Ottawa – Buffalo 4:1 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:5 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 1:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
St. Louis Blues
Čtvrtek 17.11.2022, 01:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Přeji hezký večer z textového přenosu nejvyšší hokejové ligy planety. V United Centre proti sobě nastoupí celky Chicago Blackhawks a St. Louis Blues. Hosté se zajisté pokusí zopakovat výhru z posledního zápasu, kdy porazili úřadujícího držitele Stanley Cupu. Naopak domácí si budou chtít zpravit chuť po prohře s Carolinou.

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – Cal. Jones, J. Johnson, Tinordi, Murphy, McCabe, Roos – Kurashev, Domi, P. Kane – Athanasiou, J. Toews, Raddysh – Entwistle, Lafferty, Katchouk – R. Johnson, Khaira, Blackwell.
    Trenér: Luke Richardson

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Rosén, Mikkola – Bučněvič, Thomas, Tarasenko – Saad, O'Reilly (C), Leivo – Barbašev, B. Schenn, Kyrou – Alexandrov, Acciari, T. Pitlick.
    Trenér: Craig Berube.

00:01

00:13
    Hosté se po buly ujímají kotouče a snaží se dostat do útočného pásma.

00:30
    Nakonec se jim to povedlo, ale pouze za cenu zakázané uvolnění a proto se také mohli domácí dostat do první šance.

01:06
    Střela Toewse však skončila mimo brankoviště a u zadního mantinelu se kotouče znovu ujímá St. Louis.

01:57
    Hostující celek se dokázal dostat do útoku, kde si i pomalu tvořil tlak. Zatím jsme však neviděli ještě ani jednu střelu, které by musel Soderbolm čelit.

02:16
    Chicago zahájilo rychlou protiakci, ale jeden z domácích hráčů u bočního mantinelu padá.

02:16
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Jack Johnson – 2 min., podrážení.

02:28
    Domácí celek dokázal díky vyhranému buly kotouč rychle dostat do bezpečí. Přes celé kluziště si pro něj míří Schenn.

02:59
    Útočník Blues ho dokázal sám zavést čistě aý do útoku, kde už na něj čekali připravení spoluhráči.

03:26
    Hostům se však zatím nedaří dostat do šance, ačkoliv si stále drží útočné pásmu a jsou na puku, tak ani jednou nevystřelili.

04:05
    Krugovu střelu od modré zachytil jeden z domácích obránců, který poslal kotouč až k Soderblomovi.

04:53
    Blues ale poté zahájili rychlou protiakci při které se do přečíslení dostal Scheen a Kyrou. Jejich kombinace končí zásahem domácího gólmana.

05:40
    Ačkoliv první oslabení v zápase zvládli Blackhawks velice úspěšně, tak nyní mají problém dostat se ke kotouči. Blues stále mají jakýsi tlak, který jim velice pomáhá.

06:30
    Binninton si připisuje první úspěšný zákrok a nutno říct, že to měl velice těžké. Johnson vzal sice celou akci na sebe, ale jeho střela z kruhu mířila na ležícího Binningtona.

07:05
    Hosté se znovu ujímají kotouče a míří do útoku.

07:57
    Blues se povedlo na modré ještě zadržet vyhození domácích do středního pásma a z ničeho nic přišla střela. Ta však skončila pouze na zadním mantinelu.

08:26
    Nepovedený přesun Blackhawks do útočné třetiny končí ofsajdem.

09:01
    Po buly získali kotouč znovu domácí, kteří už tentokrát čistě dostali kotouč přes modrou čáru a usazují se v útoku.

09:27
    Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění hostů a proto se vhazuje po levici Binningtona.

10:06
    Blues vypíchli kotouč do středního pásma. To však domácím nezabránilo v další útočné akci. McCabe vymyslel střelu, která mířila k horní tyčce, ale puk končí přerušením hry od Binningtona.

10:29
    Kane nestihl dobruslit kotouč a je odpískán icing domácích.

11:08
    Chicago dokázalo rozjet přečíslení tři na dva, ale nakonec z celé akce přišla jen střela z mezikruží, který ke všemu přelétla branku.

11:45
    Poté se sice ke kotouči dokázali dostat hosté, ale jejich akce ztroskotala na tom, že většina z nich jela střídat.

12:50
    Ani jeden z celků se nemlže dostat ke kotouči natolik, aby se jim povedlo na delší dobu udržet v útočné třetině.

13:11
    Až nyní se kotouče ujímá O´Reilly, který ho na chvíli podržel v útoku, ale nemá zde nikoho ze svých spoluhráčů a proto volí střelu. Ta končí v ochranné síti.

