Jihlava – Litoměřice 2:5 (kon.) | Sokolov – Vsetín 3:2 (kon.) | Šumperk – Prostějov 2:3 (po pr.)
Pardubice B – Přerov 1:3 (kon.) | Poruba 2011 – Slavia 7:0 (kon.) | Frýdek-M. – Kolín 2:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
HC Slavia Praha
Pondělí 14.11.2022, 18:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 20. kolo

Tak toto byla jízda snů i zmaru! Podle úhlu pohledu obou týmů
    Pro RT TORAX parádní odpověď na první vzájemné utkání sezóny a pro Slavii černá můra a první vysoká prohra pod novým trenérem.
    Porubané si třetí třetinu vyloženě užívali a hned v druhé minutě navýšil vedení Aaron Berisha zametením puku ještě před slejdem Málka. O dvě minuty později předvedl lakrosovou fintu zpoza brány Dominik Hriníčko a mladého Romana Málka vyhnal z brankoviště. Tomáš Volevecký nabudil slavistickou obranu k lepší práci a inkasoval po odchytaných osmi minutách z hole Daniela Krenželoka, jenž si vyjel až do kruhu a taháčkem dostal kotouč mezi betony.
    V závěru třetiny měla vícero možností skórovat Slavia, ale za Dolejšem zazvonila pouze tyč. Nakonec druhé čisté konto sezóny uhájil a to i za pomoci spoluhráčů v poli. (20:32:06)

59:37
    Tyč po Všetečkově ráně zazvonila za Dolejšem.

58:49
    Mrňa napadá rozehrávku Střondaly.

58:10
    Všetečka s Žejdlem zkouší odčarovat Dolejšovi druhou nulu sezóny.

57:49
    Do pásma zaváží puk Poletín, ale dlouho se Slavia v pásmu nezdrží. Hru otáčí Vildumetz.

57:10
    Klikorka krouží s pukem v obranné třetině a hledá volného útočníka.

56:25
    Vachovec míří mezi obránce a střela končí na zadním mantinelu.

55:48
    Domácím zabránil skórovat Žovinec. Volevecký vykryl střelu Gřeše.

54:50
    Nepovedená akce Šoustala s Šlahařem, kdy druhému jmenovanému puk projel mezi bruslemi, když stál sám v brankovišti.

Dnešní utkání sleduje 1 526 diváků.

53:40
    Icing hostů.

52:50
    Szathmáry napřáhl na střelu, ale puk mu z čepele sjel.

52:10
    Pokus Kerna končí na betonech. Následná střela Růžičky se minula se třemi tyčemi.
    51:50 Daniel KRENŽELOK - 7:0

51:50
    Poruba právě vstřelila branku!
    Dělovka DANIELA KRENŽELOKA prošla Voleveckému mezi betony. Asistence: Aaron Berisha a Jakub Šlahař.

51:22
    Volevecký čelí střele Gřeše a dorážka Vachovce je uklizena do lapačky.

50:58
    Hostům dnes nevychází vůbec nic.

50:06
    Icing Poruby. Slavia přichází k pásmu velmi snadno.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 14. Vachovec (Krenželok), 19. Christov (Hrníčko), 20. Šoustal (Vachovec), 25. Šlahař (Pšurný, Voráček), 42. Berisha (Pšurný, Šlahař), 44. Hrníčko (Klimíček, Střondala), 52. Krenželok (Berisha, Šlahař)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Klimíček, Lemcke, Urbanec (C), Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Šlahař, Pšurný (A), Berisha – Vildumetz, Toman, Karafiát – Christov, Střondala, Hrníčko.
    Trenér: Jiří Režnar

HC Slavia Praha: Málek (44. Volevecký) – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Roth, Hejda, Szathmáry, D. Němeček – Mrňa, Žejdl, Simon – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Havrda, Růžička, Kern – Pšenička, Poletín (A), Strnad.
    Trenér: Daniel Tvrzník

Rozhodčí: Skopal, Vrba – Veselý, Peluha

Diváci: 1 526