Buffalo – Arizona 1:4 (kon.) | New Jersey – Calgary 3:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:4 (kon.)
Philadelphia – St. Louis 5:1 (kon.) | Ottawa – Vancouver 4:6 (kon.) | Toronto – Vegas 3:4 (po pr.)
Detroit – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.) | Tampa – Edmonton 2:3 (kon.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.)
Seattle – Nashville 5:1 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 1:0 (kon.)

2. Brayden Point (TBL) 0+2
    3. Jack Campbell (EDM) 35 zákroků, 1 OG, úspěšnost 94,6 % (04:25:00)

Třetí třetina a tedy i celý zápas je u konce. Tampa už v první minutě poslední části skórovala. Pak se jí podařilo dokonce vyrovnat, ale opět zaúřadoval videorozhodčí a gól kvůli předcházejícímu ofsajdu neplatil. Tampa už další vstřelit nedokázala i navzdory velkému tlaku v power-play, a z utkání tak odchází poražena. Edmonton naopak utne třízápasovou sérii proher.

59:30
    Posledních třicet sekund zápasu, pokud domácí nevyrovnají, je tady. Nyní o zkoušel znovu Kučerov, ale nyní neuspěl.

59:10
    Stamkos a Kučerov zkoušeli pálit každý z jiné strany. Edmonton ale zatím skvěle odoává talku blesků.

58:45
    Edmonton se ke kotouči dostal, ale vyhodil ho velmi rychle přes všechny čáry, a tak se píská icing.

58:23
    Lightning jsou usazeni v pásmu, ale střelba zatím chybí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Vasilevsij vystartoval z branky pryč. Tampa hraje v obranném pásmu!

57:19
    Vasilevskij ještě zůstal v brance a bylo to dobře, protože soupeř nahodil kotouč přím na domácí svatyni.

56:45
    Tampa se snaží protečovávat kotouče do pásma a držet ho co nejvíc, aby se už připravila na hru bez gólmana.

55:36
    Bellemare si parádně obhodil soupeře a zatáhl puk za branku. Nepodařilo se mu ale naservírovat kotouč před branku.

54:40
    Edmonton se dopustil ofsajdového přestupku a tak se bude vhazovat před modrou čarou.
    52:00 Neuznaný gól - Maroon

52:00
    Tampa právě vstřelila branku! Ani tento gól ale neplatí a radost PATRICKA MAROONA, který dostrkal kotouč z dorážky za záda brankáře, byla předčasná. Gólů totiž předcházel ofsajd, který odhalil videorozhodčí při coach challenge Edmontonu.

51:29
    Jeden z hostů inkasoval pas před branku, ale nedokázal kotouč umístit k tyči do volného místečka.

51:07
    Tampa se zformovala ve svém pásmu a rychle přenesla útok do útočné třetiny.

50:14
    Kučerovova rána z dálky skončila jen ve výstroji Jacka Campbella.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 10. Hagel (Kučerov, Point), 41. Killorn (Perbix, Point) – 8. Foegele (R. McLeod), 23. McDavid (Nugent-Hopkins, Barrie), 25. Draisaitl (McDavid)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman (A), Perbix, Sergačjov, Foote, Cole – Kučerov, Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos (C) – Colton, Naměstnikov, Koepke – Perry (A), Bellemare, Maroon.
    Trenér: J. Cooper

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Kulak, Barrie, Murray – Puljujärvi, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Hyman, Draisaitl (A), E. Kane – Ryan, R. McLeod, Foegele – Yamamoto, Holloway, Shore.
    Trenér: J. Woodcroft

Rozhodčí: J. Herbert, G. Rank