Augsburg – Bochum 0:1 (kon.) | W. Brémy – RB Lipsko 1:2 (kon.) | Hertha – Kolín nad Rýnem 2:0 (kon.)
Hoffenheim – Wolfsburg 1:2 (kon.) | Leverkusen – Stuttgart 2:0 (kon.) | Schalke – Bayern 0:2 (kon.)
Werder Brémy
1:2 (0:1)
RB Lipsko
Sobota 12.11.2022, 15:30 • Wohninvest Weserstadion, Brémy • Německá Bundesliga • 15. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:34:50)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:11. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:8.

Brémy kvůli výhrám Wolfsburgu a Mönchengladbachu klesly o dvě pozice a přezimují na devátém místě. Lipsko se minimálně do zítřka posunulo před Freiburg a Union na druhý flek.

Lipsko prodloužilo sérii neporazitelnosti na třináct zápasů. V Brémách to nemělo jednoduché. Ve vyrovnané partii ale bylo efektivnější, což poprvé ukázal ve třinácté minutě skórující André Silva. Býci vedli do 57. minuty, kdy ve velkém stylu vstřelil první bundesligový gól Groß. Roseho svěřenci ale zachovali klid. V útočné fázi umně kombinovali v rychlosti a právě to jim v 71. zařídilo vítěznou trefu Schlagera. Werderu se poté naskytlo už jen pár slabých hlaviček Füllkruga.

90+4

90+4
    Ole Werner se rozohnil kvůli evidentnímu Burkeho faulu. Moc ho neuklidnila ani žlutá karta, kterou dnes viděli už oba hlavní kouči.

90+3
    Werder maximálně zjednodušil hru a během několika desítek sekund vygeneroval hned několik centrů. Poslední dva zlikvidoval s turbanem hrající Orbán.

90+2
    Marcel Halstenberg uvnitř vápna postrčil Füllkruga. Ten šel ochotně k zemi, ale na zisk pokutového kopu to bylo hodně málo.

90+1
    Nastavují se 4 minuty.

90
    Füllkrug obdržel od Niklase Schmidta další pas na hlavu. Tou nyní bránu trefil, ale míči nedal tolik razance, aby s ním měl Blaswich těžkou práci.

89
    Býci rozjeli další šňůru precizních přihrávek. Niklas Schmidt ji každopádně překazil, když nepustil do koncovky Olma.

88
    Fanoušci Werderu se ještě snaží své hochy vyburcovat k intenzivnímu finiši. Předešlé minuty byly spíše klidnější, což pochopitelně Lipsku vyhovuje více.