Přerov – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.) | Motor ČB – Liberec 2:3 (po pr.) | K. Vary – Slavia 3:2 (1:0 po s.n.)
HK MD Šumperk – Poruba 2:7 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 0:2 (kon.)
HC Litvínov – Sparta 2:3 (1:2 po s.n.) | Tábor – Havlíčkův Brod 2:3 (po pr.) | Pardubice – Mountfield HK 1:6 (kon.)
Jihlava – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Kladno – Hvězda Praha 5:4 (po pr.) | Olomouc – Zlín 1:7 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC ZUBR Přerov
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 17.11.2022, 13:00 • MEO Arena, Přerov • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z dnešního utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek svátečního dne. (15:39:52)

Slezané v tabulce skupiny C odskočili druhým Vítkovicím na rozdíl tří bodů, ale ostravský celek má zápas k dobru. Polepšil si i Přerov, který navýšil náskok na sedmý Šumperk na tři body. I tento tým má zápas k dobru.

Oceláři nakonec byli lepší v samostatných nájezdech a odvezou si z Přerova dva body, když dva ze tří nájezdů proměnil Šimon Pohludka. V přerovském týmu se trefil pouze Dobřecký, což na druhý bod bylo málo.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
    Autorem vítězné branky je ŠIMON POHLUDKA.

9. série
    1:2
    Kurial musel dát, rozhodl se pro bekhendovou kličku, ale puk nedokázal dostatečně zvednout. Milota srazil lapačkou kotouč k ledu vedle branky.

9. série
    1:2
    Pohludka dostal třetí šanci a tu využil, střelou kolem betonu překvapil Ryšavého a Oceláři jdou do vedení!

8. série
    1:1
    Šťastnému při bekhendové kličce ujel puk od hokejky.

8. série
    1:1
    Holub byl blízko gólu, ale trefil levou tyč.

7. série
    1:1
    Pohanka si najel před Milotu a prudkou střelou trefil beton třineckého gólmana.

7. série
    1:1
    Sikora zamíchal s pukem před Ryšavým, pak vystřelil, ale bez gólového efektu.

6. série
    1:1
    Ani Dobřecký při svém druhém pokusu neuspěl.

6. série
    1:1
    Pohludka jel podruhé, střelou zápěstím trefil Ryšavého lapačku.

5. série
    1:1
    Blaha zkusil kličku do bekhendu, ale přehodil i přerovskou branku.

5. série
    1:1
    Dušan Ševčík zamíchal s pukem před třineckým brankářem a pak vypálil mezi betony. Milota je včas srazil k sobě a puk vyrazil.

4. série
    1:1
    Sikora rovněž neuspěl proti přerovskému brankáři.

4. série
    1:1
    Matěj Ryšavý zamíchal s pukem před Milotou a následně vystřelil do třineckého brankáře.

3. série
    1:1
    Rybnikár zkoušel vymíchat Ryšavého, ale puk mu ujel od hole.

3. série
    1:1
    Dobřecký po krátkém míchání prudce vystřelil a překonal Milotu.

2. série
    0:1
    Dravecký zkusil rozpohybovat brankáře Ryšavého, ale ten roztáhl beton a zablokoval jeho střelu.

2. série
    0:1
    Kurelovič na třineckého gólmana střelou do levé strany nevyzrál.

1. série
    0:1
    Pohludka byl daleko přesnější a pokusem mezi betony prostřelil Ryšavého.

1. série
    0:0
    Jako první se k samostatnému nájezdu postavil Janek, ale střelou mezi betony Milotu nepřekonal.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení měli více ze hry Oceláři, vybojovali si i krátkou přesilovou hru, ale nakonec gól nepadl a o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Oceláři se dostali po buly ke střele, ale Pohludka z pravé strany nepřekonal gólmana Ryšavého.

64:51
    Třinecký trenér si vzal oddechový čas.

64:51
    Třinec si v závěru prodloužení zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty za podrážení byl vyloučen Ondřej Polame.

64:31
    V obrovské šanci se ocitl Blaha, který dostal přihrávku přímo před branku, ale rychlou kličkou nedokázal vyzrát na Ryšavého. Puk poslal vedle branky.

