Toronto – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Washington – Tampa 5:1 (kon.) | Dallas – San Jose 4:5 (kon.)
Seattle – Minnesota 0:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 1:4 (kon.) | Florida – Edmonton 2:4 (kon.)

3. Claude Giroux (OTT) 0+2 (21:53:59)

Claude Giroux se poprvé vrátil na led Philadelphie v jiném dresu a poté, co se dočkal před utkáním poděkování za všechno, co pro Flyers jako člen týmu a kapitán odvedl, se podílel dvěma přihrávkami na výhře Ottawy, která sice od sedmé minuty prohrávala 0:1 a v průběhu celého zápasu byla zasypávána střelami domácích, ale střelecky se od té chvíle prosazovala pouze ona. Napřed v 15. minutě vyrovnal Chabot, pak ve 40. a 47. minutě využil dvě přesilovky DeBrincat a skóre uzavřel trefou do prázdné branky Stützle.

59:35
    Utkání se už pouze dohrává.

59:00
    DeBrincat se hádá s Deslauriersem a následne i se Seelerem. Rozhodčí musí na ledě trochu krotit vášně.

58:28
    Zakázané uvolnění hostů.

57:40
    Na Flyers už je znát, že možnému zázraku přestali věřit. A tak Ottawa poměrně hladce odvrací útoky soupeře, což jí v tuto chvíli bohatě stačí.
    56:06 Tim STÜTZLE - 1:4

56:06
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Nejspíš je hotovo. TIM STÜTZLE, přestože byl při svém útoku faulován, dotlačil i pohledem kotouč do prádné branky Philadelphie a zvyšuje na 4:1. Asistence: Brady Tkachuk.

55:40
    A hodně rychle domácí odvolávají brankáře!

55:30
    Philadelphii se nezadržitelně krátí čas, potřebuje si vytvořit tlak na branku soupeře.

54:55
    Komerční přestávka.

54:44
    Do menších obtíží se dostal také Hart, který riskoval rozehrávku i přes najíždějícího Girouxe. Vytlačil ho ale na zadní mantinel a situaci ustál.

54:04
    Domácí dál tlačí, Hayes ale hledá recept na Talbota marně.

53:43
    A v rychlém sledu přichází další dva zákroky! Napřed vykopl betonem střelu Hayese a následně se postaral i o nebezpečnou dorážku, která letěla směrem do branky z prostoru v mezikruží.

53:16
    Hra je znovu přerušena. Vhazovat se bude před brankou Talbota, který dnes zachytil už 34 ze 35 střel domácích.

52:30
    Pokud o rychlou odpověď ze strany domácích. Laughtonovo nahození ale nikdo z domácích nedorážel.

52:20
    Mohlo být svým způsobem rozhodnuto! DeBrincat, toužíc po hattricku, se prodral skrz obranu až před branku Philadelphie. Harta nakonec svým zakončením ale neohrozil, spíš ohrozil sám sebe, když brankáře Flyers přeletěl hlavou napřed. Hra ale pokračuje.

50:57
    Hamonic obětavě zblokoval střelu Tippetta, ale náraz puku do jeho nohy přinejmenším hodně štípnul. Odskakuje směrem na střídačku.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 7. Hayes (Konecny, Farabee) – 15. Chabot (Giroux, B. Tkachuk), 40. DeBrincat (B. Tkachuk, Stützle), 47. DeBrincat (Brassard, Giroux), 57. Stützle (B. Tkachuk)

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – DeAngelo, Provorov, Sanheim, Braun, Ristolainen, Seeler – Hayes, Konecny, Tippett – Farabee, Laughton (A), Allison – Sedlák, MacEwen, Cates N. – Laczynski, Frost, Deslauriers.
    Trenér: John Tortorella

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Bernard-Docker, Chabot (A), Sanderson, Hamonic, Brännström, Holden – Stützle, B. Tkachuk (C), Giroux (A) – DeBrincat, Batherson, Brassard – Motte, M. Joseph, Pinto – Watson, Kastelic, Kelly.
    Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: Pochmara, Schlenker – Gibbons, Gawryletz

Diváci: 16 912