Přerov – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.) | Motor ČB – Liberec 2:3 (po pr.) | K. Vary – Slavia 3:2 (1:0 po s.n.)
HK MD Šumperk – Poruba 2:7 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 0:2 (kon.)
HC Litvínov – Sparta 2:3 (1:2 po s.n.) | Tábor – Havlíčkův Brod 2:3 (po pr.) | Pardubice – Mountfield HK 1:6 (kon.)
Jihlava – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Kladno – Hvězda Praha 5:4 (po pr.) | Olomouc – Zlín 1:7 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC ZUBR Přerov
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 17.11.2022, 13:00 • MEO Arena, Přerov • Extraliga dorostu • Skupina Východ

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
    Autorem vítězné branky je ŠIMON POHLUDKA.

64:51
    Třinec si v závěru prodloužení zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty za podrážení byl vyloučen Ondřej Polame.

64:31
    V obrovské šanci se ocitl Blaha, který dostal přihrávku přímo před branku, ale rychlou kličkou nedokázal vyzrát na Ryšavého. Puk poslal vedle branky.

61:06
    Pohludka střelou z levého kruhu orazítkoval tyč přerovské branky!

59:21
    Špatná střela přerovského hráče odstartovala brejk Ocelářů, ti se rázem dostali do situace dva na jednoho, Mikula to vzal na sebe a vsadil na střelu do levého horního růžku přerovské branky. Brankář Ryšavý natáhl svou ruku a gólovou střelu odrazil mimo branku!

56:32
    V závěru třetí třetiny si Oceláři zahrají přesilovku. Na dvě minuty byl vyloučen Kryštof Janek za napadení.

52:11
    Třinečtí zakombinovali u střídačky a chybovali při střídání, v jednu chvíli bylo Ocelářů na ledě šest. Trest odpyká Weiss.

50:20
    Po přihrávce zpoza branky zakončoval z bezprostřední blízkosti pravděpodobně Macek, ale nedokázal puk dostat za záda gólmana Miloty.

45:25
    S Oceláři to nevypadá vůbec dobře, protože po faulu Holuba za brankou budou hrát ve třech. Třinecký hráč je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

44:44
    Přesilovku si zahrají domácí. Na dvě minuty za podražení byl vyloučen třinecký Urbánek.

42:57
    Třinec právě vstřelil branku!
    I Oceláři využívají přesilovou hru. Nahození Draveckého od modré čáry propadlo přes chumel hráčů, kde puk tečoval MICHAL RYBNIKÁR a dostal puk do domácí branky! Asistence: Vladimír Dravecký, Šimon Pohludka – 2:2!

41:47
    Domácí se bránili zuby, nehty, Hebar přihrávkou zpoza branky našel Barnu, který nedokázal ani nadvakrát dostat puk do branky přes Ryšavého beton. V další akci fauloval před brankou Dobřecký a Třinec si zahraje přesilovou hru. Domácí hráč byl vyloučen na dvě minuty za krosček.

36:47
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerovští bleskově využili přesilovou hru. DUŠAN ŠEVČÍK si na modré čáře vyměnil puk s Dobřeckým, následně natáhl ke střele a pokusem do levé poloviny třinecké branky prostřelil Milotu! Asistence: Adam Dobřecký – 2:1!

36:34
    Milota si poradil s nahozením Ševčíka od modré čáry, následovalo nahození z levé strany a závar před třineckou brankou, který končí zdviženou pravicí hlavního rozhodčího. Třinec jde do čtyř, na dvě minuty byl vyloučen Blaha za krosček.

33:04
    Holub vypíchl puk přerovským obráncům na modré čáře, najel si před gólmana Ryšavého, ale na něj forhendovou kličkou nevyzrál.

24:52
    Přerov si zahraje přesilovou hru. Dvouminutový trest si odpyká Tobias Sajdok za nedovolené bránění.

20:20
    Nahození Holuba od modré čáry se odrazilo před brankou k Mikulovi, který z bezprostřední blízkosti trefil jen natažený beton přerovského brankáře!

13:13
    Třinečtí si zahrají druhou přesilovku, na dvě minuty za krosček byl vyloučen Josef Mráček.

11:03
    Velká šance Přerova! Domácí se vykombinovali do vynikající akce, Kurial přihrál před branku Matěji Ryšavému, který zkusil vyzrát na Milotu bekhendovou střelou pod horní tyč, ale třinecký gólman puk vyrazil vedle branky!

10:16
    Domácí vyrovnávají! Nahození Wasserbauera od modré čáry Milota vyrazil pouze před sebe, tam prokázali dobrý důraz Šťastný s CARLEM KURELOVIČEM a druhý jmenovaný dorazil puk za záda třineckého gólmana! Asistence: Tomáš Šťastný, Marek Wasserbauer – 1:1!

06:29
    Závar před přerovskou brankou končí prvním gólem! Před Ryšavým se ideálně zorientoval Pohludka, který přihrál do volného prostoru MARCELI MIKULOVI. Třinecký útočník už měl lehkou pozici a poslal puk do zcela odkryté branky! Asistence: Šimon Pohludka, Michal Rybnikár – 0:1!

01:44
    Oceláři si zahrají přesilovou hru. Pohanka poslal u mantinelu jednoho z třineckých hráčů bez puku na led a čeká ho dvouminutový trest za nedovolené bránění.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 11. Kurelovič (Šťastný, Wasserbauer), 37. Ševčík (Dobřecký) – 7. Mikula (Pohludka, Rybnikár), 43. Rybnikár (Dravecký, Pohludka), rozh. náj. Pohludka