14:09
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté se dokázali po šanci Chicaga dostat do rychlé protiakce. První střela jednoho z hráčů Blues sice nevyšla, ale poté se na modré usadil Calle ROSEN, který svou tvrdou střelu zamířil nad lapačku gólmana.
    14:09 Calle ROSÉN - 0:1

15:14
    Chicago se ale ani po inkasované brance nevzdává a míří také do útoku, kde se snaží probojovat k nebezpečnější střele.

16:19
    Podobně jako přibližně v polovině první třetiny se ani tentokrát nemůže ani jeden z celků usadit v útoku a puk létá ze strany na stranu.

16:47
    Ofsajd přerušuje šanci Blackhawks na přechod modré čáry.

17:09
    Po vyhraném buly se dokázali k puku dostat hráči Blues, kteří si berou kotouč a jdou do útoku.

17:38
    Jeden z hostujících hráčů poslal zpoza brány kotouč do mezikruží, kde puk odrazil od domácího hráče. Tohle neměl Saderblom vůbec jednoduché.

18:28
    Entwistlova střela skončila v lapačce Binningtona, který si po delší době také sáhl na kotouč,

19:23
    Domácí se stále snaží probojovat do útoku odkud by mohli ještě před odchodem do kabin skórovat.

19:53
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Nick Leddy – 2 min., držení.

19:59
    Ještě Binnington přerušuje hru po střele Toewse.

20:00

První třetina přinesla velkou aktivitu z obou stran. Více se však v útoku dařilo usazovat hostům, kteří však dlouho nemohli najít recept na Säderbloma. Nakonec se Blues dostali do vedení v 15. minutě, kdež tvrdou střelou od modré dostal puk za brankovou čáru Calle Rosen. Domácí se ještě snažili rovnat, ale zatím marně. Do druhé třetiny však půjdou v početní výhodě.

20:01

20:18
    Domácí celek vyhrává úvodní buly druhé třetiny a může se tak vypravit o útoku.

20:33
    Ačkoliv se Chicago čistě dostalo přes modrou čáru, tak přu střele z kruhu se puk odrazil na hokejku jednoho z hostujících hráčů a puk končí na druhé straně kluziště.

21:18
    Domácí ani přes početní výhodu neodkážou držet se v útoku další dobu a St- Louis tak znovu vyhrazuje.

21:53
    Ani domácí celek nevyužil první početní výhodou a Leddy je zpět na ledě.

22:36
    Po nepovedeném pokusu Domiho se dostali do útoku také hosté, kteří si dokonce dokázali zařídit přečíslení, které ale končí střelou do ochranné sítě.

23:27
    Hosté se usazují v útoku, kde sice zatím nevymysleli žádnou nadějnější střelu, ale daří se jim nepustit domácí celek ke kotouči.

24:11
    Nyní se však ani jeden z celků nemůže usadit v pásmu a kotouč je buď ve středním pásmu nebo zpoza brány rozehrávají gólmané.

24:40
    Nyní už však vyhození Blackhawks končí zakázaným uvolnění. Po buly se hosté usazují v útoku.

25:12
    Leddyho střela od modré skončila odražená od brusle jednoho z domácích hráčů. Toho využil JORDAN KYROU, který posílal puk do odkryté klece. Asistence: Nick Leddy.
    25:12 Jordan KYROU - 0:2

26:23
    Podobně jako po první inkasované brance se i nyní drží domácí v útočném pásmu, kde se snaží vymyslet střelu, který by vedla ke kontaktní brance.

26:47
    Hru po protiakci přerušuje Sonderblom, který puk pro jistotu přikryl lapačkou.

26:58
    Několik střel nyní letělo na domácí brankáře, který na všechny z nich vyzrál.

27:29
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A přichází kontaktní branka domácího celku. ANDREAS ATHANASIOU zůstal nehlídaný na modré čáře a díky tomu se dostal po přihrávce do samostatného úniku a bekhendem prostřelil Binningtna.. Asistence: Max Domi a Patrick Kane.
    27:29 Andreas ATHANASIOU - 1:2

27:49
    Pavel Bučněvič – 2 min., podrážení.

28:08
    Tohle může domácí celek velmi mrzet. V oslabení se dostali Blues do přečíslení a před Sonderblomem se ocitli tři hráči. Právě ten domácí byl však ten, který poslal puk do prázdné klece. Branka byla připsaná hostujícímu kapitánovi RYANU O'REILLYMU.
    28:08 Ryan O'REILLY - 1:3

28:45
    Přečíslení dva na jednoho nakonec přináší domácímu celku branku v početní výhodě. ANDREAS ATHANASIOU vzal na pravé straně celou akci na sebe a to se mu vyplatilo. Kotouč dostal ho horního růžku a připal si tak svůj druhý gól v zápase. Asistence: Philipp Kurashev a Jujhar Khaira.
    28:45 Andreas ATHANASIOU - 2:3

31:05
    Hosté jsou i přes inkasovanou branku aktivnější a více se jim daří dostávat do útočného pásma.

