Minnesota – San Jose 2:3 (1:2 po s.n.) | Boston – Vancouver 5:2 (kon.) | NY Rangers – Arizona 4:1 (kon.)
Tampa – Washington 6:3 (kon.) | Seattle – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Ottawa – NY Islanders 2:4 (kon.)
Seattle Kraken
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Winnipeg Jets
Pondělí 14.11.2022, 02:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Utkání je u konce a nakonec jsou spokojenější hosté, přitom Seattle byl blizoučko k výhře... Domácí se vrátili do vedení ve 48. minutě, kdy Brandon Tanev ranou k tyčce překonal Ritticha a s postupujícím časem začali urputně bránit své pásmo. A to se jim dařilo. Dokázali ubránit dvě oslabení, ale to třetí v úplném závěru už ne. Šest vteřin před koncem srovnal skóre Blake Wheeler a šlo se do prodloužení. To netrvalo ani minutu, když se v přečíslení dva na jednoho trefil Mark Scheifele a rozhodl o výsledku 2:3. Seattle je po tomto výsledku v Pacifické divizi na třetím místě s 19 body, Winnipeg je v Centrální divizi lídrem taktéž s 19 body.

V dalším utkání se Seattle představí 18. listopadu doma od 4:00 proti New York Rangers, Winnipeg ve stejný den od 2:00 přivítá Anaheim.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:10:40)

Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Domácí Burakovsky při snaze o útok ztratil puk, hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Morrissey přihrál na volného MARKA SCHEIFELEHO a ten okamžitou střelou překonal marně se přemisťujícího Jonese – 2:3. Asistence: Josh Morrissey.

60:28
    Morrisseyho sklepnutí z levé strany Jonese nevystrašilo, situaci si u tyčky pohlídal.

60:01

60:00
    59:54 Blake WHEELER - 2:2

59:54
    Tak to hosté zvládli! Ještě se vrátili do útočného pásma, Connorovu střelu Jones pouze vyrazil před sebe, u brankoviště číhající BLAKE WHEELER dorazil puk za brankovou čáru a potrestal tak Soucyho klukovinu. Srovnáno na 2:2! Asistence: Kyle Connor, Neal Pionk.

59:41
    Puk letí ven z pásma.

59:34
    Je to tak, domácí Carson Soucy dal Duboisovi zezadu ránu do hlavy a dostal dvě minuty za hrubost.

59:34
    Na ledě zůstal ležet hostující Dubois, vypadá to, že se ještě bude vylučovat.

59:00
    Obrovský závar hostů na brankovišti, Jones ale vyřešil i tohle a srazil puk k rohu.

58:46
    Po vyhraném buly hostů v útočném pásmu střílel Morrissey, jeho rána z první skončila na plexi za brankou.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Eberle (Dunn, Burakovsky), 48. B. Tanev (Bjorkstrand, Gourde) – 31. Scheifele (Gagner, Connor), 60. Wheeler (Connor, Pionk), 61. Scheifele (Morrissey)

Seattle Kraken: Mar. Jones (Hellberg) – Larsson (A), Dunn, Schultz, Soucy, Borgen, Olofsson – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Eberle (A), Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde, B. Tanev – Kuhlman, Geekie, Donato.
    Trenér: Dave Hakstol

Winnipeg Jets: Rittich (Hellebuyck) – Pionk, Morrissey (A), Schmidt, Dillon, DeMelo, Samberg – Appleton, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Dubois, Perfetti – Jonsson Fjällby, Lowry (A), Mäenalanen – Gagner, D. Gustafsson, Eyssimont.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Furlatt, Halkidis – Toomey, Hughes

Diváci: 17 151