamu však svůj verdikt opravil.
    Daniel Ciofani penaltu neproměnil po skvělém zákroku Luigiho Sepeho. Míč do brány sice dorazil Michele Castagnetti, gól nicméně neplatil, protože Castagnetti vběhl do vápna moc brzo. Ciofani kopal penaltu znovu, Sepe ji znovu zneškodnil, ale znovu jen vyrazil míč před sebe a tentokrát už míč do sítě dorazil sám Ciofani. Hosté byli ve druhém poločase nebezpečnější a vyrovnání si zasloužili.
    Salernitana zůstává na 10. místě, Cremonese se bodově dotahuje na Sampdorii a nechává na posledním místě tabulky Veronu. Oba tyto týmy však mají ještě zápas 13. kla před sebou. Domácí příští týden pojedou na hřiště Fiorentiny, hosté doma přivítají AC Milán.

90+9

90+7
    Fazio je v pořádku a domácí se vracejí k míči. Moc času jim však už nezbývá.

90+6
    Na zemi skončil kapitán Federico Fazio a bude muset být ošetřen.

90+5
    Tonny Vilhena vyslal přízemní střelu z velké dálky, mířil však hodně mimo.

90+2
    Domácí se vydávají do útoku a chtějí ještě výsledek zvrátit na svou stranu.

90
    Žlutou kartu za protesty proti rozhodčímu obdržel Luigi Sepe. Ten je opravdu smolařem posledních minut. Dokázal zneškodnit obě penalty, přesto je srovnáno.

90
    Nastaveno bude sedm minut.
    90. Daniel CIOFANI - 2:2

90
    Cremonese právě vstřelilo branku!
    DANIEL CIOFANI znovu penaltu nedal, Sepe ale opět jen vyrazil před sebe. Tentokrát už to nebyl Castagnetti, ale právě Ciofani, kdo dorážku proměnil. Nakonec je tedy opravdu srovnáno na 2:2!

88
    Castagnetti nejspíš vběhl do vápna dřív, než mohl, proto bude Ciofani kopat penaltu znovu.

88
    Tak pozor, penalta se bude opakovat!

87
    Daniel Ciofani sice penaltu neproměnil, Luigi Sepe ale jen vyrazil míč před sebe. Nejrychleji u něj byl MICHELE CASTAGNETTI, jež doklepl míč do sítě!

86
    Fazio zřejmě druhou žlutou kartu nedostane. Míč si na penaltový puntík staví Daniel Ciofani.

85
    Byla nařízena penalta pro Cremonese!

85
    Rozhodčí se jde podívat na video!

84
    Že by další potenciální penalta? Luca Zanimacchia skončil na zemi po souboji s Faziem, když na něj letěl centr. Fazia už navíc má žlutou kartu.

82
    Střídání v týmu Salernitana:
    odchází Ivan Radovanović a Boulaye Dia, přichází Emil Bohinen a Erik Botheim.

Šimon Vokurka

Branky: 3. Piątek, 38. L. Coulibaly – 12. Okereke (Tsadjout), 90. Ciofani (pen.)

Karty:   8. Fazio (SAI), 90. Sepe (SAI) – 40. Hendry (CRM), 44. Sernicola (CRM)

Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 14:10.
    US Salernitana 1919: Sepe – Brún, Lovato (49. Pirola), Fazio (C) – Mazzocchi, Candreva (67. Vilhena), Radovanović (82. Bohinen), L. Coulibaly, Bradarić – Dia (82. Botheim), Piątek (67. Bonazzoli).
    Náhradníci: Fiorillo, Micai – Capezzi, Iervolino, Kastanos, Maggiore, Sambia, Valencia.

Trenér: Davide Nicola

US Cremonese: Carnesecchi – Aiwu, Hendry, Ločošvili – Sernicola, Meïté (80. Castagnetti), Quagliata (67. Valeri), Buonaiuto (C) (67. Zanimacchia) – Pickel – Tsadjout (76. Afena-Gyan), Okereke (76. Ciofani).
    Náhradníci: Saro, Sarr – Acella, Ascacibar, Báez, Escalante, Ghiglione, Milanese, Vásquez.

Trenér: Massimiliano Alvini