31:37
    Zpoza brány poslal Alexandrov kotouč na kruh, kde stál TYLER PITLICK. Ten neměl problém propálit všechno před sebou. Za gólmana se kotouč dostal možná trochu se štěstím, protože tři domácí hráči mu bránili ve výhledu. Asistence: Nikita Alexandrov.
    31:37 Tyler PITLICK - 2:4

32:38
    Blackhawks se však nevzdávají a i přes to, že mají dvoubrankové manko, tak se velice aktivně pouštějí do střel.

32:51
    Binnington přerušuje hru po zásahu proti střele z mezikruží.

33:38
    Thomas sám zavezl kotouč do útoku, kde si počkal na své spoluhráče, kteří jeli střídat a pomohl tak svému týmu usadit se v útoku.

34:01
    Chicago má značný problém dostat se s kotoučem přes modrou čáru. Dvakrát za sebou jim odpískán ofsajd a při každém dalším pokusu skončil puk na hokejkách hostů.

34:49
    Až nyní si po delší době připsal Binnington zákrok. Tvrdá střela Kane ale byla bez přípravy a proto zamířila přímo do lapačky hostujícího brankáře.

35:32
    Blues poslali ze středního pásma kotouč za bránu Soderbloma a vyráží střídat. To byla pro domácí celek velká šance dostat se do útoku.

36:14
    Blackhawks se v útočné třetině sice usadili, ale zatím nepřišla ani jedna střela, která by skončila na Binningtonovi.

36:56
    Alec Regula – 2 min., nedovolené bránění.

37:47
    Buly sice vyhrálo St. Louis, ale domácím se po nepovedené šanci povedlo vyhodit puk přes celé kluziště a Binnington rozehrává puk do středního pásma na své spoluhráče.

38:00
    Blues se usazují v útočném pásmu, kde se připravují ke střele.

38:37
    Tvrdá střela z modré čáry sice skončila pouze odrazem o zadní mantinel, ale následná dorážka už vedla k přerušení hry domácím brankářem.

38:56
    Oslabení domácí nakonec přečkali bez úhony a Regula je na ledě.

39:31
    Blues si i nadále drží ůtočné pásmo. Hostující kapitán O´Reilly zkusil vystřelit z kruhu, ale puk končí tečovaný v ochranné síti..

40:00

Druhá třetina se nesla ve velice svižném tempu. Jednou byli na kotouči domácí, jindy zase hosté. Ti se však dostali již na začátku třetiny do vedení, když Kyrou vystřelil z bekhendu. Trvalo ale pouze dvě minuty, než se domácím povedlo po úniku Athanasioa vsítit kontaktní branku. Poté však přišla rychlá protiakci když se v oslabení jeden z hráčů dorazil puk za gólmana. Branka byla připsaný O´Reillymu. 37 vteřin na to padla ještě branka na straně domácích znovu po střele.Athanasioa.

40:01

40:32
    Schennova střela končí přesně v lapačce domácího brankáře.

40:57
    Nyní zkusil z bezprostřední blízkosti vystřelit Krug, ale jeho pokus odletěl mimo klec.

41:23
    Oba celky si jdou za kotoučem a nechtějí tomu druhému nic dovolit. Proto je puk jednou u Binningtina a jindy zase v obranném pásmu domácích.

42:15
    Saadova střela z mezikruží skončila zblokována v ochranné síti. Po následném buly se hostující hráč ujal kotouče znovu a tentokrát už hru přerušuje Soderblom.

42:50
    Domácí celek se ještě za třetí třetinu nedokázal dostat ke střele. Naopak Blues se to daří na jedničku.

43:55
    Oby týmy si teď ovšem opět spíše přehazují kotouč a snaží se dostat ke střele.

45:38
    Stále mají celky problém usadit se na delší dob v útočném pásmu. Ani jeden z nich nechce toho druhého pustit do zbytečné akce.

46:05
    Až nyní se domácímu celku podařilo usadit v útoku. Během několika vteřin musel Binnington přerušit hru hned dvakrát. Nejprve vyzrál na střelu z kruhu a následně na odražený kotouč od brusle.

46:36
    Hosté vyhazují kotouč pouze na zakázané uvolnění a Blackhawks tak mají šanci se znovu udržet v útoku.

46:55
    Tohle se domácímu celku příliš nepovedlo. Po buyl přišli o puk a Blue se dostali do přečíslení. Nakonec po přihrávce vzal celou akci na sebe IVAN BARBAŠEV, který dostal puk za záda Soderbloma. Asistence: Jordan Kyrou.
    46:55 Ivan BARBAŠEV - 2:5

48:38
    Domácí se ještě stále snaží tlačit dopředu odkud by mohli vsítit branku, ale příliš se jim to nedaří a ana kotouči se stále drží Blues.

