Přerov – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.) | Motor ČB – Liberec 2:3 (po pr.) | K. Vary – Slavia 3:2 (1:0 po s.n.)
HK MD Šumperk – Poruba 2:7 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 0:2 (kon.)
HC Litvínov – Sparta 2:3 (1:2 po s.n.) | Tábor – Havlíčkův Brod 2:3 (po pr.) | Pardubice – Mountfield HK 1:6 (kon.)
Jihlava – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Kladno – Hvězda Praha 5:4 (po pr.) | Olomouc – Zlín 1:7 (kon.)
HC Olomouc
1:7 (1:1, 0:5, 0:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 17.11.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

To je ode mě vše, přeji příjemný zbytek svátečního dne. (20:19:34)

Ačkoliv byl začátek zápasu velmi vyrovnaný, Zlín dokázal ve druhé třetině rozhodnout, kam zamíří tři body z tohoto utkání. Když ve druhé třetině hostům zařídil vedení Jakub Heš, Olomouc sahala po vyrovnání. To se však nedostavilo, ba naopak, Zlín ještě zvýšil svůj náskok. Po třetí zlínské trefě jakoby Olomouc zpomalila a než se otřepala, Zlín ještě navýšil vedení. Ve třetí třetině jsme mohli sledovat poměrně vyrovnaný výkon, ale ani ten už Olomouci nepomohl.

59:11
    Olomouc se dostala ze zlínského sevření a zakládá další útok.

58:43
    Kohouti zahrozili před zlínskou brankou.

57:40
    Zlín právě vstřelil branku!
    MATĚJ KOTALA si s pukem vyjel na pravý kruh. Vystřelil a trefil levý roh Čerbákovy branky. 1:7. Asistence: Martin Vaculík.

56:26
    Zlín se nyní drží v útočném pásmu.

54:53
    Zlínští útočníci se dostali do situace dva na jednoho, jejich pokus o nahrávku zmařil olomoucký bek, který ale vyrazil kotouč na hostujícího hráče, který přijel z druhé vlny. Ten střílel a jeho pokus vychytal Čerbák úžasným rozštěpem.

52:35
    Adam Kalman se nyní rozjel z obranného pásma, prokličkoval mezi dvěma obránci a nahrával spoluhráči do předbrankového prostoru. Nahrávka však byla velmi nepřesná.

51:52
    Mezi týmy panuje nevraživost. Hráči dohrávají každý souboj.

49:20
    Čermák se dostal do velké šance, když přebral puk, který se zastavil za zlínskými obránci ve středovém kruhu. Jeho šanci však zhatil hostující útočník, který zrovna vyjel ze střídačky a dokázal Čermáka dobruslit.

47:43
    Kohouti již po několikáté zahrozili z brejku.

45:41
    Olomouc založila útok, ve kterém nastalo přečíslení dva na jednoho. Při pokusu o nahrávku mezi útočníky se ale kotouč odrazil od bruslí bránícího hráče až k zadním mantinelu.

44:04
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká D. Drábek.

42:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů nevydrží v útočné třetině moc dlouho.

41:40
    Zlín kombinuje v útočném pásmu.

40:20
    Kohouti začali třetí třetinu vysokou aktivitou.

40:01

Druhá třetina patřila jednoznačně Zlínu. O první gól se postaral Jakub Heš, který tak otevřel dveře ke kanonádě, kterou Zlín v této třetině předvedl. O prvních dvou gólech rozhodly především individuální dovednosti hostujících hráčů. A po třetí inkasované brance šel výkon Olomouce prudce dolů. Tím se Zlínu otevřel prostor pro další tři brankové příležitosti, ve kterých se hráči s beranem na hrudi nemýlili.

Jakub Žurovec

Branky a nahrávky: 12. Kalman – 10. Klimek (Frolo), 30. Heš, 34. Kos (Klimek, Řezníček), 35. Heš (Valášek, Mořkovský), 38. Vaculík (Heš), 40. Pečner (Lukaštík, Kopřiva), 58. Kotala (Vaculík)

HC Olomouc: Čerbák (Weiss) – Vrána, Přidal, Polzer, Kalman, Černý, Holéczy – Pastrnek, Sekanina, Šulgan (C), D. Drábek, Čermák, Majer, K. Drábek (A), Koryčanský, Bartok, Bošek, Pravda
    Trenér: Mojmír Trličík

Berani Zlín: Uherek (Šimšálek) – Ruml, Uřičář, Lukaštík (A), Kotala, Kopřiva, Mořkovský, Řezníček – Pešák, Heš (A), Kos, Frolo, Vaculík, Klimek (C), Holba, Pečner, Valášek, Nesrsta
    Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Grygera – Kleprlík, Kráľ