Toronto – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Washington – Tampa 5:1 (kon.) | Dallas – San Jose 4:5 (kon.)
Seattle – Minnesota 0:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 1:4 (kon.) | Florida – Edmonton 2:4 (kon.)

2. Jason Zucker (PIT) – 1+0
    3. Wiliam Nylander (TOR) – 1+0 (03:59:30)

Je tu konec. Ani přes veškerou snahu nedokázal domácí celek srovnat skóre po brance Pittsburghu na začátku třetiny. O ten se postaral Brock McGinn, který využil chybné rozehrávky domácího celku. Ke konci třetiny ještě Toronto zkusilo hru bez gólmana, ale ta skončila jen další brankou hostů

59:48 Jake GUENTZEL - 2:4

59:48
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JAKE GUENTZEL už jen pečetí výhru hostujícího celku gólem do prázdně klece. Asistence: Sidney Crosby.

59:02
    Toronto je stále usazené v útoku, jde si vytváří gólovou šanci.

58:02
    Domácí se dostávají do útoku a Kallgren odjíždí na střídačku.

57:28
    Domácí celek se dostává do útoku a Kallgren už pokukuje po střídačce. To by si ale domácí tým musel kotouč udržet. Což se jim nepovedlo, protože střechu Nylandera zachytili hostující obránce.

56:58
    Hosté se usazují v pásmu, kde kombinují co se dá, ale zatím nevystřelili ani jednou.

56:06
    Toronto se dokázalo dostat do přečíslení dva na jednoho, ale celá akce končí tím, že kotouč byl zblokován do ochranné sítě.

55:22
    Domácí už nemají na srovnání moc času a proto se snaží využít každé šance na srovnání. Pittsburgh ale chce také vsítit ještě jednu branku, takže jde neohroženě dopředu.

54:47
    Nakonec se kotouče ujímá Toronto, které s ním jde do útoku. Jejich puk ale nakonec překazil odpískaný ofsajd.

54:09
    Puk zůstává ve středním pásmu, kde se ho u mantinelu snaží získat oba celky.

53:18
    Hru přerušuje Kallgren, který vyzrál na střelu k horní tyčce.

52:28
    Toronto po nějaký době opět zaváží puk do útočné třetiny, ale zde o něj rychle přišlo a Pittsburgh jde znovu do akce.

51:36
    Kotouč si drží na hokejkách hosté, ti jsou sice stále usazeni v útoku, ale nepřichází žádné střely.

50:48
    Tvrdá střela z mezikruží byla nakonec tečovaná jedním z domácí hráčů přesně do masky Kallgrena, který se trochu lekl a proto je hra přerušena.

50:06
    Ze strany domácích nakonec nepřišla žádná střela a po nepřesné přihrávce se ke kotouči dostávají hosté, kteří stále chtějí navýšit své vedení.

49:30
    Toronto které rozjelo akci zpoza své brány se usazuje v útoku, kde se snaží dostat o střelecké pozice.

Natálie Poláčková

Branky a nahrávky: 14. Aston-Reese (Malgin, Kämpf), 38. Nylander (Rielly, Marner) – 20. Malkin (Ruhwedel), 22. Zucker (Malkin, M. Pettersson), 42. McGinn (Heinen), 60. Guentzel (Crosby)

Toronto Maple Leafs: Källgren (Petruzzelli) – Rielly (A), Liljegren, Brodie, Holl, Giordano, Sandin – Kerfoot, Matthews (A), Marner – N. Robertson, Tavares (C), Nylander – Bunting, Engvall, Järnkrok – Aston-Reese, Kämpf, Malgin.
    Trenér: Sheldon Keefe

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – M. Pettersson, Letang (A), Petry, Dumoulin, Rutta, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, Malkin (A), Rakell – McGinn, Carter, Heinen – Hållander, Poehling, Archibald.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: StPierre, Joannette – Shewchyk, Murray

Diváci: 19 229