63:55
    Kurelovič se snažil prodrat před branku, ale tísněný nedokázal usměrnit puk za záda gólmana Miloty.

63:05
    Pohludka si ze středního pásma najel do levého kruhu, odkud zápěstím vystřelil vedle branky.

61:38
    Na druhé straně tečoval přihrávku Kuriala před brankou Dobřecký, ale brankář Milota jeho střelu vyrazil.

61:06
    Pohludka střelou z levého kruhu orazítkoval tyč přerovské branky!

60:46
    Před branku se zkoušel protančit Blaha, ale nedokázal zakončit.

60:01

Ocelářům se ve třetí části povedlo vyrovnat a zajistit si minimálně bod z tohoto utkání. O tom dalším se rozhodne v prodloužení, případně v dovednostní soutěži.

60:00

59:21
    Špatná střela přerovského hráče odstartovala brejk Ocelářů, ti se rázem dostali do situace dva na jednoho, Mikula to vzal na sebe a vsadil na střelu do levého horního růžku přerovské branky. Brankář Ryšavý natáhl svou ruku a gólovou střelu odrazil mimo branku!

58:48
    Střelu od modré čáry v podání třineckého obránce zachytil gólman Ryšavý. Rozhodčí následně přerušili hru.

58:33
    Třinečtí tuto přesilovku nevyužili, domácí jsou na ledě v pěti.

57:51
    Po přihrávce zpoza branky pálil z levého kruhu Pohludka, ale gólman Ryšavý prudkou střelu odrazil do druhého rohu.

56:57
    Po přihrávce Holuba pálil od modré Mrtka, jeho střelu před brankou tečoval Urbánek, ale gólman Ryšavý puk dokázal vyrazit vedle sebe. Urbánek už pak nedokázal dorazit puk za klečícího gólmana.

56:32
    V závěru třetí třetiny si Oceláři zahrají přesilovku. Na dvě minuty byl vyloučen Kryštof Janek za napadení.

56:10
    Po buly střílel z první Pohludka, ale jeho prudká pokus odrazil gólman Ryšavý nad horní tyč.

55:49
    Ryšavý opět v akci, tentokrát po střele jednoho z Ocelářů od levého mantinelu. I s tímto pokusem soupeře si věděl rady.

55:40
    Dravecký nahrál na levou stranu Solowskému, který vypálil na branku. Gólman Ryšavý měl akci pod kontrolou a puk zneškodnil.

54:24
    Oceláři jsou v plném počtu a Mrtka zle zatopil domácím, když svou střelu od modré čáry schoval za chumel hráčů před brankou. Gólman Ryšavý natáhl ruku a puk zkrotil.

53:24
    Rybnikár vybruslil od pravého mantinelu až před branku, odkud vystřelil, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

52:57
    Dravecký odpálil puk až za přerovskou branku, kde jej zachytil holí gólman Ryšavý.

52:20
    Ocelářům se podařilo vyhodit puk do útočného pásma.

52:11
    Třinečtí zakombinovali u střídačky a chybovali při střídání, v jednu chvíli bylo Ocelářů na ledě šest. Trest odpyká Weiss.

50:20
    Po přihrávce zpoza branky zakončoval z bezprostřední blízkosti pravděpodobně Macek, ale nedokázal puk dostat za záda gólmana Miloty.

49:48
    Na druhé straně po křížné přihrávce Urbánka střílel z první Mikula, ale gólman Ryšavý jeho pokus dokázal vyrazit.

48:55
    Dobša hledal prudkou přihrávkou od levého mantinelu před brankou Kureloviče, ale tomu puk projel kolem bruslí.

48:45
    Milota opět v akci, když do lapačky schoval střelu přerovského hráče zpoza pravého kruhu.

48:16
    Polame se dostal ke střele z levého kruhu, brankář Milota puk dobře viděl a schoval jej do výstroje.

47:54
    Z levé strany si najel před branku Pohludka, ale prudkou střelou do horní poloviny branky donutil k zásahu gólmana Ryšavého.

