Neapol – Udinese 3:2 (kon.) | Sampdoria – Lecce 0:2 (kon.) | Bologna – Sassuolo 3:0 (kon.)
Bologna FC
3:0 (1:0)
US Sassuolo Calcio
Sobota 12.11.2022, 20:45 • Stadio Renato Dall'Ara, Bologna • Italská Serie A • 15. kolo

Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z jasné výhry. Už v 50. minutě to bylo o dvě branky, když po rychlém kontru přihrál Soriano na Marka Arnautoviće a ten střelou po zemi navýšil náskok. Sassuolo se sice snažilo o nějakou reakci, jenže směrem kupředu to moc neklapalo a Skorupski tak v brance domácích neměl moc práce. Jeho spoluhráči zkušeně hlídali vedení a v závěru udeřili ještě jednou. V 78. minutě se pěknou křížnou ranou prezentoval Lewis Ferguson a když o deset minut později nesnížil pěknou patičkou Pinamonti, skončil duel výsledkem 3:0. Po této výhře je Bologna na průběžném 11. místě s 19 body, Sassuolo je na 14. místě s 16 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:55:21)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 1:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:6.

90+4

90+3
    Ještě jeden centr do vápna domácích, v souboji o míč uspěl Skorupski, ten byl navíc faulován Álvarezem.

90+2
    Na tribunách se už slaví, čeká se jen na závěrečný hvizd sudího.

90+1
    Kličkovanou předvedl Kyriakopoulos, přes jednoho soupeře sice přešel, ten další mu už ale na hranici vápna vystavil stopku.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

89
    Poslední chvíli se opravdu hrají jen na polovině domácích, ti ale brání své území v souvislém bloku a nepouští soupeře do bezprostřední blízkosti.
    88. Pinamontiho pěkná patička

88
    Tohle by si ale gól zasloužilo. Ve vápně si zpracoval Pinamonti a i když byl zády k brance, tak zkusil patičku, která pro Skorupskiho nebyla úplně snadná!

87
    Po kombinaci se míč dostal do vápna, Harroui ovšem nepřešel přes Domíngueze.

86
    Sassuolo se snaží o alespoň korekci hodně nepovedeného výsledku, jenže vše končí několik metrů před vápnem...

85
    Skorupski si skryl míč ve svých rukavicích, zkušeně několik okamžiků počkal a až poté rozehrál.

84
    Střídání v týmu Bologna FC:
    ze hřiště odchází Adama Soumaoro, přichází Joaquin Sosa.

84
    ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Musa Barrow.

83
    Střídat se bude i na domácí straně, tam to bude dokonce dvojnásobná změna.

82
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
    ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Abdou Harroui.

81
    Nákop za obranu Bologni, Skorupski s tím neměl žádné problémy.

Aleš Pur

Branky: 30. Aebischer (Lucumi), 50. Arnautović (Soriano), 78. Ferguson (Domínguez)

Karty:   16. Soumaoro (BLG)

Bologna FC: Skorupski – Posch, Soumaoro (84. Sosa), Lucumi, Lykogiannis – Medel (77. N. Moro), Ferguson – Aebischer (68. Orsolini), Domínguez, Soriano (C) – Arnautović (84. Barrow).
    Náhradníci: Raffaelli, Bardi – E. Vignato, Schouten, Sansone, Cambiaso, De Silvestri, Zirkzee.

Trenér: Thiago Motta

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan (66. Kyriakopoulos), Ayhan, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi (82. Harroui), Obiang (54. D. Berardi), Thorstvedt (46. Henrique) – Traorè (54. Álvarez), Pinamonti, Lauriente.
    Náhradníci: Zacchi, Pegolo – Erlić, Ceïde, Marchizza, Romagna, L. D'Andrea, Ruan, Antiste.

Trenér: Alessio Dionisi

Rozhodčí: Pezzuto – Bercigli, Cecconi