Litoměřice – Zlín 5:2 (kon.) | Třebíč – Poruba 2011 2:0 (kon.) | Sokolov – Jihlava 1:2 (kon.)
Prostějov – Vsetín 1:3 (kon.) | Slavia – Frýdek-M. 1:2 (0:1 po s.n.) | Kolín – Pardubice B 2:1 (kon.)
Přerov – Šumperk 4:3 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
VHK ROBE Vsetín
Středa 16.11.2022, 18:00 • ZS Prostějov • Chance liga • 21. kolo

Vsetín čelil ve třetí třetině tlaku Prostějova. Hlavně v závěrečných minutách. Jestřábům se podařilo jednou překonat Žukova a poté doslova nepustili Vsetín z jejich pásma. Nicméně další puk už za záda Žukova nedokázali dostat a musí dnes pogratulovat soupeři, který byl v koncovce efektivnější. Dá se konstatovat, že domácí byli na tom herně o něco lépe, ale Žukov byl dnes výraznou oporou v brance Valachů. (20:26:03)

59:29
    Až po hodně dlouhé době se Vsetín dokázal osvobodit a dostal puk alespoň do středního pásma.

59:08
    Nicméně čas domácím dochází, ale stále operují v pásmu soupeře.

58:55
    1 381 diváků sleduje závěr zápasu, kdy se Jestřábi ještě snaží dramatizovat zápas.

58:41
    Pěnčík vypálil a puk se před brankou odrazil mimo branku Vsetína.

58:14
    Vsetín se ne a ne dostat ze svého pásma. Rozhodně si koleduje o další branku.

57:58
    Jáchym vystřelil střelou zápěstím a puk se otřel o horní tyčku! Prostějov i svou druhou power play hraje velmi solidně.

57:27
    Jáchym rozehrál na Kubeše, který měl prostor na levé straně, ale nedokázal přihrávku lehce zpracovat.

57:09
    Prostějov ihned poslal puk na branku. Žukov jej udržel ve své výstroji. Vsetínu se nyní daří kouskovat hru, což jim asi vyhovuje.

56:53
    Vhazování v pásmu Vsetína a Brízgala je opět na střídačce.

56:40
    Žukov si pohlídal střelu z úhlu a taky následnou střelu od mantinelu. Prostějovu se opět daří dostat Vsetín pod tlak v jejich pásmu.

55:49
    Michal Hryciow nic nevymýšlel a bezpečně vyhodil puk, tak aby nedošlo k icingu.

55:18
    Hráč Prostějova si u modré čáry vzal příliš velké sousto a Vsetínu se podařilo vyvézt hru do středního pásma.

54:56
    Oddechový čas pro tým VHK ROBE Vsetín. Ten jej notně potřebuje, neboť pět minut do konce je ještě dlouhá doba a Vsetín se dostává pod tlak.

54:56
    Skrumáž před brankou, kdy puk ještě byl ve hře, ale rozhodčí se upísknul a přerušil hru.

54:28
    Nahození od Poledny šlo jen kousek mimo pravou tyčku vsetínské branky. Vsetín se dostává pod tlak.

54:02
    Zajímavostí je, že Vsetín ještě v této sezóně nehrál prodloužení!

53:25
    Prostějovu tato branka určitě dodá potřebnou sílu do závěrečných minut a uvidíme, zda se jim podaří vsítit kontaktní branku.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 54. Venkrbec (T. Jáchym) – 32. Přikryl (O. Němec, Sihvonen), 39. Sihvonen (Přikryl, O. Němec), 41. Berger (Rob)

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Brízgala) – Kubeš, Valenta, Malák, Benda, Poledna, Pěnčík – V. Burian, T. Jáchym (C), Jiránek (A) – Hašek, Vlach, Jansa – Slanina, Venkrbec, Jandus – Kysela, Čmiel, Maruna.
    Trenér: A.Totter

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Voženílek, Ondračka, Hryciow, O. Němec, Smetana (A) – Š. Bláha, Jonák (C), Berzinš – Rob, Sihvonen, Přikryl – Berger, Půček, Lichanec – Klímek, Hořanský, Štefka – Vítek (A).
    Trenér: J. Weintritt

Rozhodčí: Čáp, Hucl – Otáhal, Roupec

Diváci: 1 381