Chelsea – Arsenal 0:1 (kon.) | Aston Villa – Manchester Utd. 3:1 (kon.) | Southampton – Newcastle 1:4 (kon.)
West Ham – Crystal Palace 1:2 (kon.) | Tottenham – Liverpool 1:2 (kon.)
Southampton FC
1:4 (0:1)
Newcastle United
Neděle 06.11.2022, 15:00 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 15. kolo
    Straky vyloupily další město, tentokrát ztratil všechny body Southampton

Domácí začali slibně, v 10. minutě vystrašil Popeho Ward-Prowse. Hosté odpověděli o čtvrt hodiny později Wilsonovou střelou kolem tyče. Ve 34. minutě musel Southampton střídat, zraněného Lariose nahradil belgický talent Lavia. Hned potom střelecky procitl už několik týdnů nezastavitelný Miguel Almirón a Newcastle šel do vedení. Před koncem poločasu chtěl zvýšit náskok Longstaff, jeho hlavička však proletěla nad břevnem. V nastavení měl na noze vyrovnání Elyounoussi, jenže v těžkém zakončení u zadní tyče selhal.

Druhý poločas byl o poznání gólovější. V 58. minutě se prosadil Chris Wood a krátce na to poslal Newcastle do trháku Joe Willock. Na zajištěnou obranu United nemohl Southampton dlouho najít lék, teprve na konci dal Romain Perrauld aspoň čestný gól. Jenže poslední slovo patřilo Strakám, které na St. Mary's Stadium uloupily všechny body, když Bruno Guimarães zvýšil na konečných 4:1. (17:04:58)

Držení míče: 56% : 44%.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:2.
    Rohy: 8:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 7:10.

90+4
    90+1. Bruno GUIMARÃES - 1:4

90+1
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Poslední slovo ale mají Straky. BRUNO GUIMARÃES převzal přihrávku před hranicí vápna, prvním dotekem si srovnal míč a druhým ho kopl kolem Ćalety-Cara a Salisa přesně k pravé tyči. Gavin Bazunu tam skočil příliš pozdě a lovil míč ze své sítě počtvrté.

90
    Rozhodčí nastavil stejně jako v první půli 4 minuty.
    89. Romain PERRAUD - 1:3

89
    Southampton právě vstřelil branku!
    Alespoň čestný gól pro Southampton zařídil ROMAIN PERRAUD. Za obranu ho poslal Salisu, autor gólu před bekem ve skluzu zasekl do lepší pozice a potom pravačkou vypálil neomylně k pravé tyči, kde byl dostatek prostoru.

87
    To Southampton se ze složité situace u vlastního vápna vymanil, rychlým kontrem získal roh a po odvráceném centru ještě jeden. Na ten si naskočil Joe Aribo a povedenou hlavičkou namířenou pod břevno protáhl Popeho.

85
    Při další akci Newcastlu byl Elliott Anderson zdvojen a nakonec zahnán až k rohovému praporku, odkud nebylo cesty zpět.

83
    Jenže ztráta míče zapříčinila rychlý brejk, který u laviček táhl Allan Saint-Maximin. Kdosi mu tam z druhé vlny nabíhal, ale nedorozumění připravilo Newcastle o šanci na zakončení.

82
    Southampton na útočné polovině. Ward-Prowseho centr odvrácen k Aribovi, který zahájil novou kombinaci.

81
    Střídání v týmu Newcastle United:
    ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Elliott Anderson.

80
    ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Javier Manquillo.

79
    V přerušené hře zůstává na trávníku sedět Miguel Almirón. A v tuto chvíli už je jasné, že v životní formě hrající Paraguayec dnes další góly nepřidá.

78
    Praporek rozhodčího vyletěl nenávratně vzhůru. Southamptonský Romain Perraud byl přistižen v ofsajdu.

76
    Čtvrt hodiny před koncem čeká na Southampton těžký, takřka nadlidský, úkol: dohnat třígólovou ztrátu.

75

Lukáš Jasoněk

Branky: 89. Perraud (Salisu) – 35. Almirón, 58. Wood (Murphy), 62. Willock (Trippier), 90+1. Guimarães (Saint-Maximin)

Karty:   75. Lavia (SOT)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 7:10.
    Southampton FC: Bazunu – Perraud, Bella-Kotchap (72. Ćaleta-Car), Salisu, Larios (34. Lavia) – Ward-Prowse (C), Maitland-Niles – Walcott (64. Edozie), S. Armstrong (64. Aribo), Elyounoussi – C. Adams (64. A. Armstrong).
    Náhradníci: McCarthy – I. Diallo, Mara, Lyanco.

Trenér: Ralph Hasenhüttl.

Newcastle United: Pope – Trippier (C) (80. Manquillo), Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Willock (73. Saint-Maximin) – Almirón (81. Anderson), C. Wilson (46. Wood), Murphy (64. Shelvey).
    Náhradníci: Darlow – R. Fraser, Lascelles, Targett.