49:23
    Už to vypadalo na nadějnou akci Blackhawks, ale nakonec vše zastavil signalizovaný ofsajd. Hosté jdou znovu do útoku.

50:09
    Binnington nyní předvedl skoro až neskutečný zákrok proti šanci Toewse. Tensi najel z kruhu a vystřelil, ale jeho pokus se odrazil od betonu a domácí kapitán zkusil z dorážky poslat puk do horního růžku branky. Binnington však i skoro v leže dokázal vyšvihnout lapačku a přerušit hru.

50:30
    Kaneův ofsajd přerušuje hru.

51:49
    Po delší době jsou to hosté, kteří mají problém dostat se do útoku. Naopak domácí střílí hlava nehlava, ale jen minimum puků končí u Binningtona.

52:29
    Blues se sice drží na kotouči v útočném pásmu, ale domácí hráči brání tomu, aby se puk dostal z jejich hokejek.

53:19
    Domácí celek ví, že už jim moc času na srovnání nebývá a zdá se, že hráči Chicaga začínají být mírně nervózní.

53:47
    Soderblom přerušuje hru po střele Tarasenka. Ten vyzkoušel bekhend, který však nedopadl podle jeho představ.

54:39
    Blues se nyní drží v útočném pásmu. Sice nestřílí, ale ubírají domácí celek o cenné vteřiny k možnosti na vyrovnání.

55:01
    Po nějaké době se také Chicago dostává ven ze své obranné třetiny, ale zatím nebyla k vidění žádná nadějná střela.

55:34
    Blues vyhazují pouze na zakázané uvolnění a po buly se domácí celek znovu ujímá kotouče.

56:15
    Málem se opakovala akce ze druhé třetiny, kdy si jeden z domácích hráčů dorazit puk do vlastní brány. Tentokrát tomu stihl brankář zabránit.

56:40
    Binnington zastavuje kotouč těsně před brankovou čárou. Jeden z domácích hráčů se trochu rozčiluje, že ho vysunul, ale rozhodčí zůstávají klidnými.

56:40
    Vladimir Tarasenko – 2 min., držení.

57:19
    Domácí nezačali početní výhodu podle jejich představ. Blues dokázali po buly vyhodit kotouč a nechtěli pustit domácí celek zpět. Nakonec se to Chicagu přeci jen povedlo.

57:38
    Střelu z kruhu zlikvidoval Binnington. Po následném buly vyhráli puk domácí, ale ti se nemohou dostat k nadějnější střele.

58:13
    Puk překročil modrou čáru, což znamenalo, že hosté museli vyjet z útoku a začít vše od znovu.

58:48
    Přesilovku Chicago nevyužilo a ztrácí ten veškeré naděje n srovnání stavu. Hráči už si spíše přehazují kotouč.

59:32
    Ačkoliv jsou domácí usazeni v útoku, tak už se ani jeden z hráčů příliš nesnaží dostat kotouč za záda Binningtona.

A je tu konec, O celém průběhu zápasu jasně rozhodla druhá třetina ve které padlo dohromady pět branek. Hosté už jen ve třetí periodě zpečetili výhru, když Barbašev po individuální akci dostal puk mezi tyčku a beton brankáře. Domácí celek se celou dobu snažil náskok Blues smazat, ale marně. Nepomohla jim ani přesilovka a na domácím ledě tak prohrávají 2:5.

Statistiky
    Střely na bránu: 26 – 35 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 4

Arvid Söderblom (CHI) – 30 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,7 %, odchytal 59:59
    Jordan Binnington (STL) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92.3 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Do utkání žádný Čech ani Slovák nenastoupil.

1. Ryan O´Reilly (STL) – 1+1
    2. Andreas Athanasiou (CHI) – 2+0
    3. Jordan Kyrou (STL) – 1+1 (04:06:01)

Natálie Poláčková

Branky a nahrávky: 28. Athanasiou (Domi, P. Kane), 29. Athanasiou (Kurashev, Khaira) – 15. Rosén (Leivo, O'Reilly), 26. Kyrou (Leddy, Barbašev), 29. O'Reilly, 32. T. Pitlick (Alexandrov, Acciari), 47. Barbašev (Kyrou)

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – Cal. Jones, J. Johnson, Tinordi, Murphy, McCabe, Roos, Regula – Kurashev, Domi, P. Kane – Athanasiou, J. Toews, Raddysh – Entwistle, Lafferty, Katchouk – R. Johnson, Khaira, Blackwell.

Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Rehman, Markovic – Gawryletz, Berg

Diváci: 16284