Manchester City – Brentford 1:2 (kon.) | Bournemouth – Everton 3:0 (kon.) | Liverpool – Southampton 3:1 (kon.)
Nottingham – Crystal Palace 1:0 (kon.) | Tottenham – Leeds 4:3 (kon.) | West Ham – Leicester 0:2 (kon.)
Newcastle – Chelsea 1:0 (kon.) | Wolverhampton – Arsenal 0:2 (kon.)
Tottenham Hotspur
4:3 (1:2)
Leeds United
Sobota 12.11.2022, 16:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 16. kolo

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:7. (17:55:01)

To byl zápas jaký v Premier League jsme zvyklí vídat! Leeds dnes sahal po bodech, předvedl velmi dobrý výkon a třikrát v zápase vedl. Jenže klíčový moment se odehrál v 81. a 83. minutě, kdy na stranu Spurs celý zápas převrátil dvěma zásahy Bentancur. Ve zbytku utkání už Leeds neměl síly na vyrovnání.

90+4

90+3
    Kolmici se pokusil dostihnout Fernandez, ale Davies byl připraven na svém místě. Navíc vybojoval pro domácí vhazování.

90+2
    Leeds se nastěhoval na útočnou polovinu, ale Spurs působí v obraně kopaktním dojmem. Hosté to budou mít těžké.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Lucas Moura.

89
    Střídání v týmu Leeds United:
    ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Joe Gelhardt,
    ze hřiště odchází Rasmus Kristensen, přichází Mateo Fernández.

87
    Adams zcela nesmyslně zastavil soupeře faulem a vidí podruhé žlutou kartu a tím pádem jde ze hřiště ven.

85
    Na hranici šestnáctky si připravil střelu Kane, ale obrana Leedsu skvěle zablokovala. Nicméně Spurs začali hrát na vyšší obrátky.
    83. Rodrigo BENTANCUR - 4:3

83
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Tak to je obrat jako hrom! Ještě pár minut zpět Spurs prohrávali, ale nyní poprvé v zápase vedou! Skvěle to na pravé straně udělal Kulusevski, který po individuální akci připravil míč před poloprázdnou branku pro RODRIGA BENTANCURA a ten dokonává obrat. Asistence: Dejan Kulusevski.

82
    Tottenham nadále tlačí na soupeře, vyrovnávací branka jim očividně znovu vlila čerstvou krev do žil.

81
    I potřetí je vyrovnání! Centr Dohertyho se sice hostům podařilo odvrátit, jenže jen do prostoru, kde byl postavený RODRIGO BENTANCUR a ten po rychlém zpracování tvrdou střelou propálil Mesliera.

79
    ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Luke Ayling.

78
    Odpovědět se snažil Bissouma střelou z velké vzdálenosti, ale tenhle pokus neměl zdaleka šanci na úspěch.
    76. RODRIGO - 2:3

76
    Leeds právě vstřelil branku!
    Aktivita ve druhém poločase nezůstala bez odezvy. Hostující fotbalisté získali balon na polovině hřiště a dokázali díky dvěma rychlými přihrávkami dostat do šance RODRIGA, který se trefil nádhernou ránou ke vzdálenější tyči. Asistence: Marc Roca.

74
    Na levém křídle se pokusil individuálně prosadit Summerville a vytvořil si prostor pro střelu, jenže trefil jen před sebou blokujícího obránce.

Ondřej Krásný

Branky: 25. Kane, 51. Davies, 81. Bentancur, 83. Bentancur (Kulusevski) – 10. Summerville (Aaronson), 43. Rodrigo (Kristensen), 76. Rodrigo (Roca)

Karty:   57. Bentancur (TOT) – 49. Roca (LDS), 71. T. Adams (LDS)   87. T. Adams (LDS)

Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:7.
    Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Dier, Lenglet (57. D. Sánchez), Davies – Emerson Royal (57. Doherty), Höjbjerg, Bentancur, Perišić – Kulusevski (90. Moura), Kane, Richarlison (69. Bissouma).
    Náhradníci: Forster – Gil, Skipp, Spence, Tanganga.

Trenér: Antonio Conte

Leeds United: Meslier – Kristensen (89. M. Fernández), Koch, Cooper (C), Struijk – T. Adams, Roca (79. Ayling) – Gnonto (46. S. Greenwood), Aaronson, Summerville – Rodrigo (89. Gelhardt).
    Náhradníci: Robles – Firpo, Llorente, Gyabi, Perkins.

Trenér: Jesse Marsch