Tampa – Dallas 5:4 (po pr.) | Montreal – New Jersey 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 2:5 (kon.)
Buffalo – Vancouver 4:5 (kon.) | Florida – Washington 5:2 (kon.) | Columbus – Philadelphia 5:4 (po pr.)
Nashville – Minnesota 2:1 (kon.) | Anaheim – Detroit 3:2 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:5 (kon.)
Nashville Predators
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Minnesota Wild
Středa 16.11.2022, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:52:21)

Hvězdy utkání

1. Juuse Saros (NSH) – 32 zákroků
    2. Matt Duchene (NSH) – 1+1
    3. Ryan Johansen (NSH) – 0+2

Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Marc-André Fleury (MNS) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92%, odchytal 57:47
    Juuse Saros (NSH) – 32 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97%, odchytal 60:00

Statistiky
    Střely na bránu: 25 – 33 | Přesilová hra: 1/5 – 0/5 | Trestné minuty: 24 – 22
    Nashvile si po Rangers poradil shodným výsledkem i s Minnesotou.

Hned po konci utkání vznikla ještě mezi hráči větší roztržka, která však už na výsledku tohoto zápasu nic nezmění. Minnesota sice hned zkraje třetí třetiny dokázala snížit na rozdíl jediné branky, když se trefil Gaudreau.

Jenže další branku už Wild nepřidali, a tak nakonec Nashvillu opět stačili k vítězství dvě vstřelené branky, když základy své výhry domácí položili už v první třetině.

Nashville Predators tedy nakonec zvítězili i nad Minnesotou Wild poměrem 2:1.

59:59
    Po dvou minutách za hrubost ještě do statistik dostávají Dante Fabbro (NSH) a Joel Eriksson Ek (MNS).

59:48
    Forsberg nyní velmi chytře poslal kotouč podél mantinelu tak, aby se ani nepískalo zakázané uvolnění.

59:28
    Střela Kaprizova od modré čáry je sražena do rohu kluziště.

59:08
    Boldyho nahození jen proletělo kolem domácí brány.

58:52
    Forsberg zkoušel přes celé kluziště trefit opuštěnou klec Minnesoty, avšak jeho pokus byl hodně nepřesný a je odpískáno zakázané uvolnění Nashvillu.

58:29
    Kotouč se z rohu kluziště najednou odrazil k bráně přímo na hůl Erikssona Eka, kterému se však z velké blízkosti nepodařilo překonat Sarose.

58:11
    Minnesota Wild si bere svůj oddechový čas.

58:11
    Addisonova střela z levé strany útočného pásma byla sražena až do ochranné sítě za bránou Predators.

58:08
    Fleury míří na svou střídačku!

57:22
    Gadreau nahodil puk na Sarose, který chytil touš svou lapačkou a domácí brankář ho následně rychle rozehrál, aby se nevhazovalo v obranném pásmu Preds.

57:05
    Jankowski hned po přejetí modré čáry vystřelil směrem na hostující bránu, kde si Fleury připsal úspěšný zákrok a následně byla hra přerušena, protože hostující klec byla vykotvena ze své základní pozice.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 12. Niederreiter (R. Johansen, Duchene), 13. Duchene (R. Johansen, Josi) – 41. F. Gaudreau (Zuccarello, Kaprizov)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), A. Carrier, McDonagh, Lauzon – F. Forsberg, Pärssinen, Granlund (A) – Trenin, Jankowski, Jeannot – Niederreiter, R. Johansen, Duchene – Co. Smith, Sissons, Tolvanen.
    Trenér: John Hynes

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, F. Gaudreau, Zuccarello – Boldy, Rossi, M. Foligno (A) – Shaw, Eriksson Ek, Dewar – Beckman, Steel, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Sutherland, Halkidis – Gibbons, Fournier

Diváci: 17 159