Leverkusen – Union Berlín 5:0 (kon.) | Freiburg – Kolín nad Rýnem 2:0 (kon.)
SC Freiburg
2:0 (0:0)
1. FC Kolín nad Rýnem
Neděle 06.11.2022, 17:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 13. kolo

Freiburg začal aktivně. Hned ve druhé minutě měl první šanci Ginter, který po nahrávce proti noze na hranici vápna trefil jenom soupeře. Chvíli na to protáhl Schwäbeho střelou pod břevno Grifo. Na druhé straně prověřil schopnosti Flekkena Kainz. V 15. minutě podržel Kolín Marvin Schwäbe, a to jak při ráně Doana zpoza vápna, tak při ještě nebezpečnější dorážce Gregoritsche. Potom se dlouho nic nedělo, teprve před pauzou zakončil hostující Schirí z dobré pozice před brankou nad břevno.

Góly začaly padat až po návratu hráčů z kabin. Ten první dal v 53. minutě Woo-Jong Džong, na jeho trefu navázal o jedenáct minut později Michael Gregoritsch. Před druhým gólem měl Freiburg štěstí, že zřejmě Maina nedokázal potrestat chybu brankáře Flekkena, jenž při odkopu nastřelil Tiggese. Od druhé vstřelené branky už Freiburg svého soupeře k ničemu vážnému nepustil a dokráčel si pro vítězství 2:0, které ho po debaklu Unionu v Leverkusenu vyneslo na druhé místo bundesligové tabulky. (19:30:50)
    Freiburg využil debakl Unionu k posunu na druhé místo

Držení míče: 54% : 46%.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:4.
    Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:10.

90+3

90+2
    Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Kingsley Schindler).

90+1
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Yannik Keitel.

90
    Přímo na stadionu sleduje zápas 34 700 diváků. A většina z nich bude odcházet spokojena.

90
    Rozhodčí nastavil 3 minuty.

90
    ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Roland Sallai.

90
    ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Nils Petersen.

89
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
    ze hřiště odchází Eric Martel, přichází Mathias Olesen.

89
    Centr na přední tyč odvrácen, nový centr odhlavičkován a trma-vrma na hranici vápna rovněž zažehnána. Tady si to Freiburg pohlídal.

88
    Konečně se Kozlové nadechli k závěrečnému tlaku a před koncem klasické hrací doby rozehrají roh.

86
    Freiburg uvnitř vápna. Ricu Doan s Lukasem Küblerem se chystali protlačit míč za obranu, ale proti přesile měli minimální šanci na úspěch.

85
    Místo očekávaného tlaku Kolína hraje s míčem Freiburg, a ještě k tomu na útočné polovině. Tady to na žádné drama, natož zvrat nevypadá.