47:28
    A nyní je na ledě i druhý vyloučený Holub.

47:05
    Oceláři už jsou ve čtyřech a mají puk na hokejkách.

46:40
    Domácí vyslali dvě střely zpoza pravého kruhu, ale s oběma si poradil brankář Milota, stejně jako s třetím pokusem, kdy nepustil soupeře k dorážce.

45:53

45:25
    S Oceláři to nevypadá vůbec dobře, protože po faulu Holuba za brankou budou hrát ve třech. Třinecký hráč je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

44:44
    Přesilovku si zahrají domácí. Na dvě minuty za podražení byl vyloučen třinecký Urbánek.

43:33
    Dravecký přihrávkou přes obránce vysunul za obranu Hebara, který si najel do levého kruhu a prudce vypálil vedle branky.

42:57
    Třinec právě vstřelil branku!
    I Oceláři využívají přesilovou hru. Nahození Draveckého od modré čáry propadlo přes chumel hráčů, kde puk tečoval MICHAL RYBNIKÁR a dostal puk do domácí branky! Asistence: Vladimír Dravecký, Šimon Pohludka – 2:2!

42:28
    Domácím se povedlo puk vyhodit až do útočné třetiny.

42:04
    Mrtkovo nahození od modré čáry brankář Ryšavý dobře viděl a vyrazil puk do rohu.

41:47
    Domácí se bránili zuby, nehty, Hebar přihrávkou zpoza branky našel Barnu, který nedokázal ani nadvakrát dostat puk do branky přes Ryšavého beton. V další akci fauloval před brankou Dobřecký a Třinec si zahraje přesilovou hru. Domácí hráč byl vyloučen na dvě minuty za krosček.

40:01

Vyrovnaný zápas na ledě, ale ve výsledku jsou na tom o něco lépe domácí. Přerovští dokázali potrestat faul Blahy a gólem Ševčíka od modré čáry se dostali do vedení 2:1, které budou chtít v poslední třetině udržet. Pokud chtějí Oceláři vycestovat s nějakými body, budou muset přidat na aktivitě a zvýšit důraz před brankou.

40:00

39:59
    V poslední sekundě ještě zkusil vystřelit po buly Urbánek, ale Ryšavý střelu dobře viděl a puk vyrazil.

39:52
    Na druhé straně si o něco lépe vedl Mráček, ale jeho střela po ledě k bližší tyči nepřekvapila gólmana Milotu, který puk schoval do lapačky.

39:25
    Dravecký zkusil vypálit od modré čáry, ale netrefil branku. O nic lépe si nevedl ani jeho kolega Solowski.

38:14
    Nahození Blahy od modré čáry nedolétlo k brankáři Ryšavému, puku se zmocnili domácí obránci.

37:26
    Pohludka si najel levou stranou do kruhu, odkud zápěstím vystřelil do horní poloviny branky. Gólman Ryšavý kotouč vyrazil za branku.

36:47
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerovští bleskově využili přesilovou hru. DUŠAN ŠEVČÍK si na modré čáře vyměnil puk s Dobřeckým, následně natáhl ke střele a pokusem do levé poloviny třinecké branky prostřelil Milotu! Asistence: Adam Dobřecký – 2:1!

36:34
    Milota si poradil s nahozením Ševčíka od modré čáry, následovalo nahození z levé strany a závar před třineckou brankou, který končí zdviženou pravicí hlavního rozhodčího. Třinec jde do čtyř, na dvě minuty byl vyloučen Blaha za krosček.

34:33
    Nahození Solowského od modré čáry zkoušel tečovat před brankou Hebar, ale ze vzduchu usměrnil puk pouze za branku.

33:04
    Holub vypíchl puk přerovským obráncům na modré čáře, najel si před gólmana Ryšavého, ale na něj forhendovou kličkou nevyzrál.

32:07
    Po přihrávce Rybnikára od pravého mantinelu střílel z první z mezikruží Mikula a nechybělo moc, aby puk zaletěl do přerovské branky, jen pár decimetrů.

30:20
    I ve druhé třetině vidíme hodně soubojové utkání se spoustou nepřesných přihrávek a zbytečných nahození po mantinelu.

