Mönchengladbach – Dortmund 4:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
4:2 (3:2)
Borussia Dortmund
Pátek 11.11.2022, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 15. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek pátečního večera. (22:29:17)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 5:10. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:12.

Domácí Mönchengladbach dokázal v derby Borussií porazit na domácím hřišti Dortmund 4:2. První poločas derby Borussií přinesl fantastický ofenzivní fotbal z obou stran a naopak šíleně prostupné obrany. Výsledkem bylo hned pět branek. Skóre otevřeli už ve čtvrté minutě domácí, po přihrávce Hofmanna se prosadil Jonas Hofmann . V 19. minutě bylo srovnáno, po exkluzivní přihrávce se z voleje prosadil Julian Brandt. Ve 26. minutě poslal domácí opět do vedení halvou po standardní situaci Rámí Binsibajní a o čtyři minuty vedl Gladbach už 3:1, když se po krásném sólu prosadil Marcus Thuram. Pět minut před přestávkou pak stihli hosté ještě snížit na 2:3, z dorážky se prosadil Nico Schlotterbeck. Ve druhém poločase už padla jen jedna regulérní branka, už ve 47. minutě se prosadil vůbec poprvé v sezóně Kouadio Koné. V 68. minutě se pak ještě po nezištné přihrávce Thurama trefil Hofmann, tato branka byla ale nakonec odvolána kvůli předchozímu Thuramovu faulu na Hummelse.

90+5

90+5
    Centr Hazarda z pravé strany sice Olschowskému vypadl, ale nebyl tam nikdo z hráčů Dortmundu, který by toho mohl využít.

90+4
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Luca Netz.

90+2
    Antonios Papadopoulos fauloval Nathana Ngoumoua a domácí budou rozehrávat ze středu pole.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Nathan Ngoumou.

89
    Modeste sice se Scallym souboj o míč nevyhrál, ale hosté budou alespoň vhazovat.

88
    ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Ko Itakura.

87
    Francouzský útočník Dortmundu Anthony Modeste dostal míč do ofsajdu, takže akce hostů končí.

86
    Ze standardní situace Gladbachu sice nebylo nic, ale to za tohoto stavu nemusí domácí až tak mrzet.

85
    Salih Özcan si pomáhal v souboji o míč rukama a fauloval Jonase Hofmanna.

84
    Do zakončení se dostal z hranice šestnáctky Modeste, jeho střela pravačkou ale mířila přesně do náruče Olschowského.

83
    Thorgan Hazard se střetl ve vzdušeném souboji o míč s Rámím Binsibajním a podle rozhodčího fauloval.

82
    Hráči Gladbachu si nyní trochu zbytečně zkomplikovali rozehrávku a nakonec o míč na polovině hřiště přišli.

81
    Sražený centr Thorgana Hazarda budou žlutočerní zahrávat rohový kop z pravé strany.

Petr Sumbal

Branky: 4. J. Hofmann (Stindl), 26. Binsibajní (J. Hofmann), 30. Thuram (Stindl), 47. Koné (J. Hofmann) – 19. Brandt (Bellingham), 40. N. Schlotterbeck

Karty:   9. Stindl (MNC) – 26. Hummels (DOR), 35. Guerreiro (DOR)

Borussia Mönchengladbach: Olschowsky – Scally, Friedrich, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné (88. Itakura) – J. Hofmann (90+4. Netz), Kramer (C) (46. Herrmann), Stindl (90. Ngoumou) – Thuram.
    Náhradníci: Brüll – Borges Sanches, Jantschke, Reitz, Lainer.

Trenér: Farke

Borussia Dortmund: Kobel – Süle, Hummels (C) (78. Papadopoulos), N. Schlotterbeck (59. Modeste), Guerreiro – Bellingham, Can (59. Özcan) – Reyna (46. Hazard), Brandt, Malen (71. Adeyemi) – Moukoko.
    Náhradníci: Meyer – S. Coulibaly, Pasalič, Passlack.

Trenér: Terzič

Rozhodčí: Jablonski – Thierelt, Koslowski