Augsburg – Bochum 0:1 (kon.) | W. Brémy – RB Lipsko 1:2 (kon.) | Hertha – Kolín nad Rýnem 2:0 (kon.)
Hoffenheim – Wolfsburg 1:2 (kon.) | Leverkusen – Stuttgart 2:0 (kon.) | Schalke – Bayern 0:2 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:0 (1:0)
VfB Stuttgart
Sobota 12.11.2022, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 15. kolo

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek víkendu a všem Benediktům ještě dnes všechno nejlepší k svátku! (17:29:00)

Fauly: 11:10

V posledním ligovém kole před mistrovstvím světa Leverkusen vítězí nad konkurentem v boji o záchranu. Domácí byli po celé utkání lepší, v prvním poločase Stuttgart nepustili k žádné výraznější šanci. Druhá půle byla nakonec z obou stran divočejší, ale obrana Bayeru stále fungovala velmi dobře. Stuttgart proto musel otevřít hru, což je proti hráčům, jako jsou Moussa Diaby či Jeremie Frimpong, logicky velmi riskantní. Domácí toho skutečně využili, jeden z protiútoků proměnili v gól z rohového kopu a poslední minuty dohráli beze strachu.

90+4

90+4
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Timothy Fosu-Mensah.

90+3
    ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Ayman Azhil.

90+2
    Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Adam Hložek).

90+2
    Adam Hložek napálil míč do zdi, ale po odrazu ho sám sebral a zamířil s ním do levého rohu. Tam se k němu přihnalo několik soupeřů, český mladík si proti nim pomohl faulem.

90+1
    Jeremie Frimpong v podstatě sám doběhl s balónem hluboko na útočnou polovinu, kde byl nakonec faulovaný. V nastaveném čase tak domácí ještě dostanou možnost ohrozit soupeřovu bránu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+1
    Ten mířil na přední tyč, kde si s ním domácí obrana poradila.

90
    Hostům nezbylo nic jiného, než poslat další vysoký nákop na Guirassyho, bude z toho alespoň rohový kop.

89
    Všichni hráči Leverkusenu už jsou na vlastní polovině, ale stále velmi rychle napadají soupeře, takže je ani nepouštějí k útočným akcím.

88
    Centr z levé strany prolétl až k Hincapiému, od nějž se ale míč odrazil ke Guirassymu. Ten byl ale nakonec z obou stran bráněn, takže zakončil nepřesně.

87
    ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Daley Sinkgraven,
    ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Karim Bellarabi.

86
    Hosté centr přetáhli na protější stranu, odkud ho poměrně rychle vraceli zpátky doprava. Ten druhý pas ale nebyl přesný, Hiroki Ito balón neudržel na hrací ploše.

85
    Rychlá akce Stuttgartu končí s míčem za Hrádeckého bránou, bude následovat rohový kop z pravé strany.