28:29
    Solowski vypálil od modré čáry, ale jeho prudká střela prolétla kolem Ryšavého lapačky až do zadního mantinelu.

27:37
    Nahození Urbánka od modré čáry zastavil tělem bránící Kurial.

27:00
    Třinečtí jsou v plném počtu.

26:20
    Nahození Ševčíka se odrazilo od Miloty před přerovského hráče, ale rychlou reakci měli třinečtí hokejisté, kteří puk od nohou přerovského hráče odpálili.

25:27
    Zpoza pravého kruhu dvakrát vystřelil Šťastný, první střela proletěla kolem pravé tyče, druhá skončila v Milotově lapačce.

24:52
    Přerov si zahraje přesilovou hru. Dvouminutový trest si odpyká Tobias Sajdok za nedovolené bránění.

23:59
    Domácí nevyužili chyby gólmana Miloty, který za brankou přišel o puk. Rychlá přihrávka před branku skončila na třineckých hokejkách.

23:22
    Byrtus po buly pálil od modré čáry, ale i s tímto pokusem si Ryšavý poradil a betonem vyrazil puk do rohu hřiště.

23:02
    Ryšavý v akci, když po buly zneškodnil střelu Draveckého.

22:33
    Dobša si najel z pravé strany do útočného pásma a těsně za modrou vystřelil puk na branku. Gólman Milota střelu odrazil vyrážečkou do ochranné sítě.

21:30
    Nahození Byrtuse od modré čáry se odrazilo od jednoho z hráčů mezi kruhy mimo hrací plochu.

21:03
    Urbánek dostal dlouhou přihrávku od modré čáry do levého kruhu a zápěstím vystřelil na branku, gólman Ryšavý si s pukem poradil a střelu kryl.

20:20
    Nahození Holuba od modré čáry se odrazilo před brankou k Mikulovi, který z bezprostřední blízkosti trefil jen natažený beton přerovského brankáře!

20:01

První třetina nabídla více bojovný hokej s minimem šancí na jedné i druhé straně. Jako první se do vedení dostali hráči Třince, když se prosadil Mikula. Domácí vyrovnali v 11. minutě, kdy důraz před brankou ukázal Pekr a dotlačil puk za Milotova záda. I proto po první třetině svítí na ukazateli skóre stav 1:1.

20:00

19:29
    Rybnikár pronikl po pravé straně až mezi kruhy, kde přenechal puk Bláhovi, ale ten mezi soupeřovými hráči nedokázal dostat puk do branky.

18:40
    Nahození ze středního pásma končí v Milotově lapačce. Ten si na puk počkal zkušeně jako baseballový chytač.

17:29
    Po nahození Mrtky se puk odrazil k jeho spoluhráči číhajícímu u pravé tyče domácí branky, ale ten z bezprostřední blízkosti přestřelil horní tyčku.

16:30
    Milota musel znovu do akce, když schoval do lapačky nahození přerovského hráče z pravého rohu.

15:58
    Vynikající střela Mikuly z pravého kruhu, brankář Ryšavý měl s kotoučem problémy, ale dojíždějící Barna puk nedokázal dorazit do branky.

15:14
    Nepříjemná střela Holuba z pravé strany, brankář Ryšavý prudkou střelu vyrazil, ale nevěděl kam. Nakonec puk vyplul vedle branky.

14:32
    Nahození Draveckého od modré čáry trefilo jen jeho spoluhráče číhajícího před brankou.

13:47
    Po přihrávce Mikity od modré čáry se do střelecké pozice dostal Weiss, ale pokusem z levého kruhu trefil jen gólmana Ryšavého.

13:13
    Třinečtí si zahrají druhou přesilovku, na dvě minuty za krosček byl vyloučen Josef Mráček.

11:03
    Velká šance Přerova! Domácí se vykombinovali do vynikající akce, Kurial přihrál před branku Matěji Ryšavému, který zkusil vyzrát na Milotu bekhendovou střelou pod horní tyč, ale třinecký gólman puk vyrazil vedle branky!

10:16
    Domácí vyrovnávají! Nahození Wasserbauera od modré čáry Milota vyrazil pouze před sebe, tam prokázali dobrý důraz Šťastný s CARLEM KURELOVIČEM a druhý jmenovaný dorazil puk za záda třineckého gólmana! Asistence: Tomáš Šťastný, Marek Wasserbauer – 1:1!

08:50
    Na druhé straně si připsal zákrok také Milota, který zneškodnil akci přerovského Šťastného.

08:34
    O tu se nyní postaral Dravecký, který nahodil puk od pravého mantinelu. Gólman Ryšavý puk schoval do lapačky.

08:05
    Oceláři se točí s pukem v útočném pásmu, jenom tomu chybí přesnější střela.

06:29
    Závar před přerovskou brankou končí prvním gólem! Před Ryšavým se ideálně zorientoval Pohludka, který přihrál do volného prostoru MARCELI MIKULOVI. Třinecký útočník už měl lehkou pozici a poslal puk do zcela odkryté branky! Asistence: Šimon Pohludka, Michal Rybnikár – 0:1!

05:28
    Weiss zkusil bekhendovou přihrávkou nahrát z pravého kruhu před branku, ale byl sražen na led. Puku se zmocnili domácí hráči.

05:06
    Po střele od levého mantinelu si připsal zákrok gólman Ryšavý.

04:17
    Šťastný zavezl puk do útočného pásma, po sérii přihrávek se kotouč dostal na modrou, odkud zkusil vystřelit Polame, ale trefil jen nejbližšího třineckého hráče.

03:45
    Přerovští se prvnímu oslabení bez větších problémů ubránili.

02:43
    Třinečtí se zkoušejí usadit v útočném pásmu, ale moc se jim to nedaří.

01:44
    Oceláři si zahrají přesilovou hru. Pohanka poslal u mantinelu jednoho z třineckých hráčů bez puku na led a čeká ho dvouminutový trest za nedovolené bránění.

00:29
    Třinečtí jeli do situace dva na dva, Pohludka to vzal na sebe, vystřelil z mezikruží, ale brankář Přerova puk dokázal zkrotit.

00:09
    Hned v úvodu se domácí dopustili nepřesné přihrávky, z toho vyplynulo zakázané uvolnění.

00:01

HC ZUBR Přerov: V. Ryšavý (Šejba) – Polame (A), Janek (C), Udovenko, Pohanka, Ševčík, Wasserbauer – Kurial, Šindler, Červenka, Dobřecký, M. Ryšavý, Dobša (A), Šťastný, Mráček, Macek, Kurelović, Pekr.
    Trenér: David Kudělka.

HC Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – Dravecký (A), Solowski, Byrtus, Mrtka, Čmiel, Holub – Blaha, Rybnikár, Urbánek, Granečný, Weiss, Sajdok, Hebar, Pohludka (A), Barna, Sikora (C), Mikula.
    Trenér: Marek Malík.

Rozhodčí: Maťašovský – Přecechtěl, Kaprál.

Dobrý den, ve čtvrtek od 13:00 budeme společně sledovat v Extralize dorostu (skupina východ) souboj 13. kola mezi domácím Přerovem a hosty z Třince.

HC ZUBR Přerov se nachází na 6. místě tabulky se šestnácti body se skóre 20:35. Přerov v posledních dvou duelech neinkasoval branku! V tomto utkání to však budou mít domácí hodně těžké, protože budou hostit Oceláře z Třince.

Ondřej Polame – 5 bodů (2+3).

HC Oceláři Třinec jsou s třiadvaceti body a skóre 54:26 lídrem této skupiny Extraligy dorostu. Ve skupině východ se tak zatím mohou pyšnit nejlepší obranou i útokem.

Vzájemný zápas:

6. kolo: Třinec – Přerov 10:2 (1:0, 6:2, 3:0)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 11. Kurelovič (Šťastný, Wasserbauer), 37. Ševčík (Dobřecký) – 7. Mikula (Pohludka, Rybnikár), 43. Rybnikár (Dravecký, Pohludka), rozh. náj. Pohludka